Jajčka v pletenici

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

tema odprta - 11. apr 2006 15:55 | ogledi: 4.908 | odgovori: 21

Pozdravljeni!

Rada bi spekla pinco tako, da bi jo spletla v kito in okrasila s celimi pobarvanimi jajčki. Kako lahko to naredim, saj jačk ne morem peči skupaj s testom? Kako to naredite vi?

Hvala in lep dan čeprav dežuje!

Romanad

romanad

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. apr 2006 16:21

Moja mama je kuhano jajce zavila v pletenico in dala peči. Pojedli pa tega jajca nismo nikdar. Ne vem zakaj. Atina

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

11. apr 2006 16:30

Kaj ne ostaja takšen model kot za šarkel;ko je že luknja v modelu in okoli nje samo spleteš kito mamazeljka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. apr 2006 16:53

Jaz dam vedno kuhano in pobarvano jajce (brez plastičnih sličic, jasno) v pečico skupaj s testom. Ne vem, zakaj ne bi? Prej, ko so bili nečaki in sin manjši, sem delala kvašene zajčke z jajčkom v naročju. Vedno so pojedli vse- razen lupin. Zajčki niso več aktualni, zato za podarjanje naredim kite iz testa, ki jih sklenem v obroč, v sredino dam jajce, ki ga testo, ki shaja, med peko lepo objame. Za žegen pa iz testa naredim debelejšo kito, v katero vtisnem pirhe. LP, V.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. apr 2006 18:29

pletenica z jajci se pri meni peče tako, da vanjo pred peko vtisneš lupine jajc, porabljenih za testo - lahko jih "obtežiš s fižolom. Ko je stvar pečena, pa v te luknje vstaviš jajce. S celimi jajci je pa še nisem pekla. Vilma, kaj niso jajca potem notri zelena? Lisa

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. apr 2006 18:48

Niti ne vem, zakaj rumenjaki sploh postanejo zeleni, vendar jaz teh težav zaenkrat nisem imela. Pečenko iz mletega mesa prav tako nadevam s trdo kuhanimi jajci, spečem v pečici in jajca so vedno lepo rumena. Ne vem, mogoče je prednost v tem, da uporabljam le domača jajca. Lahko pa pred pečenjem pletenice reskirate eno jajce in kuhanega še prepečete v pečici in se na podlagi rezultata odločite, po katerem postopku boste zadevo pekle LP V.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. apr 2006 18:51

Rumenjaki postanejo zeleni, če jajca predolgo kuhamo. Pa še težje je prebavljivo, menda. rimljanka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. apr 2006 19:02

Hm, morda bi, če imate te težave, v pletenico vtisnile surova in pobarvana jajca... ne vem, bolj naglas razmišljam ... v mleti oz Štefani pečenki se prav tako dolgo pečejo kot v pletenici, ima potem katera tudi tam težave? Ni pa res prav nič lep zelen rumenjak- enkrat sem v eni menzi videla solato iz takih jajc ... nič kaj "apetitlih" V.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2006 21:37

Izkušnje s pleteno kito, ki ima za obraz jajčko? Počila ni, je pa izginila -barva! Vprašanje za Rimljanko: ali zelen rumenjak dejansko pomeni preveč kuhanja zaradi spremembe lastnosti živila, ker sem bila do sedaj prepričana, da sveža jajca tega zelenila nimajo? frina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

14. apr 2006 4:28

Lisa mislim da se bom držala kar tvojega nasveta. Upam, da bom lupinice dovolj obtežila in da mi testo ne bo nagajalo (in naraslo tam, kjer ni treba- torej v luknjicah ) Lep dan vam želim

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. apr 2006 7:37

frina, nimam pojma, samo po izkušnjah sodeč, je jajce, ki je kuhano ravno toliko, da rumenjak popolnomazakrkne, ni nikoli zeleno. Dogo časa kuhana jajca imajo bolj čvrst, nekako gumijast beljak in z zelenim robom obdan rumenjak. A se naj tega problema lotim bolj načrtno, da ne rečem znanstveno? Morda pa res. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti