Pomagajmo bobiju

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

tema odprta - 12. apr 2006 16:39 | ogledi: 5.900 | odgovori: 136

Sostanovalci so nam zastrupili muco. Žal se tudi to dogaja. Verjetno vas je že večina slišala za moja perzijca, nekateri pa ste videli tudi fotke. Prilagam link. Baby, tako je bilo muci ime, je črna. Bobi jo že ves teden išče in se hrane sploh ne dotakne. Vem, da ni ravno sezona, ampak, če morda kdo pozna koga ali pa ima celo sam doma leglo, ki ni starejše od treh mesecev, bi se toplo priporočila za muco. Bojim se, da bomo izgubili še Bobija. Morda ni ravno primerno, da želimo ravno perzijca..., ampak rejniki, pri katerih smo dobili oba naša, pričakujejo prvo leglo šele maja. Potem pa še tri mesece...

Vem, da to ni ravno kulinarična tema, ampak tukaj resnično rešite vsak problem.

http://bakbi.moj-album.com/

Pozdravček!

Vrana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. apr 2006 17:00

Po moje bo Bobi enako vesel neperzijske muce, ki jo lahko dobiš v vsakem zavetišču ali pa poglej v Salomonovem oglasniku. Veš, živalim pasme niso tako važne kot ljudem... POgrešal bo svojo prijateljico ne glede na to, ali je bila perzijka ali ne. Olajša pa mu lahko žalovanje tako pasemska kot potepuška mucka. V razmislek... Veri

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. apr 2006 17:08

Pa ste prepricani, da "ljubeznivi" sostanovalci niso zastrupili tudi drugega mackona, pa da je to razlog za odklanjanje hrane? Mocno priporocam obisk pri veterinarju, ce se niste bili. proxima

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

12. apr 2006 18:30

Ja,Vrana,saj ne morem verjeti kakšni ljudje živijo v tvoji bližini... Moje sožalje ob izgubi! lp Nena Nena-morje

modri trak  

član od: 24.8.2004

sporočila: 40

12. apr 2006 19:24

Naša muca Liza bo kmalu imela mladiče. Muca je potomka perzijke, njeni osvajalci pa so vaški mačkoni. Ker je muca črna s komaj opaznimi oranžnimi lisami, so njeni mladiči ali črni kot oglje, ali pa oranžni. Največkrat. Niso perzijci, le malo bolj okrogle glave in bolj goste dlake. Vsi, ki so dobili mucke prejšnja leta, so bili zadovoljni. Dva imamo že oddana, ponavadi so štirje. Čau trakec Sporočilo je spremenil(a) modri trak dne 12. apr 2006 19:24:39

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

12. apr 2006 19:53

Hvala, punce, za vse tolažilne besede. Kar naenkrat sem prisiljena v pol manj česanja in krtačenja, pol manj crkljanja, pol manj družbe... Ve to razumete. Res hvala. Proxima, Bobi je pa že naročen za pregled, tudi tebi hvala za idejo. Baby sem dala prav zaradi tega obducirati. Pa to nekaj časa traja... Trakec, če ne bomo prej ničesar našli, pa sporoči, ko bo naraščaj. Sin namreč hodi okrog kot en zombi... Pravzaprav smo vsi čisto na tleh. Nena, ko so se spravili na avto, me je zaskrbelo, če si upajo naprej. Očitno me je premalo skrbelo. Zdaj me skrbi pa preveč - strahove vidim tam, kjer jih najbrž sploh ni; prvomajske praznike sem nameravala preživeti na vikendu, pa jih ne bom, ker ne upam pustiti sina samega v hiši s temi ljudmi (pri šestnajstih mu niti na misel ne pride, da bi šel poleg)... Veri, smo razmišljali tudi o tem. Ampak z navadno muco je veliko manj dela, kar predstavlja zame tudi manj pozornosti. Tako nekako, kot da bi nehala likat npr. (rada likam): žehta bi bila, nekaj bi pa pogrešala... Sicer menim, da so najbolj navadne mačke ravno tako simpatične in pametne in lepe - žival je takšna, kakršno naredimo (vzgojimo). Pred perzijcema sva s sinom posvojila mucko (čisto čisto navadno sivo tigrasto), ki je v oglasu prosila nekako tako: sem mlada ....... če me ne bo nihče maral, bom morala umreti... Grozljivka, ne? In bila je čudovita muca. Vendar je bilo v njenih genih zapisano nekaj, kar jo je veliko prekmalu odvedlo v mačja nebesa. Preveč je bilo solz... Hvala vsem, ki sočustvujete! Pozdravček! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

12. apr 2006 20:23

Vrana, tudi jaz sem žalostna, ko prebiram tvoje vrstice. Kakšni neki so to ljudje, ki se znesejo nad nedolžno živalco?? Ampak kdor nima živali rad, tudi ljudi nima. Res ne bi bila rada njihova soseda. Z mojim Frickom pa drživa tačke, da bo Boby ok in da bo kmalu dobil novo prijateljico. lp Julija

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

12. apr 2006 22:10

Živio. Jaz imam pa drugačen problem. Pri nas nimamo nobene muce, imamo pa malo travice okrog hiše. Sosedje imajo pa muce, travice pa najbrž nobene. In tako je naša travica postala vsesplošno mačje stranišče. Pa nikar mi ne recite, da so muce tako snažne, da vse za seboj zakopljejo, ker to ni res. Tole postaja vsevečji problem, ker imamo pri hiši majhnega otroka, ki se tudi rad igra zunaj. Naj grem vedno pred njim počistit vrt? Nobenemu mačku nič nočem, poznate morda kakšen način, kako jih prepoditi? Saj vem, da niso krive živali ampak lastniki, ne verjamem pa, da bi kdo prišel čistit iztrebke za svojim muckom. Lep pozdrav. Pesnica

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

12. apr 2006 22:17

Pesnica mogoče so novodobni "moderi" mačkoni drugačni, ampak kolikor jaz vem, mucki ne kakajo na trato, temveč nekam, kjer to lahko zakopljejo. Drugače pa je najboljši recept ta da si omislite psa. Ali mačka. Potem tujih mačkov ne bo na spregled. Verjamem pa da zadeva zna biti moteča zaradi otročka ki se tam igra. Čimmanj "mačjih" težav ti želim!! LP ivonja

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

13. apr 2006 1:37

Vrana, sožalje za mucka, vem kako je to... Pesnica, tudi pri nas doma imamo podoben oz še hujši problem: imamo muco, ki je sicer sterilizirana in naj ne bi oddajala feromonov ali ne vem česa kar privlači mačkone, a se to vseeno dogaja in tako imamo z mačjim urinom "označene" vse vogale okoli hiše in včasih celo okna v pritličju. Pred nekaj časa smo kupili neko zeleno "želatino" z vonjem po limoni, ki naj bi odganjala mačke. In za nekaj časa je zaleglo a se mucki hitro navadijo na ta vonj. Nato smo to snov zamenjali z neko drugo z drugačnim vonjem in je spet zaleglo za nekaj časa. In tako vsake toliko časa zamenjamo "vonjavo" oz proizvajalca, potem pa spet od začetka, podobno kot s sredstvi ki naj bi odganjala komarje... Ne bi pa vedela katere znamke so to ipd., ker se s tem ukvarja moja mama. Če se ne motim, mucki ne marajo vonjev po limoni, čebuli, česnu, tako da bi mogoče tudi to zaleglo, nisem pa prepričana... Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. LP teya84

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

13. apr 2006 9:31

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da pes pri hiši ne zaleže, mačke se zaradi njega prav nič ne sekirajo. Točno vedo, da pes lahko pride samo do ograje, naprej pa ne more, one pa ga veselo izzivajo. Tudi v naši soseski so problem živali, za katere ljudje premalo ali pa sploh ne skrbijo. Sosed ima celo srenjo mačk, ki veselo skakljajo po vseh vrtovih, prenočujejo tudi na balkonu (ker imamo stopnišče, ki vodi na vrt) in celo poletje moram umukati blazine z balkona, da nimam na njih oddtisov mačjih šap in in dlak. Posebna veselica pa je, ko se mački ženijo in proizvajajo tako glasbo, da ti niti na misel ne pade, da bi spal. Popolnoma razumem, da je človeku hudo za hišnim ljubljenčkom,(sploh si ne morem zamisliti, da nas bo enkrat zapustil naš zvesti Kraški ovčar) ne razumem pa ljudi, ki si nabavijo žival, potem pa se ne zmenijo več zanjo. pozdrav, Alenka alenka5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti