Paniranje v pečici

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. feb 2007 17:41

Jaz si mislim, da bi se meso (zrezki), verjetno preveč izsušilo, če bi ga "pohal" v pečici 20 min. Naj nekdo poskusi, pa bomo videli (mene ocvrti dunajci v olju 1x na teden -v nedeljo- nič dosti ne bremenijo) Sem pa že zamrznjene zelenjavne zrezke (Hofer) pripravila v pečici in so bili zelo dobri, verjetno tudi zato, ker so jih že pred zamrznitvijo ocvrli in se zato niso izsušili.

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

23. feb 2007 18:39

Jaz uporabljam namesto cvrtja v olju, peko v pečici za polpete. Kuhano goveje meso nasekljam, dodam jajce ali dva, strt česen, sol, pikico vegete, poper, peteršilj, malo kisle smetane ali sira, čebule, čilija, kruha ali drobtinic.... Naredim cmoke, po vrhu s čopičem nanesem malo olivnega olja in hajd v pečico. Pečeni so približno v pol ure pri 180 stopinjah. So sočni in okusni. Dejstvo pa je, da cvrtje je pač cvrtje in je tak način samo njegov nadomestek. ssilva

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

23. feb 2007 20:27

Paniranje v pečici sem že delala in sicer tako, da sem v pekač, ki je imel vloženo nekakšno mrežico ali rešetko (podobno tisti iz pečice, samo manjšo) naložila panirane zrezke enega zraven drugega, močno segrela nekaj olja in ga polila po zrezkih. Vse skupaj sem za 1/2 ure postavila v predogreto pečico na 180 °C. Tako zrezki niso bili mastni (saj se niso pekli v olju), pa tudi presuhi ne. Lep večer, rdecapesa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti