Podaljšanje vozniškega zaradi kratkovidnosti

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

tema odprta - 13. apr 2006 11:33 | ogledi: 6.995 | odgovori: 112

Nujno bi prosila tiste, ki veste, kaj je treba narediti, da mi svetujete.

Vozniško dovoljenje moram zamenjati zaradi spremembe stalnega bivališča (pravzaprav sem šele sedaj ugotovila, da že nekaj mesecev vozim z neveljavnim VD) in, ker bi si rada sposodila avto (rentacar) v ZDA čez 2 tedna (za prvomajske praznike). Ker že nekaj let nisem menjala očal, s starimi ne vidim več 100% - torej kar tako na Medicini dela ne bi opravila, omislila pa bi si tudi leče. Ali se naj sedaj naročim pri optiku in vzamem leče (očal ne bi rada menjala tako na hitro) in z njimi opravim pregled na Medicini dela? Ali rabim tudi potrdilo od okulista (to optiki poskušajo prodati za okrog 8000 SIT) ali je dovolj da pridem z novimi lečami na Medicino dela?

Pa še to: če imam v VD napisano: Vozi z očali in kontaktnimi lečami, to pomeni, da moram pregled opraviti z očali in kontaktnimi lečami in z obojim dobro videt?

Se opravičujem zaradi dolgega vprašanja in hvala vsem za nasvete in odgovore!

Ta menjava me je res na hitro presentila in z vsemi prazniki v teh 2 tednih ne vem, če mi bo uspelo, ali pač?

LP

piščanec

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

13. apr 2006 11:47

pozdravcek pisek! jaz sem tudi menjala voznisko, enako vozim z lecami in ocali, ni mi bilo potrebno opraviti nobenega pregleda! Sem sla samo na obcino in so mi podaljsali voznisko (izdali novo) za nadalnjih 30 let ???? ne vem ce velja zate enako, ker menjujes bivalisce. bolje je da se pozanimas karmen Karmen

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. apr 2006 11:51

Jaz sem lani podaljševala. Potrdila od okulista nisem rabila. Ker mi ni zneslo še prej k okulistu (imela sem namen menjati očala), sem šla kar s starimi. Test sem opravila. Sem pa jezna, ker mi je zdravnik podaljšal le za 5 let (z izgovorom, da sem bila noseča in v nosečnosti se vid spremeni. Če bom čez 5 let videla tako, kot takrat, mi bo dal za neomejeno). Grrrr! Leč nimam, zato ti tu ne znam svetovati. Pregled po moje opraviš le z očali ali lečami, mislim, da ni treba obojega. Ne vem pa zagotovo. Če ti znese, pojdi po nova očala, boš bolje videla in boš dobila podaljšano za dlje. Moje mnenje. Ker vsakih pet let plačevati nekaj tisočakov... Atina

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

13. apr 2006 12:03

Tudi jaz sem lani podaljšala vozniško brez problema. Vozim z očali in nisem rabila nobenega potrdila. LP Helena Helena

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. apr 2006 12:20

Če imaš napisano vozi z očali ali lečami, ne bo nobenega problema. tudi s sliko ne. Jaz sem mela napisano (samo) z očali, in ko sem se slikala z lečami sem mela probleme. Sem morala na nov pregled k okulistu , da mi je dal potrdilo , da lahko vozim o lečami. Šele potem je bila dobra slika in v vozniški imam napisano oboje. Me je pa opozorila (pri podaljšanju vozniškega), da če imaš napisano samo vozi z očali, moraš obvezno voziti z očali, če te policaj ustavi... LP smrkolina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. apr 2006 12:33

Takole je to: če piše da voziš z očali ali lečami vozniško podaljšajo brez problema, če pa piše da moraš na vsake 2, 3,.... leta opraviti kontrolni pregled pri okulistu pa želijo tudi ta papir, sicer pa ne. Istočasno ko ti naredijo to našo vozniško, ti naredijo tudi tisto za v ZDA, stane pa tudi okrog 5.000,00 sit. Koliko časa je njegova veljanost pa ne vem točno. Vem pa to, da je zanj skoraj potreben orožni list. Torej, hitro na občino s slikami in staro vozniško, pa boš vse dobila takoj. lp Vesna

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

13. apr 2006 12:36

No, zdej pa še moja zgodba. V VD mi piše, da lahko vozim z očali ali lečami. To je vse OK. Lani pri podaljšanju VD zaradi očal, sem morala plačat pri zdravniku skoraj 6.000 SIT, da sem dobila potrdilo (s seboj sem prinesla izvid okulista, druggače bi plačala skoraj 10čukov), s katerim sem šla na občino, da so mi podaljšali za nadljnih 5 let. Ne zdi se mi prav, da moramo tisti, ki smo očala že imeli prej, vsakih 5 let hodit na pregled in plačevat, tisti, ki so jih pa dobili kasneje ali pa celo, da so zaradi raznih poškodb slepi na eno oko, pa jim ni treba podaljševati, še manj se naročati pri zdravniku, ki pokriva to področje. Se pravi, mi , ki imamo v VD očala ali leče, vsakih 5 let še dodatno plačujemo VD. Punce in fantje res sem se lani počutila kot drugorazreden človek. Pa še plačat moram za to. NI velik, ampak ... . Logika pa taka! Ta naša zakonodaja je pa res ...!!!!

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

13. apr 2006 12:41

Sem prehitro končala, ne gre tukej za denar, ampak za princip. Pa brez zamere. Ne želim, da kdorkoli plačuje , kar je že enkrat plačal.

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

13. apr 2006 12:46

Hvala vsem za odgovore! Torej Majdka, če prav razumem, se mi vseeno ne splača dobit potrdila od okulista, ker bom za njega plačala 8000 SIT (verjetno pa je zastonj, če se naročiš v ZD, za kar pa jaz nimam časa) in potem lahko opravim pregled kar brez izvida od okulista (malo čudno se sliši, ampak zakaj bi morala plačati za nekaj, česar ne potrebujem?), glavno je, da jaz pridem na Medicino dela in dobro vidim, ne? Nobena do sedaj ni ničesar napisala o izvidu od okulista. Se pa strinjam, da je svinjarija, da moram zato, ker malo slabše vidim, vsakih 5 let plačevat nekaj tisočakov, da ne omenim, koliko časa mi gre zato, medtem, ko so moji sošolci iz gimnazije, ki so istočasno opravili izpit, dobili VD za do 80 leta! Me zanima, koliko ji bo v tistih letih videlo tako, kot vidim jaz sedaj brez očal?! Pa še to: pred 5 leti sem te zadeve urejala v MB, ni bilo nobenega problema, prišla sem v bolnico, pogledala skozi napravo, so rekli, da vse vidim in nisem potrebovala nobenega izvida od okulista (saj ne da bi vedela če ga zdaj rabim al ne). Hvala! LP piščanec

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

13. apr 2006 12:59

Če v vozniškem piše "vozi z očali ali s kontaktnimi lečami", pomeni to le, da, ko te policist ustavi, moraš imeti bodisi očala ali leče. S samim pregledom to nima veze. Miroslav Vulović

Zivi  

član od: 15.11.2005

sporočila: 3

13. apr 2006 13:01

Zivjo! Meni so pa lansko leto ukradli izpit in sem ga morala se enkrat dati delat, poleg tega pa mi je skoraj istočasno potekel. Nosim očala, a imam zelo majhno dioptrijo, tako da sem ob prvem opravljanju izpita lahko vozila brez očal. Po preteku dveh let pa sem sla k okolistu, ki mi je napisal, da moram vozit z ocali. Sedaj imam voznisko neomejeno do 80 leta. Ampak imam le ocala. Po nekaj mesecih sem sla spet k okulistu zaradi novih ocal. To je bilo spomladi. In kar naenkrat se mi je vid tako izboljsal, da bi lahko vzila brez ocal.:) Sem skoraj popenila. Ampak se mi ni splacal se enkrat it na pregled in po nov izpit. Vozim z ocali, neomejeno.:) lp Zivi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti