Anglija - kitajska restavracija

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

tema odprta - 12. apr 2006 22:31 | ogledi: 2.661 | odgovori: 4

Imam vprašanje, ki me muči , toda sam ga neznam razjasniti.

Bil sem v Angliji in seveda smo šli v kitajsko četrt obiskat kitajsko restavracijo, seveda sem pričakoval veliko bolj okusne jedi kot so pri nas, toda žal sem se uštel na celi črti....zelo zelo sem bil razočaran in seveda ostal lačen, kljub veliki izbiri jedi na naši mizi. Kaj vse smo jedli, nebi znal pojasniti, vem da sem si naročil kislo pekočo juho, ki jo pri nas naravnost obožujem, potem smo jedli nekakšne svinjske zarebernice ki so izgledale krasno, pa račko , ki je bila razcefrana na koščke , ki si jih nato zavil v nekakšno palačinko, pa škampi v nekakšni sladki omaki, pa praženo govedino ki je bila živo rdeča, riž, ...itd. Toda glavni problem vsega tega je bila začimba, ki se je pojavljala vsepovsod in mi že po vonju ni odgovarjala , da o okusu niti ne govorim......grozno ( vsaj meni), drugače pa je hrana vizualno izgledala prav dobro....poleg tega so servirali 2 omaki ki stabili čisto sladki - ena je bila temna in je spominjala na sojino gosto , kot eurokrem omako, druga pa bolj redka rdeče barve.

Sprašujem ali kdo ve kakšna začimba se je pojavljala v hrani ( neznam je opisati) in ali smo sploh jedli kitajsko hrano - hudiča če pa je bila kitajska restavracija?????

P.S - drugače pa - Anglija je zeloooo draga država, lepa tudi....ampak kako bi z našo plačo gor preživel mi ni jasno ( mogoče teden do dva z zelo zategnjenim pasom), za primerjavo....večerja za 6 oseb v omenjeni kitajski restavraciji z pijačo 160 GBP x 345 sit = je 55.200 sit.....

Večerja v klasični italijanski restavraciji ( nič posebnega, nič "high", pretežno smo jedli pice, solato, bučke,lignje, svinjino - govorim o jedeh ki so si jih posamezniki naročili in seveda vinček in kava 265 GBP, kar znese 91 425 sit za 6 ljudi. Solata na hitro 13 GBP, kava 2,5 GBP.....taxi za cca 20 km - 35 GBP v eno smer......Drago ko žafran.

Ali pa jaz nimam pojma o cenah......sprašujem se, kje smo bili??

escada

novatanja  

član od: 12.4.2006

sporočila: 1

13. apr 2006 6:11

Živjo! Očitno ste naleteli na zelo drago restavracijo, ki ni bila kaj prida. Osebno sem preizkusila kitajsko, indijsko, pa se kaksno kuhinjo in vse je bilo super. Res pa je, da smo šli z domačinom. In nikoli cena ni presegala 90-100 funtov za 4 osebe. Je pa res, da so VSE storitve v tujini (npr Anglija, Francija) veliko drazje kot pri nas. Ce gres v restavracijo, k frizerju, imas avto, najemnina - to je zelo drago. Če pa gres v supermarket (Sainsburys recimo - kot Spar pri nas), so cene NIZJE. Preizkuseno. In preverjeno. Tip je zivel pri nas nekaj let in sel nazaj v London. Njegovo vprasanje meni je bilo, zakaj ne pridem zivet tja, bom vsaj kaj prisparala. Glede na to da je delovnemu mestu pri nas s 180.000 SIT mesecno primerljivo mesto plačano z najmanj 18 - 20.000 funtov bruto letno in se preselis v okolico in ne v center Londona, se mi zdi to kar verjetno. T novatanja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. apr 2006 7:24

Escada, Združeno kraljestvo JE zelo drago, London še posebej. Dve leti nazaj sem bila na Škotskem. Grozljivka. Jedla sem samo fish and chips in podobno junk hrano, pa je bilo kljub temu zelo drago. Še posebej kava in podobno. Vina nisem nikoli pila, ker je bilo pregrešno drago. Pivo je cenovno ugodneje. Vino je drago marsikje. V Innsbrucku na primer sem leto nazaj plačala za 1/8 l zelenega silvanca 3 evre 20. Kar se pa tiče kitajske hrane. Pred leti sem potovala 3 mesece po Kitajski in po vrnitvi nazaj sem vsa navdušena obiskala nekaj njihovih restavracij. Kakšno razočaranje. Hrana niti podobna ni bila tisti, ki sem jo jedla tam. Dejstvo je, da je prilagojana evropskemu okusu in znotraj tega okusu posamezne dežele. Naše kitajske restavracije so prilagojene slovenskemu okusu, britanske britanskemu. In verjetno se strinjaš, da je britanski okus za nas bljak.Vsaj za mene. Saj je tudi piza v SLO drugačna kot v Italiliji, pa smo si tako blizu. Da pa ne govorim, kakšna je bila piza v najboljši italijanski restavraciji v Sydneyu. Nisem mogla verjeti. Premera 12 cm, debela 2 cm in na njej nekaj podobnega, kot če bi odcedil naš golaž in to meso dal na pico. Da se vrnem h kitajskim restavracijam. Sodelavec mi je pravil, da je njegova sošolka s faksa naredila raziskavo na temo Kitajcev v SLO. Vsi prihajajo iz ene vasi, torej je njihova hrana zelo podobna. Britanski Kitajci verjetno ne prihajajo zgolj iz ene vasi, zagotovo pa je ta vas nekaj 100 ali 1000 km oddaljena od tiste, iz katere prihajajo slovenski Kitajci. Kitajska je ogromna dežela, zelo raznolika in v različnih podnebnih pasovih. Hrana se od pokrajine do pokrajine zelo razlikuje. Tudi tu je eden od razlogov, da je bila kitajska hrana v Londonu tako drugačna od kitajske hrane pri nas. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 13. apr 2006 07:26:48

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. apr 2006 9:33

Pri zadnjem potepu po Londonu smo imeli sreco in najeli sobo brez zajtrka, zato pa s hladilnikom, stedilnikom, pomivalnim koritom in mikrovalovko, tako da smo se prehranjevali po kitajskih, indijskih, pakistanskih etc. takeawayih, pa obrok za enega nikoli ni sel cez 10 GBP. V fancy restavracije nismo hodili, ker smo preskrti (se da denar bolje zapravit za knjige in DVDje, hihi). Vozili smo se s podzemno in ne s taksijem. Hrana v Sainsburyju in Tescu se mi je zdela v povprecju sicer mogoce malo drazja, veliko pa ne, nekatere stvari so celo smesno poceni (Billingtonov melasni sladkor je pri nasem sosedu dvakrat drazji kot tam), druge spet cudno drage (glavica cesna 50p - halo?:), skratka, odvisno od vsebine kosarice nakupljenega se lahko natezamo, ali je drazje ali cenejse, vsekakor je pa primerljivo. Sicer ima pa mimika mocno prav, nacionalna kuhinja je temeljito prirejena okusu uporabnikov ze itak - pa se ce bi pobrali sirove struklje, govejo juho ali potico od 20 slovenskih gospodinj, bi dobili najbrz prav toliko variant. lp, proxima

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

13. apr 2006 10:32

Pred leti me je v Londonu pritegnila velika reklama na fasadi restavracije v China Townu, kjer je pisalo nakaj kot "Verjetno najcenejša kitajska restavracija v UK". Skratka za 3GBP sem se najedel do sitga, pa še dobro je bilo. Okus je bil nekaj takšnega kot pri nas. Druga zgodba pa je bila v China townu v NY, kjer kitajska četrt niti približno ni tako turistična kot v Londonu. Tam Kitajci govorijo samo Kitajsko, hrana je drugačna, zelo poceni, vendar božanska. Verjetno takšna kot jo uživajo Kitajci na Kitajskem. Na Manhatnu npr., pa je Kitajska hrana prilagojena Američanom. Sicer dobrega okusa vendar prekuhana, mehka in zelo zelo (pa še bolj) masna. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti