Rak

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

tema odprta - 12. apr 2006 19:50 | ogledi: 10.174 | odgovori: 19

lp

dvakrat sem imela raka na crevesju in pljucah sedaj pa sem swe posvetovala za prehrano zeliscarja .In mi je svetovakl nič mesa niti ribe kar je najhuje nič kave to hi hudo nič zelenjave brokoli cvetace....... ta bo tezka . razmišlja kajpa naj "?jaz vem kje bom

lp vesna kovacič

vesna kovačič

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

12. apr 2006 20:14

Vesna Dej ti lepo jej vsakega po malo, kar ti paše, pa se ne sekiraj. Preživljam to kalvarijo, že šesto leto. (žena ima raka, prav tako je bil na črevesju). Udari ti svoj sistem prehrane, pa bo vse OK. Boš hitro videla kaj ti ustreza in kaj ne. As1 as1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. apr 2006 20:32

Vesna, Ta zeliščar je najbrž Maršič, on svetuje tak način prehranjevanja, a ne? Mislim, da dieta v principu ni zgrešena, ker je logična, pa tudi 40 let njegovih izkušenj pove svoje. Je pa najbrž pri takem načinu prehranjevanja težko vztrajati, sploh če imaš slab dan. Poznam to, poznam, sicer se s takimi problemi ne ubadam direktno, imam pa moža s hudo obrabo kolkov, čeprav je relativno mlad. In se je odločil za dieto. In je včasih teeeečen. Potrebuješ pa trdno voljo in prepričana moraš biti, da je to tisto, kar ti lahko pomaga. Če že zdaj dvomiš, je težko verjetno, da boš zmogla. In potem je mogoče škoda časa za to. In lahko probaš kaj drugega, saj ni vsak za vse. Želim ti, da bi se prav odločila!! jasna

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

12. apr 2006 22:24

Vesna! Pišeš da si imela dvakrat raka na črevesju in pljučih. Ker pišeš v preteklem času, pomeni da si ga prebolela. Po vsej verjetnosti si med tem časom uživala raznoliko hrano. Sedaj pa pišeš da ti je zeliščar predlagal hrano brez mesa in rib. Nekaj sem v zadnjih treh letih prečital o zdravljenju raka, a še nisem nikjer zasledil, da bi morali biti rakovi bolniki popolni vegetarianci - ne vem mogoče tudi to. Trdno voljo in svoj način, tako prehranjevanja kakor tudi preživljanje svojega časa, kakor ti je napisal As. Popolnoma se strinjam z njim. Obtimizem v roke in še enkrat trdno voljo, pa bo še vse v redu. LP Matjaž

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

12. apr 2006 22:37

Ja, Vesna, glavo gor, pa s trdno voljo naprej, ko po lep sončen dan, pa na kolo za zdravo telo. Jaz ti pa nasproti pridem Ognjič

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. apr 2006 0:58

Raznolika prehrana z dosti sadja in zelenjave, kar ti pač paše. Še nikoli nisem slišala, da bi bila katerakoli zelenjava v običajnih količinah škodljiva.... (razen za alergike)
Pa dosti dobre volje!!

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 23. 2011 23:45

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. apr 2006 8:56

prebrala sem neko knjigo (ne spomnim se naslova) od nune iz Avstrije, oz.prilogo knjige. Izdala je knjigo o zdravilnih rastlinah, kot priloga pa so bila pisma bralcev. Pri vseh vrstah rakah so pili ognjičev čaj - do 3 l na dan in jim je baje zelo pomagal. Poskusite, morda je res kaj na tem. LP smrkolina

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. apr 2006 14:45

Res čudno, da ti je odsvetoval zelenjavo - tudi brokoli - ko pa ravno za brokoli (kapsule brokolin!) pravijo, da naj bi preprečeval raka. Ko sem šla sama skozi to kalvarijo (sicer je šlo za raka dojke pred 8 leti), nisem spreminjala prehrane in še vedno jem vse po vrsti - razen svinjine (jo pa jem, čeprav redko), jem pa v glavnem ribe in divjačini. Verjetno se to res ne da primerjati s tvojo vrsto - pa vendarle--- Ti pa v zvezi s tem svetujem, da se povežeš z ZIMO, ki ti bo lahko o tem povedala kaj več! Sicer pa boš kaj kmalu sama ugotovila, katera hrana ti ne odgovarja. Drži se! kača

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

13. apr 2006 16:10

Verjetno res telo samo ve kaj mu paše in kaj ne. Saj boš videla. Veliko zdravja ti želimo vsi iz kulinarike. lp, SUZI

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

13. apr 2006 22:05

Ljudje različno gledajo na te stvari. Če gledaš razne oddaje, bereš članke, veliko ljudi svetuje presno prehranjevanje ob boleznih. Ko so meni postavili dve diagnozi, ki sta me glede na mladost krepko presenetili, sem se tudi za nekaj časa odločila za tako prehranjevanje - zdržala sem skoraj dva meseca - čeprav mi je zdravnica dejala, da s tem turmorčka ne bom izstradala (ker menda ni maligen??), kot nekateri to tolmačijo. Svetovala mi je, naj ob surovem sadju in zelenjavi uživam še vsaj meso in mlečne izdelke, da bom dobila dovolj beljakovin. Tako sem res uživala kako salamo in sir ter sladoled, da sem zadovoljila še mojo potrebo po sladkem. Moram reči, da sem se sicer odlično počutila, a sem potem prehitro odnehala, ko je bil ob naslednjem ultrazvoku tomor še kar isto velik. Ampak zadeva rabi čas, tako hitro, kot sem jaz mislila, da bodo rezultati, ne gre. Sedaj, ko se spet bliža sezona paradajza in več sadja, se bom mogoče spet odločila za eno kuro, škodit ne more. Tako, da Vesna, če ti bo pomagalo k boljšemu počutju, probaj. Škodit ne more, lahko pa veliko narediš zase, če bo vsaj nekaj procentov bolje. Lp, R

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

23. feb 2011 18:00

Pred kratkim sem govorila o bolani sestri, sedaj je diagnoza rak ledvice, ki je metastaziral na pljuča. Te dni se konzilij odloča o načinu zdravljenja.Vemo, da moramo spoštovat medicino in jo bomo, vendar moramo poskušati vsporedno vleči alternativo. Če ima katera od vas kakšne pozitivne rezultate pri zdravljenju raka, prosim za pomoč. dididala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti