Paniran oslič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. apr 2006 20:02

Pa še mnenje enga, ki je usekan na ribe: Da bi se ribe lepo spekle, rabiš ( odvisno od " piskra " ) 1/2 l olja. Ljudem je žal olja, šparajo, ter dajo, recimo 2 dcl olja in prišparajo cca 75 SIT, tvegajo pa, da slabo pripravijo ribo, ki so jo plačali 1.000 ali 2.000 SIT ( mal sem pretiral, prihranek je še manjši ). ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

11. apr 2006 21:14

Sem enakega mnenja. Pa še mislijo, da, če je veliko maščobe, da je bolj masno. Ni res, veliko maščobe in taprava temperatura - izdelek je tukaj. Pozdravček!

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

11. apr 2006 21:57

Tako je. Sicer pa star pregovor pravi, da mora riba tri krat plavati: v vodi, v olju in nato še Tanja

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

20. jun 2009 11:05

Bom kar tukaj vprašala, da ne bom odpirala nove teme. Torej, rib še nisem nikoli pripravljala. Kupila sem nepanirane zmrznjene fileje osliča. Rada bi jih spekla, brez da bi jih panirala torej žar varijanta. Pa ne vem, ali jih naj prej odmreznem ali dam peči kar zmrznjene (sem brala na internetu pa so mnenja deljena). Ali mi lahko kdo svetuje, ki ima s tem več izkušenj? Hvala! Lizzie

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jun 2009 13:17

Ne vem kaj misliš pod žar varianto, če je to pečenje na žaru/infra grelcu potem odmrzni, če pa boš pekla v pečici so lahko tudi zmrznjeni.

Madona, tole temo si odprla po več kot tri leta: zelo pohvalno, nekateri odprejo temo, ne da bi sploh pogledali kaj je že tekoče - odprto.

ežoj

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

20. jun 2009 15:07

ežoj je napisal/a:

Madona, tole temo si odprla po več kot tri leta: zelo pohvalno, nekateri odprejo temo, ne da bi sploh pogledali kaj je že tekoče - odprto.

ežoj
...drugi pa zato odgovarjajo na 3 leta staro vprašanje in spregledajo, da se v isti temi sprašuje že čisto nekaj drugega... Lizzie, za na žar bi jaz osliče definitivno odmrznila in osušila. Vanilija

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. jun 2009 19:07

Vanilija je napisal/a:
...drugi pa zato odgovarjajo na 3 leta staro vprašanje in spregledajo, da se v isti temi sprašuje že čisto nekaj drugega... Vanilija
Kako si to mislila? Saj ji je čisto lepo odgovoril. s0ncek*

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

20. jun 2009 21:23

sOncek, moj odgovor se ni nanašal na ežojev odgovor za Lizzie. Se strinjam, ežoj je čisto lepo odgovoril; ob njegovem zapisu me je samo prešinilo, da je že fino, da se ne odpira novih tem po nepotrebnem, ampak da se zaradi tega pogosto zgodi, da je novo vprašanje povsem spregledano. Pa še smeškota mi je odneslo eno vrstico prenizko. No, v končni fazi je vseeno, mogoče pa zakasneli nasveti pridejo prav komu drugemu... Vanilija

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

21. jun 2009 9:09

Hvala za odgovor. Sem jih kar odmrznila in osusila pa so bili super. Kar pa se tice odprtja stare teme,... Najprej sem v iskalniku pogledala, ce je ze kaj podobnega na forumu, zato sem se potem odločila da kar tu vprasam :) Lizzie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti