Pomagajmo bobiju

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. apr 2006 18:42

Joj, kako sem vesela za vašo Bejbi, da se počasi prilagaja na novo življenje. Revica mala, saj zanjo je to že pravi luksuz. Prav smili se mi, ko berem tvoj post, česa se vse boji. Pa to so popolnoma normalne stvari za muce. Tvoja pa v "jok". Sicer pa se bo vsemu privadila. Glavno je, da jo imate radi. Vrana, pa počohljaj jo še v mojem in Fricovem imenu. ) Julija

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

26. apr 2006 7:50

Pa se človek kar bolje počuti, ko izve dobre novice. Lepo in radi se imejte. lp zinka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

26. apr 2006 10:27

Polupčkani in počohljani vsi po vrsti! Moji in vaši Pozdravček Vrana

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

26. apr 2006 10:48

Pozdravljena Vrana! Že od začetka spremljam temo in se ti javljam, da ti tudi jaz izrazim podporo. Sicer sem pa pred dvema mesecema tudi sama posvojila eno muco najdenko - Mišo. Najdena je bila med bloki in čisto shirana ... ker se na oglase, da je muca najdena ni nihče odzval, sem se odločila, da jo posvojim kar jaz sama. Vrana, vse to kar opisuješ mi je znano (sicer v blažji obliki). Tudi Miša se nazačetku ni pustila božati, bila je zelo nezupljiva. Pred desetimi dnevi je bila tudi na sterilizaciji. Sedaj je pa prava scrkljanka, tudi lepo se je poredila, najbolj pa je zaljubljena v svojo umetno miško (poimenovali sva jo Puki ) ... ne moreš verjeti kaj vse dela ljubezen, nežnost in potrpežljivost - moja Miša je živ dokaz. Lep pozdrav in nam še naprej poročaj kako se držita Bejbi in Bobi. MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 26. apr 2006 10:48:39

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

26. apr 2006 12:42

Super, MissLady! Vesela sem, da je še toliko dobrih ljudi na svetu. In mislim, da se ljubezen, sočutje in dobrota nenehno pretakajo med temi naslovi.... V dobro tudi teh ubogih zavrženčkov in najdenčkov. Prej se nisem tako dobro zavedala, v kakšni bedi živijo. Zdaj, ko vidim, kako raztrančirana je Bejbi, se sprašujem, kakšni ljudje so to, da lahko naredijo tako grdobijo in zavržejo živalco. Ali pa ne skrbijo zanjo.... Za vsako spremembo (beri: napredovanje), pa boste na kulslo itak izvedeli prvi! Pozdravček, pa hvala za podporo! PS: Prejšnje Bejbi ne bomo nikoli pozabili. Zjutraj se mi je čisto zalomilo: strašno rada je bila v kurilnici, in ko sem se odpravila tja, mi je tako zelo nekaj manjkalo... Vrana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. apr 2006 13:25

To so res lepe novice, Vrana! Žal so takšni ljudje, ki kar vržejo stran živo bitje. Moja mama je pred leti vprašala eno znanko, ki se je sprehaja z majhnim kužkom, če bo ostal tako majhen ali še zrasel. Odgvorila je, da je ne ve. Mama se je temu začudila in zvedela, da je ta njena znanka našla mlade kužke v smeteh, enega je obdržala, druge oddala. Zato ni vedela, kakšni so starši tega mladička. No, saj kasneje je verjetno ugotovila, kakšen bo njen ljubljenček. Lep pozdrav od našega mačkona Toma in riba-ribica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

27. apr 2006 19:01

Oh, kako rada prebiram takšne zgodbe! Ponosna sem na vse vas, pa tudi nase , ker sem del kulslo. Zdaj se sprašujem, kako sem sploh mogla živeti brez nje, ki je brez vas itak nebi bilo... Z našo muco je pa nekaj novega. Včeraj je sedela na oknu in opazovala dogajanje na vrtu. Torej se zanima za širšo okolico (YES!!!). Danes se je iz spalnice preselila v sinovo sobo. Spet na posteljo Seveda bo potrebno preseliti za njo tudi ves njen inventar: pesek, igrače (ki itak ležijo), hrano.... Sinoči sem tudi napisala e-mail na DPMŽ - s fotkami, jasno! - in so mi zelo hitro in obširno odgovorili. So mi dali vedeti, da so veseli, ker imajo stik z muco in informacije o njej. Pa seveda veliko vzpodbudnih misli je bilo vmes. In strokovnih nasvetov. Klobuk dol, res. Bobi je danes zelo apatičen. Mu grem še enkrat povedat o Tomu, Fricu, Bučki...... Pozdravček vsem, vašim mucam pa en prijazen mrnjavček! Vrana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

27. apr 2006 20:02

Verjetno nama pisanje v dvoje ne leži preveč, saj sem pravkar opisala, kako se oba tiščiva na enem stolu, čeprav nisva suheca. Potem je nekdo nekam stisnil in je vse izginilo. Naš maček ima rad žajbelj, ki rase na balkonu, čeprav dobi vsak dan svežo travo. Ima še kdo takega mačka? Lep mačji pozdravček riba-ribica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

27. apr 2006 21:35

Pred mojim ni varen drobnjak. Ne samo,da ga "postriže", celo populi mi ga s koreninicami vred. Ampak tisti potem ni več dober za pojest. Res lump je tale moj Fric. Sicer moram pa povedati, da je tudi on posvojenček iz zavetišča. In z njegovo začasno skrbnico imava redne stike. Tako težko se je ločila od njega in kar nekaj potencialnih posvojiteljev je zavrnila. Njen mož mi je takrat dejal, da imam posebno srečo, da mi ga je izročila.) Vrana, vesela sem zate in za tvojo Bejbi. Boš videla počasi bo postala ta prava muca. Kar se Bobija tiče, bi pa rekla, da se mogoče počuti zapostavljenega, ker se več ukvarjate z novodošlo mucico. Ja, ja ljubosumje je huda bolezen. En lep mačji pozdrav vsem mačkoljubcem. ) mijav, mijav....... Julija

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

28. apr 2006 13:50

Juliya, tudi moja Miša je nora na drobjak. Tudi ona ga lepo papa, kot tvoj Fric. Sem se pozanimala pri lastniku specializirane prodajalne za male živali, in mi je razložil, da je to zelo dobro, da hrusta drobjak (za prebavo itd.). MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 28. apr 2006 13:52:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti