Podaljšanje vozniškega zaradi kratkovidnosti

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. avg 2014 19:18

zzak1977 je napisal/a:

Ne razumem, kaj misliš s to srečo v oklepaju?

Commis débarrasseur
Da besedni zvezi "65 let" in "vitalen možakar" ne nujno nastopata v isti biografiji, ampak moraš imeti za to vsaj nekaj sreče. lp, proxima

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. avg 2014 19:35

Se pravi imam prav. Zaradi tistih 15 procentov srečnežev imamo na cesti 85 procentov nevarnih voznikov, katere čakamo, da jih bomo zagledali na naši strani prehitevalnega pasu avtoceste. Nasproti vozeče seveda.

Verjetno bom tudi sam čutil takrat zmožnost vožnje ob vsej senilnosti in "nesreči". Zato bi bilo dobro, da se to zakonsko prepreči pa bo kolikor toliko ok.

Commis débarrasseur

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. avg 2014 19:57

5.7? Ali misliš na dogodke vezane na avtocesto?

Commis débarrasseur

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

4. avg 2014 21:06

ZZak, a ti slabo bereš? Očala nosim 28 let in imam pregled na vsaki 2 leti oz, zadnjih 7 let vsako leto, ker se  mi slabša in spreminja dioptrija. Še enkrat preberi, čemu nisem sitnarila- da mi naj ob menjavi vozniške očala vpišejo. Ne pa da jaz vozim napol slepa, ojej! Ti si pa res za hece, se vidi, da si še mlad....

 

 

marjja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. avg 2014 21:10

marjja je napisal/a:

Se ne bi mogla bolj strinjati z rrr. Jaz sem vozniško dobila pri 18,5 leta, očala pa pri 20-ih. Do danes, 29 let kasneje, me še nihče ni vprašal, ali slučajno kaj slabše vidim, slišim, hodim,  ipd., pa sem medtem menjala vozniško najmanj trikrat. Pa vsakič je kar vse veljalo. No, spraševala pa sitnarila pa tudi nisem.

Iz kolegove izkušnje pa vem, da je bolje, da ti ne piše v vozniški,da nosiš očala, njemu so možje v modrem težili, ker je imel leče in jim ni mogel dopovedati, da je to eno in isto.

 



marjja

Kje to piše?

Commis débarrasseur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. avg 2014 22:03

zzak1977 je napisal/a:

Že samo zaradi tvojega odnosa do varnosti, predvsem drugih udeležencev upam, da naletiš na takega, ki ti ga bo skrajšal.

Zakk, če kdo, večina nas, ki od malega nosimo očala, še kako dobro z njimi (ali lečami) tudi vidi. Ker ves čas skrbimo, da imamo ustrezna očala/leče.

Sama sem od začetka hodila na preglede vsake 5 let, na zadnjem pa sem zdravniku rekla, če mi lahko podaljša na kaj več let. In mi je, na 10 let, z argumentom, da z očali (ki jih seveda VEDNO nosim, progresivna zadnje 10 let, prej pa le za na daleč) vidim krepko bolje kot večina tistih, ki imajo šoferski izpit tja do 90. leta, če ne dlje, ker so pač imeli to srečo, da niso nosili očal, ko so delali šoferski izpit, po desetletjih pa bi jih že zdavnaj morali, pa jih ne. Žal njim ne more nič, meni pa je ugodil in rekel, da kaj več pa res ne more. Pred 2 letoma je to bilo, prav takle čas, poleti.

Če me prištevaš v krog ksenjako in marrje, tudi OK. Tako ali tako nisi razumel, kaj ti je hotela povedati marjja, najbrž tudi mojih besed ne boš.

Se pa strinjam z mišzmoke, kako si predstavljaš, da bomo lahko delali na delovnem mestu, če naj bi hkrati ne bili sposobni voziti avta?

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 04. 2014 22:10

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. avg 2014 22:24

zzak1977 je napisal/a:

Tudi. In prepoved vožnje pred 21 letom in po 65 letu.



Commis débarrasseur

Po grafu, do katerega je dala link proxima, največ nesreč povročijo vozniki med 26 in 60 letom !

 

 

Cila

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

5. avg 2014 1:54

http://e-uprava.gov.si/ispo/cestnavarn

Mislim, da bi dodatne " preglede ",  takšne in drugačne potrebovala prav zzakova kategorija, vsaj če sodim po letnici v nicku.

 

Kotarca

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. avg 2014 7:02

Za take vsevede je itak škoda besed.

Ampak, moj sin vozi od 18 let, 27 dni naprej in to tako, da jaz umiram od dolgčasa zraven. Drži se omejitev kot pijanec plota, ne prehiteva.... Ampak seveda edino pravilno!! Da ne bo spet zzz narobe razumel. In fant nosi očala od 3. leta starosti, prav tako hči, pa na vozniški nikjer ne piše, ne vem, zakaj ne.

Poznam tudi dva primera moških, ki sta popolnoma gluha, pa normalno vozita, seveda z veljavnim dovoljenjem. Pa partnerjevo sorodnico, ki je vsako leto brez problema podaljšala vozniško (in se tudi vozila po vasi) do svojega 92. leta. Ko je nehala, je bil avto samo še za odpad, pobrušen in stolčen, še najbolj od njenih bergel. Pa očitno zakon to dopušča!?

 

Hja, ne vem, kako bi jaz vozila brez očal oz. leč, ko zjutraj še do kopalnice komaj pridem brez. Poznam pa ljudi, ki ravnajo neodgovorno, vid se jim slabša, a jim očala "ne pašejo" in ne gredo ponje, to ima pa zzak kar prav. Ne strinjam se pa, da je to pogojeno z leti. Po moje samo in izključno z odgovornostjo posameznika!

 

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti