Podaljšanje vozniškega zaradi kratkovidnosti

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

4. avg 2014 18:11

Se ne bi mogla bolj strinjati z rrr. Jaz sem vozniško dobila pri 18,5 leta, očala pa pri 20-ih. Do danes, 29 let kasneje, me še nihče ni vprašal, ali slučajno kaj slabše vidim, slišim, hodim,  ipd., pa sem medtem menjala vozniško najmanj trikrat. Pa vsakič je kar vse veljalo. No, spraševala pa sitnarila pa tudi nisem.

Iz kolegove izkušnje pa vem, da je bolje, da ti ne piše v vozniški,da nosiš očala, njemu so možje v modrem težili, ker je imel leče in jim ni mogel dopovedati, da je to eno in isto.

 

marjja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. avg 2014 18:12

Narobe, gre za varnost in ne denar. Ker če nekdo tako slabo vidi, da je to ovira za vožnjo se mu ne bi smelo podaljšatiniti za en dan kaj šele za pet let. In iskanje bližnjic pri tem je skrajno neodgovorno in nevarno . Tudi meni niso dai dovoljenja za športnega pilota, ker sem imel za en malo povišan pritisk pa bi s tem, da bi ga dobil ogrožal zgolj sebe in ne ostalih. 

hedonist

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. avg 2014 18:24

Tudi prav, hedonist. Npr, da je varnost na prvem mestu. Ampak potem bi morali vsi, brez izjeme, na pregled h okulistu vsaj na vsakih pet let, pa pravzaprav ne samo k okulistu - potencialno grožnjo na cestah predstavljamo(jo) ljudje s takšnimi in drugačnimi boleznimi, motnjami, odvisnostmi itd itd.

Ne glede na to, da sem včasih zaradi teh neenakosti oz. nedoslednosti, slabe volje, ne bi v bistvu imela nič proti, če se zakonodaja spremeni v to smer, da bi en tak kompleksen pregled na vsaj deset let, morali opraviti vsi vozniki - se pravi VSI, tudi tisti, ki so bili na dan, ko so opravljali tisti zdravniški pregled, brezhibni. Takrat so bili taki, slika čez leto, dve, deset je seveda lahko povsem drugačna.

 

 

 

rrr

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. avg 2014 18:27

Če gre le za varnost, zakaj je treba vsakokrat ponoviti kompleten pregled? V vmesnem času (znotraj 10 let) bi moralo za podaljšanje zadostovati potrdilo okulista.

Cila

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. avg 2014 18:40

marjja je napisal/a:

Se ne bi mogla bolj strinjati z rrr. Jaz sem vozniško dobila pri 18,5 leta, očala pa pri 20-ih. Do danes, 29 let kasneje, me še nihče ni vprašal, ali slučajno kaj slabše vidim, slišim, hodim,  ipd., pa sem medtem menjala vozniško najmanj trikrat. Pa vsakič je kar vse veljalo. No, spraševala pa sitnarila pa tudi nisem.

Iz kolegove izkušnje pa vem, da je bolje, da ti ne piše v vozniški,da nosiš očala, njemu so možje v modrem težili, ker je imel leče in jim ni mogel dopovedati, da je to eno in isto.

 



marjja

Tu se nahaja problem. In to sem hotel izpostaviti.

Sam sem se sam napotil na pregled k okulistu, ker so me pekle oči sem ter tja. Pa zaenkrat vidim odlično. Sem le toliko skrben in samokritičen do mojih sposobnosti, da sem moral stvar preverit.

Se strinjam tudi s tem, da bi morali vsi opravljati kompleten zdravniški pregled na vsaj pet let.

Preziram pa neodgovornost in egoizem kot ga udejanjata ksenjako in marrja.

Commis débarrasseur

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

4. avg 2014 18:44

Ne samo zdravniški pregled, pametno bi bilo tudi CPP imeti vsakih 5 let,

SMARTY1

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. avg 2014 18:54

Tudi. In prepoved vožnje pred 21 letom in po 65 letu.

Commis débarrasseur

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

4. avg 2014 18:59

Zzak, rada bi te videla tisti dan, ko boš dopolnil 65 let in boš še vitalen možakar (seveda, če boš imel srečo), če boš še istega mnenja.

rrr

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. avg 2014 19:07

Ne razumem, kaj misliš s to srečo v oklepaju?

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. avg 2014 19:16

zzak1977 je napisal/a:

Tudi. In prepoved vožnje pred 21 letom in po 65 letu.
Commis débarrasseur

In na štop v službo

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti