Alergija na cvetni prah

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

tema odprta - 17. apr 2006 10:12 | ogledi: 16.074 | odgovori: 37

Dobrodošli vsi nasveti, kako omiliti alergijo na cvetni prah (seneni nahod). Mučiti me je začela pred nekaj leti; ko je bilo lansko leto veliko bolje, pa sem bila že vesela, da je minilo. A glej ga, zlomka, letos imam spet strašne težave. Najbolj trpijo oči - ves čas imam občutek, kot da imam polne mivke! Zraven pa še kihanje, zamašen nos in težave z dihanjem. Saj vem, treba bo k zdravniku po tablete in kapljice, pa vendar bi rada vedela, če obstajajo tudi kakšna domača zdravila, ki bi lahko pomagala.

Že vnaprej hvala za vse nasvete!

Blanchy

Temo je spremenil(a) Blanchy dne 17. apr 2006 15:14:36

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

17. apr 2006 12:05

To težavo v družini spremljam že 25 let,če ne kaj več.Nič kaj posebnega se ni spremenilo kaj na podrućju zdravil.Claritine,injekcije.Največ,kar lahko storiš,je,da se ćimbolj izogibaš vsemu,kar ti škodi,mogoče tudi rezano cvetje doma na mizi.Prej začneš jemati tablete,bolje zate,ker je to res grda nadloga. vemves

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. apr 2006 9:55

Jaz se tudi zafiksam s Flonidanom ali Claritinom, pa Nasonex vedno s sabo. Letos mi za spremembo največji problem predstavlja nos, pa to ne vsakoletno kihanje in posledično krvavenje, letos me tako srbi, da bi najraje imela kar grablje noter za malce popraskati. Izogibati alergenom se pa nikakor ne uspem, saj sem v službi na Kongresnem trgu, kjer je platan kolikor hočeš. Največji problem mi predstavlja sveže pokošena trava, zavoham že na daleč, kdaj v Tivoliju kosijo. Pa še na kmetiji sem doma. Smo pa itak vsi alergiki, tako da se nobeden ne dela norca iz mene, le stara mama je to jemala kot izgovor za lenobo. Pa je potem doživela nekaj mojih napadov kihanja in posledično davljenja. Potem je bil pa mir. Loni Makaroni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

18. apr 2006 14:17

Žal ne vem več kje sem prebrala neko kuro s cvetnim prahom, ki naj bi se ga jemalo po noževih konicah in počasi zvečevalo dozo ???? V glavnem nismo še sprobali, je pa s homeopatskega vidika kar razumljiva (enako z enakim se zdravi ali kako že). Seneni alergik je starejša hči, letos pa je začela jamrat še mlajša sedemletnica. In resnično se na tem področju v zadnjih 15 letih ni popolnoma nič spremenilo. Farmacevtska industrija pač služi bolje na ta način. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

18. apr 2006 14:35

Ravno danes sem bila pri svoji zdravnici in dobila zdravila. Ker mi Claritin in Flonidan prejšnja leta nista pomagala, sem jo prosila, naj mi da nekaj drugega in mi je napisala recept za Aerius. Bomo videli, če bo to kaj bolj učinkovito. Pa seveda Livostin kapljice za oči. Pri meni so oči večji problem kot nos in kihanje, prav prestrašila pa sem se danes ponoči, ko mi naenkrat ni dalo več dihati, v pljučih mi je piskalo in me sililo na kašelj, ko sem zakašljala pa bolečina... Res upam, da bo s tabletami kaj boljše. Od samopomoči mi je pa na voljo samo to, da se poskušam izogibati alergenu - ampak kako le, ko niti ne vem, na katere pelode sem alergična. Včasih pa človek le mora iti tudi malo ven, kajne? Tinca, za kuro s cvetnim prahom še nisem slišala - bom morala opraviti eno obširno raziskavo po internetu, mogoče se kaj najde. Že s tem, ko sem lahko malo pojamrala in ste me poslušale (brale!), mi je malo lažje prenašati vse skupaj. Hvala, punce! Blanchy

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

18. apr 2006 15:24

Oh ja, se pridružujem vašim tegobam. Jaz sem se celo zimo kopala in tuširala z eno kopeljo, ki naj bi pomagala. Pa ne vem, če je res kaj. Zaenkrat hudih težav še nimam, čeprav sem doma na podeželju in se veliko gibam v naravi. Morda še ne cveti zadosti oz. tiste "ta prave" rastlince, morda pa je res pomagalo. V glavnem, nisem zaužila še nobene tabletke proti tovrstnim tegobam, kapljicam se zaenkrat tudi še izogibam, bom počakala, če bo res hudo. Sicer imam oči kot angora zajček, pečejo me pa še ne toliko kot so me včasih- se pa izogibam tudi ličilom, ker imam občutek, da mojim očem predstavljajo več težav kot cvetni prah. Mah, kaj pa veš, saj je vse zmiksano. Bom poskusila še tisto s cvetnim prahom! Kaj pa med? Letošnjo zimo sem ga veliko pojedla.... Lep pozdravček, S. Sporočilo je spremenil(a) Anomis dne 18. apr 2006 15:26:29

Esis  

član od: 14.3.2006

sporočila: 67

19. apr 2006 21:56

Blanchy, tvoje tegobe so mi znane. Priporočam ti, da se pogovoriš z zdravnico in te da na testiranje, kjer ti točno določijo, na kaj si najbolj alergična. Mogoče je kakšno drevo, ki ga imaš doma na dvorišču. S tem si pomagaš le toliko, da se izogibaš tem rastlinam. Varianto s cvetnim prahom je pa probal moj fant, pa je rezultat bil še veliko hujši. Sicer pa 100 ljudi, 100 čudi pravijo. Mogoče bo pa pri tebi drugače... Z zdravljenjem pa čimprej začni, posledica je lahko astma - pa sej to najbrž že sama veš. Čimmanj cvetk v tvojem nosu in čimveč uspeha! Esis

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

19. apr 2006 23:26

Blanchy je napisal/a:
...kako le, ko niti ne vem, na katere pelode sem alergična. ...
Do testiranja pa ti za orientacijo pomaga koledar cvetenja alergogenih rastlin. V določenem obdobju namreč tipično povzročajo težave določeni pelodi, zdaj je npr. glavni problem v celinski Sloveniji breza... Če jo imaš na vrtu, kar žago v roke http://www.arso.gov.si/podro~cja/vreme_in_podnebje/p http://www.ezdravje.com/si/alergija/koledar/ JasnaV

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

20. apr 2006 10:04

Pozdravljena! Pridružujem,se mnenju esis!Pogovori se z zdravnico,in naj te da na testiranje k alergologu,če te muče še tažka sapa,pa zahtevaj posvet pri pulmologu.Naj ti naredijo kožne in krvne teste,boš najbolj videla na kaj si alergočna.V glavnem ne odnehaj!Mene,so najbolj mučile navzkrižne reakcije,ko sem to skužila,sem dosti lažje zaživela Men pomaga letizen,pa Aerius! Vglavnem vztrajaj,naj točno ugotovijo , na kaj si alergična! Čao val val

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

20. apr 2006 12:33

Je že katera slišala za antialergijsko napravo MEDISANA BNS? Ravno včeraj sem v lekarni dobila zloženko, pa ne vem, če vse skupaj kaj pomaga. Če pomaga, bi jo kar kupila, ker mi je grozno, ko moram sina celo leto filati s tabletami (pršice + svetenje trav).

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

20. apr 2006 13:10

Esis, takoj po praznikih sem hitela k zdravnici, ker ni bilo več za zdržati. Zdaj imam tablete in kapljice za oči - ne morem sicer reči, da sem brez težav, ampak pomaga. Podatke o koncentraciji pelodov v zraku sicer spremljam, vendar saj veš, to je bolj ugibanje kot kaj drugega. Val, z zdravnico pa sem se dogovorila tudi za testiranje, vendar bo to mogoče šele tam nekje v jeseni; zdaj se moram namreč zdraviti, zato testiranje ni izvedljivo. Ja, pa namesto Flonidana in Claritina, ki mi nista nič pomagala, mi je zdaj predpisala Aerius - to pa zaenkrat učinkuje. Hvala, da sočustvujeta z menoj. Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti