Kitajsko zelje

neznan uporabnik
tema odprta - 11. nov 2001 15:18 | ogledi: 6.208 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Na forumu sem prvič in kolikor mi je na hitro uspelo videti, je precej zanimiv in aktiven ;)

Mene pa zanima, kaj se da narediti s kitajskim zeljem...kako in zakaj se ga uporablja, kakšen dober recept...

Hvala!

neznan uporabnik

11. nov 2001 17:56

Oprano kitajsko zelje povprek tanko narežemo in damo v skledo. Na zelje damo korenino nastrganega hrena ,na kolobarje narezano čebulo ,kumino ,poper,sol,narezan kuhan krompir(ki naj bo še topel).Naredimo si polivko iz sojinega olja ,jabolčnega kisa in malo vode.Polijemo po zelju ,premešamo in postrežemo.Količinsko po želji. čao!

neznan uporabnik

12. nov 2001 13:13

Kitajsko zelje lahko pripravite tudi kot prikuho.Prepražite malo čebule, dodate na rezanece narezano zelje, česen,malo paradižnikovega koncentrata,zelenjavno kocko, po okusu malo mlete kumine,zalijete z malo vode (še boljše z malo vina)in malo pokuhate.Na koncu(neobvezno)lahko dodate še žlico kisle smetane. lp kaja

neznan uporabnik

13. nov 2001 14:03

Kitajsko zelje lahko uporabite tudi kot zelo dobro in enostavno prilogo k mesu ali sojinim/žitnim polpetom. Glavo očistimo zunanjih listov in jo prerežemo podolgem na polovico. Pazimo, da se na strženu listi še držijo skupaj. Glavo potem še narežemo na osmine, stržen pustimo zraven. Osminke pražimo na olivnem olju z dodatkom kake žlice vode, da se ne prismodi. Posodo imejmo pokrito, da se zelje poduši in malce zapeče. Na koncu solimo in malce potresemo s česnom v prahu. Vse skupaj je gotovo v cca 15 minutah, lahko tudi na koncu še potresemo s sirom in malce zapečemo pod grilom. Kitajsko zelje je lahko tudi ena od sestavin za kuhanje kitajskih mešanic v voku saj je hrustljavo in hitro pripravljeno. Odlično se obnese tudi kot zamenjava za običajno zelje v navadni solati s fižolom. Priporočam, da ga ne "čistite" preveč, ker je njegov glavni čar v hrustljavih rebrih. LP Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti