Pomagajmo bobiju

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. apr 2006 11:15

pesnica, v trgovinah za živali se baje dobi sprej, ki ga posprejaš, da ti ne hodijo kakat na dvorišče, ne vem, če dela, ker imamo pri nas kužko, ki je poskrbela zato,da mačke tega niso počele, ko smo bili še v hiši. En profesor pa mi je povedal, da proti pasjemu lulanju pomaga poper, ga posuješ na mesta, kjer to počnejo. Mogoče bo pomagal tudi pri mačkah... Vrana, saj lahko tudi neprezijsko mucko crtlaš in krtačiš, kolikor ti paše - ni ti treba, lahko pa jo:) Imamo kužiko mešanko, ki je ni treba nikoli kopat ali krtačit, seveda pa jo krtačiva vseeno kdaj, prav pogosto pa res ne (no, zdaj malo bolj, ko sva v stanovanju, da niso povosd same dlake), kopava pa res poredko, ker se ne mara, pa se vsi čudijo, kako lepo dlako ima! Crtlava jo pa non-stop! Hočem reči, da to, da ti tega ni treba delat, še ne pomeni, da ne smeš! Kar se tiče bolezni, je pa dokazano (znanstveno), da so pasemske mačke in psi bolj bolni kot "navadni". In iz izkušenj iz naše ulice, naša kužika je edina še živa, sosednje so zamenjali med tem že 2-5 pasemskih psov! Tako da to res ni razlog! Mešančki praviloma živijo precej dlje! Moja kužika je stara 13 let, pa me sprašujejo, če je že do konca zrasla ali bo še:) Se prav nasmejeva:) Če rešiš življenje eni bogi mucki, se ti to šteje v plus in boš mela mogoče manj težav s sosedi;) (moj pogled na svet, pač, ampak za enkrat dela, ker sem bolj srečna od večine ljudi, ki jih poznam:))Ali pa ne bojo ljubosumni na navano mucko, na perzijko pa nekateri so, ker je pač znak "presiža", pa če hočeš ali nočeš:) Pa še v naših podnebnih razmerah je našim mačkom lepše kot perzijskim (če jih imaš tudi zunaj). Če boš zdaj še 2 meseca iskala perzijko, bo Boby medtem že ali prebolel ali pa shiral... Če bi mu rada pomagala, potem pojdita danes skupaj iskat mucko v zavetišče, tako,s katero se bosta razumela, ne glede na raso. Veri

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

13. apr 2006 11:27

Pesnica, nekaj dni nazaj sem v eni vrtnariji videla neke rožice oz. rastline, ki naj bi odganjale pse in mačke!? Sicer ne vem kako to deluje, morda bi se jih pa splačalo nekaj kupiti in nasaditi ob robu. maychi

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

13. apr 2006 11:38

Hvala Julya, Teya84. Res, drži, zanemarjene živali so lahko zelo moteče. Na našem dvorišču ima svoje stranišče sosedova psička, pa so lastniki samo nos zavihali, ko sem to omenila. Nerodno je, če v mraku stopiš na kakšen kupček, pa to opaziš šele, ko si v hiši Kar se mačjega označevanja tiče, je bilo pa že govora tukaj na forumu. Konec februarja, mislim. Da tudi poper pomaga... Bobi je kastriran, pa se vasovalci kljub temu oglašajo. Butkoti, jim sploh ne kapne, da je Bobi mačo ... Ravno sinoči smo imeli pestro, eden je prišel kar na okno. Bobi pa samo debelo gleda in ne ve, kaj bi z njimi... Pozdravček! Vrana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. apr 2006 12:00

Vrana, Bobiju želim, da bi ozdravel in dobil družbo, ki bi bila tudi njemu všeč in ne samo človeškim predstavnikom družine. Pesnica mačke ne marajo pomarančnih olupkov, lahko jih nekaj položiš na trato. Na vrtu naše znanke je pomagalo. Lep pozdrav vsem ljubiteljem živali riba-ribica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

13. apr 2006 12:26

Aja, Veri, da še tebi odgovorim. Ker poznam starše naših ljubljenčkov, vem na katerih področjih sta občutljiva. se bom morala ekstra učit uporabljat ednino :( Torej, ker sem bila seznanjena z ledvičnimi kamni Bobijevega očeta, sem že ob prvih znakih vedela, kaj je narobe. Že res, da so ga dvakrat čistili, ampak preživel pa je. Če bi ga en dan opazovala, bi bilo - vsaj tako so rekli - prepozno. Bobija, namreč. To s prestižem, se pa ne strinjam. Eni hodijo okrog totalno naštramani, pa imajo veliko pod palcem, poznam pa tudi v nulo pošlihtane ljudi, čeprav so na socialnem dnu. Ne se bat, mačke in ptičke in hrčke in morske prašičke rešujem že vse življenje... Januarja sem na dvorišču našla - reci in piši - kakšne pet mesecev staro perzijko, ne čistokrvno, pa vendar. Med sosedi iz sosednjih hiš imata naša mucka kar nekaj občudovalcev in male muce ni bilo težko oddati. Kakšne 14 dni smo jo imeli, da smo jo spitali, razbolhali in pošteno okopali... Zdaj, ko Bobi prenaša okrog Bejbijine igrače, se mi zdi.... Da ne govorim o tem, kako sem lansko pomlad - na novo priseljena, vsi so mislili, da sem trčena - plezala po drevesih in lojtrah in ograjah, da sem ptičje mladičke vračala v njihova gnezda... Po svoje male glodalce sem vedno hodila na fiziopatološki inštitut, da sem jih rešila pred laboratorijem... Ko bomo imeli več prostora, bomo šli po kužata v Gmajnice, definitivno. Ampak bomo spet izbrali tistega, ki bo najbližje našim predstavam o našem psu. Tudi človek samo enkrat živi. Pozdravček,Veri, pa nič hude krvi, ok? Riba-ribica, hvala za lepe želje! Vrana Sporočilo je spremenil(a) Vrana dne 13. apr 2006 12:28:04

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. apr 2006 14:51

Saj nič hudega nočem, samo škoda se mi zdi, ko dobri ljudje hočejo pasemske mucke, ki bojo vedno dobile dom in verjetno tudi pozornost, pocestniške pa umirajo Pa še vedno mislim, da rabite vsi skup mucko zdaj, čim prej in da se ne splača čakat na čistokrvno leglo. Normalno pa, da vzameš tistega, s katerim se najbolj ujameta. Glede prestiža pa - perzijke imajo tak renome - ne zate in ne zame, zame je muca muca, še bolj so mi všeč navadne, ampak v splošnem prepričanju pa, kot Ferari pri avtih, pa čeprav je meni recimo tudi hrošč bolj všeč. in nekateri ljudje, ki imajo sami s sabo probleme, se tako znašajo, ker jih to mori, ker si mogoče sami isto želijo, ali pa ker si želijo kaj drugega, kar nimajo, ali kaj jaz vem zakaj, kar absolutno ni prav, samo mislim, da bojo mogoče navadno mačko bolj pustili pri miru, upam, vsaj... Veri

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. apr 2006 16:03

Tudi mi imamo tri mačke, pa, do nedavnega dva psa, pa papagaja, zlato ribico,.... Z gotovostjo trdim, da nas mačke vzgojijo. Naše jejo samo določene brikete in določeno mleko in se mi zdi, da jih sploh ne bi mogel nihče zastrupit, ker enostavno ne pojejo nič drugega. Kar se tiče kakanja na travo - o pa še kako to počno - sosedove, in na tistem mestu trava ne raste več. No, pomaga, da dve noči pes prespi izven pesjaka in je mir za par mesecev, ker ponoči pošlihta stvari. Malo poglej tudi po internetnih straneh različnih zavetišč - včasih iz firbca pogledam gor in sem prav presenečena kakšni krasni mačkoni se znajdejo tam. Pa še vse ti sterilizirajo pred oddajo. vanjatajnsek

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. apr 2006 16:18

Tole sem našla na Bolhi - v zavetišču imajo perzijko - cepljena, razglistena in sterilizirana - boljše pa že ne more bit. http://www.bolha.com/oglas1622918 Lep sončen dan, vanja vanjatajnsek

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

13. apr 2006 18:12

U, super, vanjatanjšek, smo že imeli sestanek in izbrali tisto dveletno črnorjavo. Zdaj ni nikogar pri telefonu, bo pa gotovo jutri. Hvala hvala hvala Pozdravček! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. apr 2006 18:22

Vrana, vesela sem, da ste že našli novo mačjo prijateljico. ) Sem si jo tudi jaz podrobno ogledala, res je pravi cuker. Upam, da vam jo bo uspelo dobiti in želim vam veliko crkljanja in lepih trenutkov. lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti