Velikonočni hlebčki

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 13. apr 2006 10:03 | ogledi: 3.996 | odgovori: 5

Želela bi narediti sladke velikonočne hlebčke z rozinami. Ima kdo kakšen preizkušen recept, ali naj naredim kar mlečni kruh z rozinami?

ANJA

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

13. apr 2006 10:42

Testo naredi enako kot za mlečni kruh, vmešaj rozine in speči hlebčke v modelu za muffine. Galja

naschkatze  

član od: 20.3.2006

sporočila: 10

13. apr 2006 22:22

Na www.leckerbacken.de/ostern/pinza.h imaš recept za primorsko pinco (čeprav trdijo, da je italijansko pecivo, ampak kaj čmo...) Jaz sem jo že trikrat naredila po tem receptu - moj mož jo obožuje. Res je, da je priprava malce dolgotrajnejša (ker mora zadeva trikrat po eno uro vzhajat) ampak če testo mesiš v kruhomatu ali pa multipraktiku, ni veliko dela. Taka priprava da pinci en prav poseben okus (tisi pravi) - brez dodajanja limonine lupinice, ruma in kajjazvemčesa še.Rozin tudi ni v receptu, jih pa dodaj. Zame je to najboljši recept za pinco doslej. Aja, recept je v nemscini, ce te zanima in ne znas nemsko, povej, ti ga prevedem. Lp, vanja naschkatze

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. apr 2006 7:14

Hvala, malo nemščine obvladam, tako da mislim da bo šlo . Hvala, in lepe praznike. ANJA

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

14. apr 2006 9:30

Lepo , lepo, lepo prosim ,če prevedeš, rada bi probala ta recept. Moja nemščina zelo šepa. Hvala,ter vesele,sončne Velikonočne praznike vsem skupaj. Marta mara12

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. apr 2006 10:00

Evo, Marta, moje darilo od zajčka za veliko noč: Pinca (italijanski velikonočni kruhek) Sestavine: 1. Predtesto: 50 g pšenične moke 20 g kvasa 40 ml mleka 2. Predtesto: 120 g pšenične moke 25 ml mleka 25 g sladkorja 1 rumenjak Glavno testo: 180 g pšenične moke 25 ml mleka 25 g sladkorja 50 g masla 1 veliko jajce 1 ščepec soli 1 pekatek vanilij sladkorja 1 čajno žličko limoninega soka Poleg tega pa še: 1 rumenjak 10 ml mleka malo olja Priprava: Za prvo predtesto zgnetite vse sestavine, testo pokrijte in ga vzhajajte 1 uro. Ta del je zaslužen za aromo pince (poskrbi, da pinca razvije svojo značilno aromo). Potem zmešajte s prvim predtestom še vse sestavine za drugo predtesto in vse skupaj zgnetite. Spet pustite vzhajat 1 uro (pravtako pokritega). Zdaj dodate temu testu vse sestavine za glavno testo in močno premesite, da dobite gladko testo. Tudi tega vzhajate pokritega 1 uro. Testo razdelite na dva dela in oblikujete okrogle hlebčke. Te dajte na pekač, prekrit s peki papirjem, v primerni razdalji. Zmešajte mleko in rumenjak in s tem premažite pinco. Pustite, da se ta sloj posuši, nato pa še nekrat premažite. Zdaj namažite škarje z oljem in vsako pinco od zgoraj trikrat prerežite, da dobite tipčno obliko pince. Pečico najprej segrejte na 190 stopinj in nato pinci pečite približno 20 minut. PS: Moja nemščina je še iz srednje šole, kjer mi nikoli ni bila omiljeni predmet:) - na srečo, pa to ni takooo daleč - vseeno se opravičujem vsem slavistom, če je kje kaka napakica. Kuharske pa mislim, da ni in upam, da vsi vse razumete. no,zdaj ko sem že vse prevedla, bi pa lahko še naredila, a ne?;) Veri Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti