Torta pikapolonica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. apr 2006 16:52

Tale zadnja mi je zelo všeč. Mogoče veš kako je narejena? Kaj mislite, da je rdeče na vrhu, ko se tako sveti? jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 17:18

Po mojem je tisto rdeče, kar se sveti, želatina. Ma za pikapoko ti pa res ni treba kupovat posebnega pekača, lahko jo narediš iz navadnega okroglega, pa malo obrežeš torto na strani, pa odrežeš 1/3 za glavo in to tretjino oblečeš v temno obarvan marcipan (črno barvo imajo na Brnčičevi, ali pa če obliješ s čokolado, njami) drugi del (večji) pa oblečeš v rdeče obarvan marcipan ali pa rdeče obarvano kremo nabrizgaš gor ali pa jo kar z lopatko pogladiš. Pike so komot čokolada ali pa jafa keksi. če bo čokolada, naj bo še malo topla, da se bo lepše ukrivila po obliki. Lahko pa jo spečeš v voku, pirex posodi, če jo imaš, kako stekleno skledo za solato okroglaste oblike sigurno maš;) Tipalke so lahko čokoladne palčke ali pa tiste špage bonboni iz likorze. Veri

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

11. apr 2006 17:18

Torte v obliki pikapolonice še nisem delala, že vsaj 25 let pa delam torte, ki jih okrasim z ustreznim številom pikapolonic iz marcipana: marcipan pobarvam z rdečo barvo, naredim kroglice, jih razpolovim, na vsako pokroglico pa s čokolado narišem glavico, sredinsko črto in nekaj pikic. Pri slavljencih (navečkrat gre za punčke), ki imajo radi marcipan, vedno "zažge", tudi še v bolj "poznih" letih, nazadnje sem jih naredila 25 za 25. rojstni dan! teta torta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 17:28

Teta torta, kaj 25 so že pozna leta???? Veri

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

11. apr 2006 17:52

jade, če se prav spomnim iz med.over.neta, je bila delana po mojem receptu. Bo pa avtorica sama povedala, če je res tako. lp,s

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. apr 2006 18:21

Staša kakšen pa je recept prosim, zanima me predvsem okrasitev. Pa še to mi povejte katere barve uporabljate za barvanje marcipana? Tiste v tubici poznam, zanima me, če so še kakšne drugačne. jade

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

11. apr 2006 18:49

Kopiram moja 2 posta iz teme o tej torti na med.over forumu: Avtor: Staša Datum: 14-05-04 19:00 Torej... Ker nisem našla primerne kovinske sklede za peko biskvita , sem se ravnala po Barbinem in Vladkinem nasvetu - spekla sem en velik pravokotni biskvit (6 jajc + 150 g sladkorja + 150 g moke). Iz njega sem izrezala 1 velik krog in ga razrezala na trikotnike ter z njimi obložila skledo (prej sem položila še prozorno folijo - za vsak slučaj). Biskvit sem namočila s sokom jagodnega kompota. Krema: 2 jagodna pudinga 400 g jagodnega kompota (le jagode, sok sem odcedila) + cca. 300 g svežih jagod > vse sem zmiksala 0,5 dcl mleka 7 žlic sladkorja sok 2 limon 250 g skute 4 listi rdeče želatine Skuhala sem puding (v pol litra mleka), ga malo ohladila in mu primešala z limoninim sokom zmiksane jagode. Želatina - po navodilih in nato v maso. Na koncu sem dodala še skuto. Kremo sem nalila približno do polovice, nato sem po površini nadevala baby piškote, pomočene v sok od jagodnega kompota. Po vrhu sem potresla na koščke narezane jagode, nato preostanek kreme in po površini spet namočeni baby piškoti (malo jih je potrebno razrezati, da se jih da lepo razporediti). Preko folija, malo sem tudi obtežila in v hladilnik. Preostali biskvit sem prav tako razrezala in z njim obložila manjšo skodelico (za solato) ter namočila z oslajeno rumovo vodo. Krema: 1,3 dcl smetane za stepanje 100 g jedilne čokolade Čokolado sem stopila nad paro, smetano stepla posebej, nato oboje premešala. Kremo sem v celoti nadevala v skodelico z biskvitom, po vrhu pa prav tako naložila beby piškote (namočene). In v hladilnik. Zdaj pa trepetam do jutri, ko bom zadeve stresala iz skledic :))) Hvala vam za pomoč. LP, Staša Avtor: Staša Datum: 16-05-04 23:46 Hojla, torta je uspela :) Krema se je lepo strdila, tako da ni bilo nobenega problema izsipati. Naredila sem en ogromen pladenj iz kartona in folije in najprej izsipala "trup". Premazala sem ga z naslednjim prelivom: 1,5 dcl stepene smetane + 1 tuba rdeče barve za jedila (tisti paketek štirih barv). Potem sem zmiksala jagode (tako da sem dobila pol litra kaše) in jim dodala 6 listov rdeče želatine. VSe skupaj sem dodala k smetani. Prelila, nato pa naložila še Munchmallowse brez keksa kot pike. Po sredini sem naredila rjavo čokoladno progo (ki je ločila krilci). Glavo (manjša čokoladna torta) sem na eni strani malo prilagodila (izdolbla) in jo priključila k trupu. Prelila z mešanico jedilne čokolade in masla. ZA očke sem uporabila prav tako kar 2 munchmallowsa, katerima sem odstranila keks in čokolado in ju umila pod mrzlo vodo - izpadlo je super. S čokolado sem naredila še zenici. Usta - iz rdečega preliva, ki mi je ostal, tipalke in nogice pa iz čokoladnih bananic. Link s celo študijo o torti : http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=33145& lp,s

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. apr 2006 19:10

Staša ali imaš mogoče slikico kako izgleda? jade

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

11. apr 2006 19:13

Jade, jaz imam še nekaj črne jediln barve v prahu, ki ti jo lahko odstopim. Javi mi tel.št. ali naslov na zasebno pošto, da se dogovoriva. kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti