Orjaška lizika

igortr  

član od: 14.4.2006

sporočila: 8

tema odprta - 14. apr 2006 21:38 | ogledi: 6.009 | odgovori: 19

Ali kdo ve, kje bi dobil kako orjaško liziko.

Bi morala biti vsaj fi 25cm

Igor

igortr

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. apr 2006 22:25

Naredi si jo sam, Karameliziraj sladkor in ga ulij na peki papir. Vanj položi palčko za ražnjiče in pusti, da se sladkor strdi. Če ti bo iz ene plasti pretanka, pa ponovi karameliziranje in dodaj k že strjenemu sladkorju. Upam da sem napisala dovolj razumljivo. lp Vesna

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

15. apr 2006 7:52

Ponavadi sem jih videla na kakšnih štantih. lp Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. apr 2006 12:00

Poglej pri medičarju, jih pa včasih vidim v MB v Europarku pri stojnici z bonboni.Mamamia mamamia

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 14:40

O, Igortr, dobrodošel na kulslo! Pozdravček! Vrana

igortr  

član od: 14.4.2006

sporočila: 8

16. apr 2006 11:57

Naredi sam... No peki papir in okoli model za torto bi šlo... Ima še kdo kak recept za okus, barve, da ne bo samo karamela..... igortr

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

16. apr 2006 13:05

limonin sok da bi mela malo bolj kiselkast okus da nebi bilo res samo sladko pa živilske barve ki jih kupiš v flaškah pomoje bi blo kr ql

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2006 13:13

Ena oz. po moje najlaja možnost je, da narediš velik keks na palčki - v obliki lizike in ga obliješ s sladkornim oblivom. Druga zelo lahka možnost je, da jo narediš iz čokolade, bele ali temne ali pa obe malo zmešaš, da je marmorirano, lahko v obliki spirale, kar zna lepo zgledat;) Druge mehke lizike so v glavnem take, ki hočejo met glukozo, to skoraj vedno rabiš za delat bonbone in lizike, naredi pa, da niso pretrdi. Sicer lahko narediš tudi zelo trdo liziko, saj jo bojo itak počasi lizali, ne grizli - v principu;) Torej skuhaš sladkorni sirup (sladkor + voda), če nočeš karamelne lizike, samo do malega ali velikega loma, obarvaš in odišaviš z aromami in barvami, ki jih kupiš v trgovini (ko boš kupoval, pazi, ker orange recimo v ang. pomeni pomaranča in oranžno, tako da je aroma in barva enako pakirana z istim imenom, pa tudi izgleda enako;) Nekatere arome tudi malo obarvajo (od Etola, v malih štirikotnih stekleničkah), nekatere pa ne (od Foster"s Clarca, v večjih stekleničkah normalne oblike). Obojih moraš dat kar precej za veliko liziko (cca 10 cm ali več), če boš uporabil Etolove, računaj kar celo stekleničko. Če hočeš bit fensi, lahko not flikneš še prepražene lešnike ali mandlje, nugat ali nutelo, v tem primeru bo lizika nekoliko mehkejša. Upam, da bo ratalo, sicer pa mali pojejo vse, kar je sladko, pa ostali sladkosnedi se navadno tudi ne pritožujejo, če ima lizika kako razpoko:) PS: nujno jo vlij na peki papir, sicer boš imel zanimiv vikend, ko jo boš probal dobit dol... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. apr 2006 13:21

Aja, še to, trdo sladkorno liziko lahko zmehčaš tudi tako, da v sladkorni sirup vmešaš malo masla ali margarine. Orgomno receptov najdeš tudi na netu, če znaš angleško, vpiši v googla lolipop recipe. Delala sem jih že, ampak če me ubiješ, se ne spomnim po katerem receptu... Pa ker ŠE nimam malih, zaenkrat niso tako popularne:) Jaz jih mam sicer zelo rada, ampak zase se mi jih ne da delat;), drugi pa imajo rajši bolj tortaste zadeve;) Veri

igortr  

član od: 14.4.2006

sporočila: 8

17. apr 2006 21:50

Veri in ostali, hvala za odgovore. Lizika pa bo za "malega" 40 letnika..... Malo heca mora bit... igortr

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

17. apr 2006 23:19

Pozdrav! Takšno liziko lahko kupite pri znanemu slovenskemu medičarju Hrabroslavu Pergerju: izdelki so predstavljeni na spletni strani združenja rokodelcev, kjer si lahko ogledate vse izdelke. Pošiljam link: http://www.artcraft.si/index_meds.html . Pobrskajti v rubriki "vsi izdelki" . LP Muffin muffin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti