Jušne zakuhe

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

19. apr 2010 18:04

Okusno in še za porabit nekoliko starejši kruh, ki sam ne tekne več: kruh narežem na rezine, natrem s stroki česna, potem narežem kruh na kockice in jih na olivnem olju hrustljavo zapečem. Super za v kremne juhice (mi jih najraje jemo v grahovi), pa tudi za na solate, ali pa kar tako za grickat...precej bolj zdravo od kakšnega čipsa Noa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. apr 2010 11:34

Zame so se vedno zmagovalne zakuhe za domace juhe sledece: domaci (!) rezanci, vlivanci, ribana kasa, zdrobovi cmoki, fritati in seveda jetrni cmoki, taksni precej veliki in vsaj dva morata biti v juhi. Popecene kruhove kocke, ki se poprej namocijo v razvrkljana jajca, pa zepki, narejeni iz testa za rezance, ki se polnijo z mesom iz juhe. Enkrat do dvakrat letno sedejo tudi zlate kroglice, sploh na kaksni jadrnici. Drugace pa mi je tudi zelo vsec, ce se v testo za fritate vmesajo zelisca, v testo za vlivance pa kaksna pasirana spinaca ali korencek. Tudi domaci rezanci, ki se jim doda pasirano korenje so bozanski. V zelenjavne juhe (stil minestre ali pa kremne) najraje zakuham majhne testenine, proseno kaso, ajdovo kaso, kvinojo, razlicne vrste lece, bulgur, tudi kuskus. Na cebulni juhi in zuppi pavese pa seveda ne sme manjkati popecen kruh. V azijske juhe pa zakuham navadne jajcne azijske rezance, udon rezance, soba rezance ali pa steklene ali rizeve rezancke. Poleg tega pa vcasih dodam se azijske cmocke, ki sem jim v razlicnih drzavah rece razlicno. V morske juhe pa majhne testenine ali riz. fresh

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

21. apr 2010 13:50

Naša otroka imata pa najraje abecedo v juhi.... Samo nimam ideje kako bi to doma naredila, da bi imela še v domače juhe črke za zakuhat.... zima13

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. apr 2010 14:09

Zima, bolj tezko bi to slo, se mi zdi. Bi morala z modelcki rezati crke, pa najprej modelcke poiskati, pa malo dvomim, da bi nasla modelcke za taksne majhne crke. Ce pa najdes kaksne relativno majhne modelcke v obliki crk, pa si na kaksen dezeven dan lahko naredite fino zabavo (otroke itak fascinira, ko iz strojcka za rezance vedno daljse testo prihaja) in skupaj delate testenine, tudi crke. Ampak skuhati jih bi pa najbrz morala na sopari in potem zelo previdno preloziti v kroznik in preliti z juho. Priznam, da si tudi sama kdaj izberem juho s crkami, ko se je za jadranje in podobne podvige treba zaloziti z juhcami iz vrecke (ker se vedno nekdo ob 1h zjutaj spomni, da bi juhco iz vrecke). fresh

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. apr 2010 16:19

Royal je tudi ena taka jušna zakuha ki ji lahko poljubno režeš, po potrebi zamrzneš in postrežeš po potrebi.

1/4 litra mleka

2 narahlo stepeni jajci

žlica moke

sol

Jajca zmešaj z mlekom, dodaj moko in sol, zlij na pekač  in kuhaj pod paro ali pa v pečici v katero dodaš na spodnjo polico pekač z vodo. V pečici kuhaj cca 40 minut.

Ko se bo masa strdila, jo razreži v poljubne oblike in postreži   juhi itd.

Po želji dodaj v maso naribano korenje, sir, meso , začimbe.

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti