Koktajli

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 13:02

Urša, v restavracijah majo včasih posebej na meniju brezalkoholne koktejle, res pa je, da ne povsod in da bolj malo... (jih tudi jaz vedno iščem:) V tisit knjigi, ki sem jo omenila zgoraj, jih je 20 od 50ih brezalko:) Se splača pogledat, zdaj jo majo tudi pri sosedu, ali pa si jo sposodi v knjižnici, so lepe fotke:) Na splošno pa se lahko znajdeš tako, da daš namesto recimo breskovega likerja breskov sok, namesto jagodnega jagodni sok itd... Namesto čokoladnega pa zgoščen kakav,... (vse naj bo seveda ohlajeno!) Vsaj tako si jaz pomagam - tudi nisva usekana na alko, oz. jaz ga sploh ne pijem, čeprav sem otrok bolj po srcu kot po postavi:) Bom zdaj kakega namešala, pa ti napišem kak recept:) Ali pa bi rajši kako sladoledno kupo ali sundae?;) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jul 2006 15:07

Če ni kakšne knjige pri roki, je tukaj vedno www.google.com, pod non alcoholic coctails se skriva marsikaj zanimivega, pod coctails pa še več... tamalaursa, ti bom na zasebno pošto poslala nekaj idej, imam doma knjigo z več kot tisoč recepti za koktajle.... Za začetek pa mroda ta: Pločevinko ananasa zmiksaš skupaj z dvema bananama, dodaš malo vanilijevega sladoleda in skodelico kokosovega mleka.... Mamamia mamamia

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. jul 2006 15:25

Hvala vama obema. tamalaursa

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

16. jul 2006 15:26

aja Veri koktejl bo boljši tamalaursa

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

2. nov 2007 19:54

tejc je napisal/a:
Tudi jaz sem cocktail navdušenec.Tukaj pa je link do razno-raznih cocktailov(v angleščini) http://www.drinksmixer.com/
Zanimiv na tej strani mi je predvsem naslednji koktejl: Siddharta Named after the Slovenian rock group Siddharta. When mixed correctly, it shows the colours of the slovenian flag. 3 cl white rum 2 cl Blue Curacao liqueur 2 cl grenadine syrup 15 cl lemon Hooper"s® Hooch Serve in a long drink glass, decorate with a slice of pineapple, a cherry, some lime and mint. Add ice. Zanima me, če slučajno kdo ve kako bi se to zmešalo, da bi dobila barve slovenske zastave in kaj je to lemon Hooper"s® Hooch? Klea

marussska  

član od: 18.5.2008

sporočila: 12

13. avg 2009 16:49

Jz pa obožujem mojito. In sm ravno dones našla na en video posnetek, kako se ga naredi, sam zdj ne vem če bi men to ratal isto tak kokr je u gostilni. A ga je mogoče že kera kdaj delala, al pa če ma kakšen drug recept za MOJITO http://www.genspot.com/video-202794/liquid-l-a-b-moj BTW sm na isti strani našla še ene par receptov za kotaile: Cuba libre, Sex on the beach, Apple jack, Long island ice...pa še v slovenščini je vse:) marussska Sporočilo je spremenil(a) marussska dne 13. 2009 16:51 Sporočilo je spremenil(a) marussska dne 13. 2009 16:51 Sporočilo je spremenil(a) marussska dne 13. 2009 16:52 Sporočilo je spremenil(a) marussska dne 13. 2009 16:53

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. avg 2009 7:02

ne vem, če jhe kera že omenla, ampak obstaja Srebrna knjiga koktejli. Ravno taka izdaja kot je bla zlata knjiga Čokolada. In tam so sami koktejli noter. Alkoholni in brezalkoholni. Cena je nekje kot knjiga čokolada okoli 50e. Je pa res lepa knjiga. no jaz je nimam imam pa knjigo Čokolada. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti