Koktajli

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 11. apr 2006 19:59 | ogledi: 18.529 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne recepte za mešanje koktajlov.

Pripravljam neko zabavo, in bi rada kot aperitiv gostom ponudila razne koktajle. prosim vse za pomoč.

pa še nekaj ali mogoče kdo ve, če obstaja kakšna knjiga na to temo.

lp

brkn83

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. apr 2006 20:55

Na to temo obstaja veliko knjig, nekaj jih je slovenskih, še več angleških. Moj mož jih z velikim veseljem meša, ostali pa pijemo. Mogoče bi bilo najboljše, če bi si v knjižnici sposodila knjigo na to temo. V glavnem je pri koktejlih tako, da imaš osnovne pijače, kot so vodka, gin, viski, konjak, beli rum, to so prvi, ki so mi padli na pamet. Potem pa se dodaja po recepturi druge pijače. Vedeti moraš, kateri okus imajo gostje radi, ali sladke, bolj grenke.... Ali misliš postreči samo z enim ali več različnih. Te opozorim, da to sploh ni poceni stvar, sploh zagonski stroški, če misliš pozneje še malo preizkušat. Vedno nekaj manjka in pijače so precej drage. Ko jih enkrat imaš, se samo dokupuje na redke čase, ker gre notri vsakega po malo. Pri nas smo vsi bolj na sladko in jih tudi ocenjujemo, imamo kar en zvezek za to, drugače se izgubiš v množici receptov. Če te zanimajo sladki, ti lahko napišem par zelo dobrih receptov. LP

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

11. apr 2006 21:06

hvala za informacije, ja bi te prosila za kakšne recept, ker obožujem sladke stvari, bi tudi verjetno koktajli bili boljši sladki kakor grenki brkn83

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

11. apr 2006 22:00

Zelo enostaven in osvežujoč: peneče vino in zmiksano sadje (npr. jagode-božansko) Tanja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. apr 2006 22:19

Tukaj je nekaj receptov za tiste, ki imajo radi sladko. Sem izbrala tiste, ki smo jih najvišje ocenili. Sex on the beach - long drink 3 cl vodke 2 cl breskovega likerja 1 cl malinovega sirupa 1 cl limoninega soka 12 cl pomarančnega soka After eight 4 dele carolains likerja 2,5 dela mentolovega likerja Na en krožnik naliješ malo sadnega sirupa, na drugega sladkor. Kozarec povezneš najprej v sirup, nato v sladkor tako, da dobiš sladkorni rob na kozarcu. Love island - za nas najboljši, je pa long drink 3 deli gina 2 dela blue caracao 1 del creme de banana 1 del limonin sok 12 delov ananasov sol Ljubezenska izpoved 3 dele kahula 3 dele jagodnega likerja 1 del sladke smetane Stimulation 30 ml baileys irish cream 30 ml triple sec 30 ml malibu 15 ml smetana Playground 30 ml baileys irish cream 20 ml malibu 30 ml bananin liker To je layer liker, pri katerem se v plasteh previdno naliva sestavine. Bahama mama - long drink 15 ml malibu 15 ml banana liker 15 ml bacardi rum 15 ml grenadine 90 ml pomarančni sok 60 ml ananasov sok Baileye coconut cream 30 ml bailey s irish cream 30 ml smetane 30 ml malibu 60 ml pomarančni sok Purple rain 30 ml sadne vodke z jagodo 15 ml galliano (janežev liker z zelišči) 15 ml sladka smetana 10 ml jagodni sirup Pink cadillac 20 ml triple sec (pomarančni liker) 20 ml galliano 20 ml sladka smetana 10 ml jagodni sirup Chi-chi - long drink 40 ml bacardi rum (prozorni rum) 20 ml ble caracao 10 ml kokosov sirup 100 ml ananasov sok Golden dream 15 ml galliano 15 ml triple sec 15 ml pomarančni sirup 15 ml sladka smetana Spirit of Slovenia - en domač in zelo osvežilen, long drink 30 ml gin 20 ml charleston folies (tropski liker) 10 ml mandarinin sirup 10 ml limetin sok 120 ml pomarančni sok LP

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. apr 2006 6:58

TAnja05, kako pripraviš zmiksane jagode s penečim vinom? To se mi zdi zelo privlačno, ker imam od novega leta nekaj cenejših penečih vin. Do sedaj sem jih vedno porabila za limonin sorbet, ampak tale ideja z jadogami ni slaba. V kakšnih kozarcih serviraš. Okrog prvega maja bom organizirala piknik in bi rada porabila nekaj penečih vin. mimika

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

12. apr 2006 9:35

Tudi jaz sem cocktail navdušenec.Tukaj pa je link do razno-raznih cocktailov(v angleščini) http://www.drinksmixer.com/

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

12. apr 2006 20:40

Mimika, kot sem že napisala, čisto enostavno: s paličnim mešalnikom ali v multipraktiku zmiksaš jagode, daš v kozarec in doliješ peneče vino. Če imate radi bolj gajst, lahko dodaš par kapljic vodke, če imate radi bolj sladko, lahko dodaš malo sladkorja. Serviraš pa v ozkih kozarcih za peneče vino. Oblika kozarca zelo vpliva na okus. V širokem kozarcu se okus kar nekam izgubi. Za dekoracijo lahko zarežeš jagodo (skupaj z listki) in zatakneš za rob kozarca. Poskusi, zelo osvežilno, prija kot aperitiv, ali pa kar tako. Tanja

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

13. apr 2006 9:21

Lijana res hvala ti za te recepte. brkn83

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. apr 2006 11:32

Ena zelo fajn knjiga obstaja od Učil, je v slovenščini, naslov je Koktejli, je v zbirki, kjer so vse knjige zelo fajn, jih imam kar nekaj, tudi koktejle. Se ti splača pogledat, če greš v kino kolosej, recimo, majo spodaj knjigarno ali pa na Miklošičevi zraven hotela. So not zelo lepe slikce;) Veri

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. jul 2006 12:31

Jaz bi pa rada vedela če ima kdo recept za koktejl brez alkohola. Saj smo tudi otroci tukaj. Vedno ko vidim kakšen koktejl v restavraciji preberem kaj je v njem in vedno je alkohol. tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti