Jagodna krema

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

20. apr 2006 23:32

Če še nisem prepozna, še moja jagodna krema: -na 4 dcl mleka skuhaš jagodni puding, -z mešalnikom gladko razmešaš 500 g lahke skute, 6 žlic jagodne marmelade in ohlajen puding (med hlajenjem večkrat premešaš, da ne nastane kožica), -previdno (z žlico) primešaš stepeno sladko smetano (cca 4 dcl) in na koščke narezane jagode (vsekakor so najboljše sveže, ampak če ne gre drugače pa uporabimo iz kompota) in voila!!! Zelo enostavna in osvežilna krema, ki jo lahko uporabimo tudi v kombinaciji z drugim sadjem. Lp, Katjuška

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. apr 2006 23:38

Katjuska, midve imava pa zelo podoben recept :) Le da dam jaz malo manj smetane, pasirano pusto skuto (da ni grudic), in namesto marmelade dam jagodni jogurt. Pride super! LP Zala

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. apr 2006 0:00

nola je napisal/a:
tjas je napisal/a:
Evo, tole je pa moj recept: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4967 Zame seveda najboljša jagodna krema Lp, tjas
Tjaš,pogledala sem recept, se mi zdi odličen, kakor večina tvojih. Me pa zanima ta rastlinska smetana, ki sem jo že večkrat zasledila v receptih, v trgovini je pa še nisem videla. Zanima me, ali je kakšna kulinarična razlika med rastlinsko in navadno smetano ali gre samo za dietno previdnost. In ko smo že pri smetani, v čem se mileram razlikuje od kisle smetane? nola
Malo pozno, a bolje kot nikoli Nola, rastlinsko smetano (kupujem tisto v belo-roza tetrapaku, Hulala, ali pa od pomurskih mlekarn v temno modrem tetrapaku z zeleno travco gor narisano) uporabljam iz dveh razlogov, prvega si že sama omenila - v pobožnem upanju, da ima v sebi dejansko manj holesterola kot navadna - pač previdnost na zalogo. Drugi razlog pa je ta, da je bolj čvrsta, ko jo stepeš in se mi ni tudi pri prvih poskusih nikoli sesirila (nasprotno od navadne smetane, ki me je včasih res hecala). Glede Milerama pa mislim (vem pa ne za 100%), da je razlika v vsebnosti maščobe, da je bolj mastna, kremasta, od obične. Če pa ti povem po pravici, v vse recepte, ki zahtevajo kislo smetano, zadnje leto dajem Dukatovo manj mastno kislo smetano (ima samo 12% MM) - razlog je tudi tu isti... moja mama bije bitke s holesterolom že nekaj let in pobožno upam, da če bom vsaj malo pazila, mi čez 40 let, ko bom na njenem, ne bo treba biti podobnih bitk . Še en hvala za tvoj kompliment mojim receptom, so ga bili vsi od prvega do zadnjega veseli . tjas

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

21. apr 2006 14:21

Dva sadna jogurta - okus jagoda, 1/4 kg jagod zrezanih na koščke, 1/2l sladke smetane, žlico mletega sladkorja in želatino. Želatino naredimo po receptu na vrečki. Stepemo sladko smetano in vmešamo jogurta, sladkor in jagode in želatino. To je to. Pozdrav, antonija antonija8

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

28. jan 2012 11:10

Jaz pa prosim za pomoč!

rada bi naredila jagodno rulado, a ne maram preveč sladke smetane - poleg tega imam zmrznjene jagode, ki se verjetno ne bi dobro razumele s sladko smetano.

 

Tako da bi rada naredila neke vrste marmeladni nadev...zmiksala bom odtajane jagode, dodala malo sladkorja, pokuhala, zdaj pa ne vem, a naj dam notri želirni sladkor ali želatino?

Končna konistenca mora biti pač taka, da ne bo krema ravno tekla iz rulade...

 

Že vnaprej hvala in lp!

 

Renat

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. jan 2012 11:40

Raje želatino

andreja m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2012 11:56

Predvsem jagode najprej dobro odcedi. Odcejene pokuhaj, lahko tudi z malo rdečega vina. V soku pa skuhaj jagodni ouding, boš dobila tako prozorno maso. V ohlajeno zamešaš zmečkane jagode in šele če vse skupaj ni dovolj gosto, vmešaj v maso želatino fix (glede koliline se ravnaj po navodilu na vrečki). TAko ne moreš zgrešiti.

 

 

mamamia

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

28. jan 2012 12:40

A če bi odcejene jagode pokuhala (z vinčkom, mmm in sladkorjem :) in v to vmešala želatino fix, ne bi bilo ok?

Sicer se ta recept sliši super - bom poskusila tako. Važno da ni smetane :)

 

Hvala!

Renat

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2012 21:13

Če nisem pozna - želatino fix mislim da vmešaš v malce ohlajeno maso, in sladkor potem dodaš na koncu. Lahko pa brez skrbi daš v kuhane jagode ožeto želatino v lističih (tudi pri tem se ravnaš po navodilu v vrečki) ali želatio v prahu.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. jan 2012 22:26

lahko pokuhaš z gustinom, če ti ima jagodni puding preveč umetno aromo (jaz osebno ne bi šla kvarit okusa jagod z umetnim pudingom)

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti