Sojini kalčki

leonidas  

član od: 30.6.2007

sporočila: 1

30. jun 2007 12:31

mene pa zanima kje kupim sojino omako in rižev kis in kakšna morata biti, da bo solata dobra. leonidas

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

30. jun 2007 13:21

to NI!! reklama: v vsakem bolje založenem Mercatorju in Šparu na policah z eksotično kramo, poleg sals, takos čipsa in podobne šare jaz vedno kupujem znamko Pearl River Bridge, vsebuje pa (prepisano z nalepke): voda, ekstrakt sojinih semen, moka, sol in sladkor; naravno fermentirana, brez dodatka natrijevega (monosodium) glutamata in barvil. in vedno samo temno, ker sem mnenja, da je svetla le razredčena temna, lahko pa da se motim Drejček Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 30. jun 2007 18:36:31

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

30. jun 2007 15:22

Jaz sem sojino svetlo omako kupila v Tušu. Ima pa dodan konzervanz. Na internetu sem zasledila, da se dobi tudi brez konzervansa. Poskusila bom v trgovini z zdravo prehrano. Ali kdo ve, kjer se jo lahko kupi? emily

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. jul 2007 9:33

sojine kalčke je porebno prevreti. za minutko ali dve. pozabila sem zakaj, ampak stročnic se ne je suruvih. doma gojim kalčke mungo fižola, ki se uporabljajo kot sojini kalčki. mimika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. okt 2010 0:09

tudi jaz kalim mungo. to so baje "originalni" sojini kalčki.no, gojim jih šele drugi dan, ma eni so že prav veliki ;) in že imam načrte z njimi, samo ne vem kako realizirat :S

 

imam nekaj vprašanj:

1. kako jih shranjujete in za kako dolgo?

2. kako bi lahko naredila tako kisle kot so v kitajski? bi jih prevrela v vodi in alkoholnem kisu?

3. ali kdo ve če se dajo vložiti? nikjer na netu nisem našla..mislim, saj bi poskusila, samo da potem ne bo strupeno ali kaj takšnega..

mazinga  

član od: 24.10.2010

sporočila: 1

24. okt 2010 16:19

jazi ih sam gojim; za solato je ok kuhat ih 1-2min, da se pasterizirajo (pri gojenju se lahko razvije še marskikaj gor, tako da že pri fazi gojenja ih moraš pomivat 2 krat na dan da ne pride plesen), ne več ker niso več hrustljave potem; če ih hočeš bolj kisle preporočam mal sladko-pekoče čili omakce z vodo zmiksat in polit ih, brez nobenga kuhanja v kisu. za enolončnice od 10min kuhanje naprej, ne ih preveč kuhat ker raspadejo; pečene so tudi super, 5min v ponvi na olju, lahko tudi olivnem z mal popra in sosa po želji, soja, gobe, itd (jaz kitajsko delam na olivnem olju, to da oni nimajo oljk za olje in ni im to v tradicionalni kuhnji je njihov problem :) mazinga

ašim  

član od: 21.11.2010

sporočila: 28

7. maj 2011 18:26

jaz jih skuham v vodi z 2 žlicama kisa in 1 žlico sladkorja pa pride super

ašim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti