Alergija na cvetni prah

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

9. mar 2007 19:45

Moj moz ja postal alergicen na cvetni prah pred priblizno desetimi leti. Vsako leto je jemal Claritin ali temu podobne zadeve. Pred malo vec kot dvema letoma ga je zdravnik koncno poslal na testiranje, kjer so ugotovili, da je alergicen na eno endemicno mediteransko rastlino. Nekaj tednov po tem, ko je dobil nazaj ta rezultat sva izvedela, da se bova selila v ZDA. No, tukaj pa te rastline ni, tako da sedaj koncno po vec letih moz spet uziva, ko pride pomlad. Problem je, ko greva nazaj na dopust, ker mora takoj ko stopiva z aviona takoj vzet tabletke. Blanchy, na zalost ti ne morem pomagati z nikakrsnim nasvetom, ker verjetno selitev zaradi alergije ne pride v postev. Srecno!!!!! Jerneja USA

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

9. mar 2007 20:02

Za alergije je ravno to značilno, da se pojavijo nenadoma. Sem alergična na cvetni prah in sicer na pelode trav in dreves. Imela sem tako hude težave, da mi niso pomagala nobena zdravila. Oči so bile vnete in otečene, da sem jih komaj odprla, kar mrenica se mi je delala čez oči. Zraven nenehno kihanje , smrkanje in napadi kašljanja. Takrat so mi na hirto pomagali s kortikosteroidi, ki pa imajo hude stranske učinke in drži samo tri tedne. Po tistem sem začela s hiposenzibilizacio. Pri tej terapiji, ti vbrizgavajo alergene in s tem počasi postajaš sam odporen proti njim. Na to terapijo sem hodila 5 let.Pomagala mi je toliko, da mi sedaj zdravila precej pomagajo, Hkrati sem spoznala, da moram začeti zdravila jemati čimprej in ne čakati, da bo tako hudo, da ne zdržim. Zato ne recite, da sedaj še ni tako hudo. Zdravila vzemite takoj. Še izkušnja z antihistaminiki- zadnja leta jemljem Aerius in le po njem nisem zaspana, medtem ko sem bila po Claretinu, Flonidanu ali Histazolu vedno zaspana. LENČA

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. mar 2009 17:33

Miha1412 je napisal/a:
.... Fototerapija je v bolnišnicah razvita metoda za zdravljenje alergijskih reakcij. S pomočjo diod, ki jih vstavimo v nos in oddajajo vidna rdeča svetloba valovne dolžine približno 660 nm, se metabolizem upočasni in zmanjša draženje sluznice. Svetloba varuje membrane nosne sluznice pred povzročitelji alergij tako, da stene sluznice postanejo manj prepustne. Reakcija imunskih celic je samo lokalna in posledično se sprosti manj histamina, ki je reakcija na povzročitelje alergij. Učinkovitost te metode je klinično dokazana. Pri več kot 70 % testiranih pacientih se je pokazalo bistveno izboljšanje. ...Miha1412

 

No ja, se mi zdi precej za lase privlečeno vse skupaj.

A ima še kdo drug kakšne dobre rezultate s tem?

Nasja

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

25. mar 2009 20:15

No jaz že tri sezone uporabljam Medinose (naprava, ki deluje s fototerapijo) in mi resnično pomaga. Sem pa tja še vzamem kakšen Claritine, večino sezone pa sem brez zdravil. To mi je veliko pomenilo predvsem v času nosečnosti in dojenja. Jaz sem bila pred nakupom tudi zelo skeptična, potem pa sem si rekla, da bom reskirala tistih 100€. Pri meni se je obneslo. S preventivno rabo pa je (sodeč po navodilih) mišljeno, da je priporočljivo s terapijo začeti že kakšen mesec pred pričakovano alergijo. Jaz sem glede tega malce lena in začnem napravo uporabljati šele po prvih znakih alergije.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. mar 2009 22:26

Jaz imam z Alergoluxom, ki je enak in enako deluje, samo se drugače imenuje. Fantastično izboljšanje in zelo slab izbruh, samo to lahko rečem.

Kyara

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

26. mar 2009 8:40

Alergolux - kaj je to? kruhy

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. mar 2009 8:58

No, pa še to sem hotela napisati, mene prece bolj kot vse možne alergije, katere imam, motijo "alergije" na take in drugačne pripombe. Sem tudi sama hotela napisati, kar so napisale že predhodnice, alergična sem na "strokovna" mnenja oseb, ki so se včlanile na forum 5 sekund pred tem in že takoj prodajajo "čudeže".

 

Se mi Kyarino mnenje zdi precej bolj verodostojno in me je zdaj celo prignalo do tega, da bom zadevo malo naštudirala.

Loni Makaroni

sanjaci056  

član od: 28.5.2012

sporočila: 1

19. jun 2012 22:18

Zdravo. Če vam nobeno zdravilo ne pomaga tako kot meni ni, potem poskusite s protialergijskim pingvinom. Velika prednost je, da ne jemlješ teh kemikalij tako kot sem jih jaz, saj  sumim da sem od enega zdravila DOBILA alergijo ali ekcem na koži, čeprav dohtari pravijo da ni res. Odkar uporabljam pingvina je alergija zelo blaga, upam da bo sčasoma zginila.  Veliko zdravja!

sanjaci056

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

21. jun 2012 20:57

Kakšnega pingvina? Lahko prosim za slikco?

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti