Ognjičevo mazilo

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. nov 2013 8:31

Ognjičevo mazilo sama delam tako, da cvetove namočim v olivnem olju. Kozarec zavijem v alu folijo in postavim na toplo mesto. Čez kak mesec (ponavadi se spomnim pozno jeseni) zadevo precedim in dodam na 100 g olja 10 g voska. Segrejem samo toliko, da se vosek stopi. Prelijem v posodice.

Atina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. nov 2013 8:47

kozamurnik je napisal/a:

Hvala, rimljanka.

Starejše je bilo mišljeno v smislu, da imajo lepo kožo zato, ker  so uporabljale ognjičevomazilo, ker pač leta nazaj ni bilo take izbire. Morad pa prav zato, ker je boljša in bolj naravna?

Ali se potem mazilo nanese na obraz kot dnevno kremo, vsak dan ali kako drugače?

Mika me, da bi poskusila.



murnik

Jaz poznam takšno gospo, stara je 74 let in se maže z domačo ognjičevo kremo, narejeno po receptu, kot sem ga jaz nekje tu napisala (mi ga je ona dala) že vsaj 40 let. Resnično ima čudovito polt in ji res verjamem, da ne uporablja nič drugega. Če k temu pripomore krema, ali imajo tudi geni kaj vmes, pa ne vem . Ona kremo uporablja za podnevi iz za ponoči in če se kaj ureže in če jo kje srbi...

Ognjič

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

30. jun 2014 21:33

Zanima me ali je potrebno preden ognjičeve cvetove daš v olivno olje kaj oprati? So namreč neke take drobne čisto majhne črne živalice na njih sem opazila. Hvala.

tej_a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. jun 2014 21:59

Otresi jih!

lp

cervus

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

1. jul 2014 10:32

Naredila sem tako, da sem te živalice malo otresla. Potem sem dala v lonec nekje pol litra hladno stisnjenega olivnega olja in ognjičeve cvetove (nekje zelo polna politrska posoda). Vse sem dalo nad paro in mešala kar dolgo nekje 15 do 20 minut. Ampak se nič ni obarvalo to olje oz. da bi svetovi spustili kakšno barvo. Potem sem odstavila in pokrila za 24 ur. Ali je to ok? Danes pa bom potem če je to vse ok še nadaljevala. Hvala.

Nadaljevala pa bom tako, da bo precedila skozi kazico. In potem dala še enkrat na plin ter dodala vosek in stopila vse skupaj.  

tej_a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jul 2014 11:48

Joj, v olju se pusti nekaj dni, bi rekla, da kar nekaj tednov, da se izločijo učinkovine, ki so topne v maščobah. Vzemi v roke kakšno knjigo, ki opisuje pripravo izvlečkov iz rastlin.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. jul 2014 16:02

Velika knjiga o zeliščih (Readers digest al nekaj podobnega) je kar pravi naslov za te zadeve! Tudi v knjižnicah jo imajo.

lp

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. jul 2014 20:41

Ogromno nasvetov je tukaj.

Atina

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

23. sep 2014 10:25

Atina je napisal/a:

Ognjičevo mazilo sama delam tako, da cvetove namočim v olivnem olju. Kozarec zavijem v alu folijo in postavim na toplo mesto. Čez kak mesec (ponavadi se spomnim pozno jeseni) zadevo precedim in dodam na 100 g olja 10 g voska. Segrejem samo toliko, da se vosek stopi. Prelijem v posodice.



Atina

 

Pozdravljene

Naredila sem ognjičevo mazilo po zgornjem receptu in je res enostaven način priprave in tudi ravno prav mehko. Prevladuje pa vonj olivnega olja in ne toliko voska ali ognjiča. Prav zato me zanima, če je katera poskusila olivno olje nadomestiti s katerim drugim (npr. mandljevim, kokosovim,..).

Vnaprej hvlala za vaše izkušnje.

LP

A.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti