Pomagajmo bobiju

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

14. apr 2006 13:18

Ja, Lijana, to je ta! Ampak je en velik problem dobiti to Trboveljsko društvo proti mučenju živali. Na vse mile viže poizkušam vzpostaviti stik z njimi, pa nič. Niti na stacionarnem telefonu v času uradnih ur, niti na mobi; če mi bodo odgovorili na e-mail, še čakam... Celo na avtorja fotk sem se spravila če ima slučajno kakšno tesnejšo zvezo z društvom... Že sinoči je bilo vse pripravljeno za selitev Boks, pa ta popotne skodelice, pa Bobi ves nestrpen (v boksu),češ: ajdi, gremo!.... Nena in Veri, smo že trije mušketirji, ki pobirajo deževnike po pločnikih... Ko sem bila majhna, se je mama vedeno držala za glavo, kakšno hčerko da ima Pa ne morem iz svoje kože. Še dobro. Že kot srednješolka sem imela cel zoo, vsa žepnina je šla za hrano, počitniški zaslužek pa za nove, večje kletke za ptičke, pa večji akvarij.... Kar se česanja tiče, pa pri nas ni težav. Če se česa ne da razčesati, pa škarje v roko! No, pa če sem iskrena , jo je Baby včasih tudi podurhala... Samo da sem rekla: "a bo mami zdej dredlne bedlne scufala", pa je že šla kot raketa. Ampak samo včasih. Bobi se pa na hrbet flikne, da je prvi na vrsti trebušček... Sploh si ne predstavljam, da Bejbi ne bom več... Topel in sončen pozdrav vsem prijaznim ljudem (beri: ljubiteljem živali). Saj, kdor ima rad živali, ima rad tudi ljudi... Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

14. apr 2006 19:59

Vrana, ko sem se jaz zagrela za mojega zdajšnjega mucka, sem tudi klicarila kot trapasta. Potem sem jim pa na odzivniku pustila svojo številko in so me sami poklicali in me usmerili na dekle, ki je imelo muca v oskrbi. Poskusi še na ta način. Mogoče ti pa le uspe. Res bi iz srca rada, da dobiš to lepotičko. Boljše gospodarice si muca ne bi mogla želeti. Držimo tačke in pesti, da ti uspe. Julija

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

14. apr 2006 22:16

Pesnica, sem se spomnila na te, ko sem ravno čistila za ježi. Na bližnjem seniku imajo navadno leglo in ti "packi" delajo pri meni to, kar delajo mačke pri tebi....Moje mačke so prav kulturne...Vedno zakopljejo svojo stvar za seboj-pa če naravnost v pravkar posejano gredo solate..... Ja, če hočeš zelenico čisto-pač grablje v roke in lep sončen dan jutri... LP juhica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 9:44

Joj, Julya, hvala za pesti in tačke! Odzivnik imajo poln, sem jim pa že toliko e-mailov pustila, da bodo verjetno pomislili, ko jih bodo našli, da sem totalno histerična Pa vztrajna! No, res ne mislim metat puške v koruzo! Bobija pa zaenkrat pitam: en briketek za mami, pa enega za.... Pozdravček! Vrana

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 20:58

Danes sem v akvariju našla polža, Furjo in Spidija...no...trupelci! Ribico sem skoraj šest ur predihavala, da sem jo rešila.... Naj se obrnem na policijo? Strah me je. Bolj ko se bliža noč... Bojim se, kaj bom našla zjutraj. Če bom sploh mogla spati. Obljubim, da se na kulso ne bom več javljala s tako groznimi stvarmi, samo še tokrat mi svetujte! Vrana

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. apr 2006 21:11

Jutri vstani navsezgodaj in pojdi ven v naravo, kjer se boš dobro sprehodila in nadihala svežega zraka. Naberi si nekaj rožic in nalomi nekaj vej, ki ti bodo v vazi pognale sveže zelene listke in cvetke. Odpri okna in prezrači stanovanje, če bo sonce ga čimveč spusti v svoj prostor - dal ti bo novo energijo in svetel pogled v prihodnjost. Skuhaj si dobro kavo ali čaj in ga počasi srebaj v tišini in miru prebujajočega se dneva. Včasih se stvari najlepše uredijo, če jim pustimo, da se uredijo same. Lep dan ti želim, Vanja vanjatajnsek

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 21:52

Vanja, gotovo imaš prav. Dosti lažje bi bilo, če bi mogla zaklenit stanovanje. Si bom pa kefir odnesla s seboj...namesto kavice... Najraje bi vse svoje vzela s seboj... Imej lep večer, za danes pozabi na to temo. Jutri mi pa še kaj napiši. Mi pomaga. Nočko! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

15. apr 2006 22:44

Uboga Vrana, tebe se pa res smola drži, no tvojih ljubljenčkov. Ja, res pojdi na en sprehod, pojdi v hosto pa se iztuli. Boš videla, pomaga. To sem jaz naredila, ko sem mojo ubogo Pikico peljala na evtanazijo. Sicer je imela 16 let, pa vendar je bilo težko, težko in še enkrat težko. Jutri je nov dan, praznični dan. Pa še kaj napiši, červno se bo "grozno" bralo. Saj veš, da smo s teboj. ) lp Julija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. apr 2006 8:55

Dobro jutro, Vrana. Jaz imam za sabo že sprehod s psom, pa zajtrk in obisk kopalnice. Jutro sicer ni bilo sončno, celo malo je škropilo, a je bil zrak tako mehak in topel, da je bil sprehod pravi užitek. Tudi jaz imam za sabo čas, ko je šlo vse narobe, ko so vsi okrog mene zbolevali, umirali - ne le živali, ljudje! Meni pomaga, če grem v naravo, ampak ne le na sprehod, rabim fizičen napor. Da se utrudiš do kraja, do solz in ko stopiš izpod tuša se počutiš boljše, dosti boljše. Želim ti lepo nedeljo in oglasi se kaj, kadarkoli. vanjatajnsek

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. apr 2006 10:49

Joj, hvala punce, tako sem hrepenela po takšnih besedah, ko sem zjutraj vstala! Človek veliko prenese, to vidi šele potem, ko stiska in trpljenje mineta. In za dežjem vedno posije sonce. Zdaj vidim, kako pomembno je imeti prijatelje. Ne vem, kaj bi brez vaše podpore. In pomoči pri iskanju nove muce: danes že navsezgodaj so mi iz Trboveljskega društva proti mučenju živali sporočili, da moja muca še čaka na dom. Kako presenečena bo, ko bo srečala Bobija! In to je že en sončen žarek, ki je posijal v moje življenje poleg vaših sončnih žarkov... Zdaj se bom pa še jaz odpravila na zrak... se raztulit... Imejte tudi ve lep dan! Pozdravček! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti