Ognjičevo mazilo

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

27. avg 2007 9:40

O, hvala za tako prisrčen sprejem! Takoj, ko sem prišla do računalnika, sem šla na mojo drago kulinariko! Leto in pol brez računalnika - mala šala. Toliko časa brez kulslo in vas, prijateljic in prijateljev - grozljivka. Zdaj pa akcija; bom vse noter prinesla Pozdravček! Vrana

ninja1  

član od: 25.10.2007

sporočila: 4

26. okt 2007 19:50

pozdravljeni. slišala sem da je ognjič dober tudi pri hemeroidih? ali katera ve kaj več? ninja1

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

26. okt 2007 21:00

Namažeš po vsaki veliki potrebi,pa tudi vmes,vedno na čisto...Dobra je Justova ognjičeva krema. Lp tejka77

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

26. okt 2007 21:29

ninja 1, najprej izkoristi ta čas in si privošči vsak dan vsaj po dva zrela zlata jabolka , z nam bolj znanim imenom "kaki".Nima zastonj ne enega, ne drugega imena. Je pa res da je cenovno predrag in če nisi doma na  Primorskem in imaš svoje drevo....

Vsekakor je ognjičevo mazilo eno izmed boljših zdravilnih mazilil, za skoraj vsakršnjo rabo. Prav tako je dobro tudi šentjanževo ali arnikovo olje.

Se pa v Avstriji dobi eno zelo dobro mazilo, vendar trenutno ne vem naziva. Imam napisano v zabeležki v službi. Ti javim na ZS

kobra 1

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. jun 2013 6:52

pozdravljene,

rabim domače ognjičevo mazilo. Ob poplavi ponudb po trgovinah-  jasno da so  seveda bio, najboljše, najbolj učinkovite, - bi rada vedela, kje kupujete to kremo?

Se dobijo v Ljubljani tudi  na tržnici, pri kakem preizkušenem zeliščarju ali v trgovini kjer prodajajo domače proizvode?  Pa okvirna cena za lonček  50 ml, če slučajno veste?  Da vnaprej pripravim peneze, pri nas so namreč vse te naravne zadeve pregrešno drage.

 

Lep dan voščim!

 

lp lučka

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

13. jun 2013 9:29

Hm, ne vem če bi se jaz ravno mazala s svinjsko ali govejo mastjo. Ognjičevo mazilo se da naredit tudi z olivnim oljem, potem pa se doda čebelji vosek za trdnost in gostoto.

 

Lucka52, meni osebno je ognjičevo mazilo od Agencije za zdravo življenje super. Je popolnoma na rastlinski osnovi.

 

P.S. Aja, cena je pa okoli 7eur za lonček.



Renat



Sporočilo je spremenil(a) Renat dne 13. 2013 09:30

Sporočilo je spremenil(a) Renat dne 13. 2013 09:31

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. jun 2013 13:06

"Sto let nazaj" sem imela prakso v avtomehanični delavnici. Roke, vse mastne od olja, masti... sem si čistila z bencinom, ker je bilo to najhitreje. Posledica - totalno izsušena koža. Pa je star mehanik rekel: "Za takšno kožo pocajtat je najboljša 7 let stara svinjska mast."

 

lp

http://zaspancki.si/

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. jun 2013 13:25

Renat je napisal/a:

Hm, ne vem če bi se jaz ravno mazala s svinjsko ali govejo mastjo. Ognjičevo mazilo se da naredit tudi z olivnim oljem, potem pa se doda čebelji vosek za trdnost in gostoto.

 Renat

Sporočilo je spremenil(a) Renat dne 13. 2013 09:30

Sporočilo je spremenil(a) Renat dne 13. 2013 09:31

Včasih pač niso imeli na voljo drugih sestavin ali pa so bile predragocene in so delali z mastjo. Recept sem jaz dobila od gospe, ki ima zdaj 73 let, še vedno si kremo dela na tak način, le z njo se maže vedno in resnično ima lepo kožo na obrazu.

Danes je pač drugače, smo bolj prevzetni, več vsega je na voljo in se lahko obregamo nad marsičem.

Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jun 2013 13:52

Bohvar, da bi jo pri nas delali s čim drugim kot s svinjsko mastjo. Me prav zanima, kaj je tako odvratnega na svinjski masti, sploh če imaš domačo.

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jun 2013 15:20

Pri moji stari mami je bil vedno v eni kredenci v špajzi spravljen stopljeni goveji loj, v en tak povoščen papir pa zavit kos "stare masti" - ta je bila svinjska.

Loj se je uporabljalo, kadar smo imeli otroci od mraza in lizanja okoli ustnic "lišaj" ali pa smo bili vsi na drobno popraskani od robidovih in malinovih trnov ali česa podobnega, pri lažjih odrgninah in podobno. Stara mama je rekla "da se bo hitreje zacelilo".

"Stara mast" pa je bila namenjena masaži bolečih sklepov, ona se je z njo mazala po kolenih, ki so jo bolela ali pa pri kakšnih topih udarcih.
Prav je prišla ravno tako, če je bilo treba negovati odrgnine.

 

Res, da je oboje dišalo "po žaltavem", a kljub temu se ni nihče kaj prida pritoževal (razem, ko nas ni pustila divjat naprej, dokler nas ne namaže, nam pa se je strašno mudilo v nove avanture

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti