Kajmak

Wera  

član od: 31.12.2005

sporočila: 2

tema odprta - 10. apr 2006 21:17 | ogledi: 2.776 | odgovori: 7

Zelo rada bi sama pripravila kajmak, pa nikjer ne najdem recepta zanj. Pred časom, sem nekje na tem forumu zasledila, kako je ena izmed sodelujočih omenjala, da pripravlja "ponarejeni kajmak" iz mocarele. Žal sem tekrat brala bolj površno, sedaj pa te teme ne najdem več. Prosim za pomoč.

Wera

Wera

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

10. apr 2006 21:21

V posneto skuto vmešaj malo kisle smetane seveda to ni pravi kajmak daleč od tega ampak ni slabo.Malo še posoli. mamazeljka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

10. apr 2006 21:22

Jaz tudi ne najdem, imam pa ga zapisanega. Izvoli: 1 vrečka mozarele, 20 dag masla, 1 kremni sirni namaz (Philadelfija), ½ žličke soli V multipraktik daj nastavek za rezanje, dodaj mozarelo in jo sesekljaj v kosmičem podobnim delcem, dodaj maslo iz hladilnika, za par sekund vklopi multipraktik in na koncu dodaj kremni sirni namaz (ne skutni) in sol. Preloži v posodo, ki se dobro zapira. V hladilniku se obdrži več kot teden dni. Upam, da sem pomagala. Pozdravček!

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

11. apr 2006 8:16

Kajmaka sploh ni težko pripraviti. Seveda pa rabiš domače nehomogenizirano mleko, ki ga prevreš in pustiš ohladiti čez noč. Naslednji dan pobereš smetano, ki se je nabrala, jo daš v posodico (lonček, ki ga lahko zapreš), posoliš in spraviš v hladilnik. Postopek ponovi vsakič, ko kuhaš mleko. Ko je lonček poln, pusti mirovati vsaj nekaj dni. Potem premešaj in uporabi.

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

11. apr 2006 9:06

Pegasti, hvala za recept.Meni je vedno ostajala ta smetana in nisem vedela kako bi jo porabila. Recept od Dragičke pa naredim še danes.Hvala obema. Stanka Stankaa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 10:32

Jaz imam pa doma kupljen kajmak za porabit, kar precej za najine razmere (1 lonček) - ideje, kaj naj naredim iz njega? Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. apr 2006 10:42

Namaži ga na kruh... Če ga pa imaš toliko, ga razpolovi in daj v skrinjo. Enkrat za kosilo pripravi puranji, telečji ali svinjski zrezek, potolci ga, čisto malo soli. Na sred zrezka daj veliko žlico kajmaka, prekrij z drugo polovico zrezka, tako da pride žepek. Z zobotrebci zapri ter spaniraj. Kajmak daj v omako... Sirova pita... Joj, saj ne morem vse pisat kam bi ga lahko dala, če je toliko tega. Pozdravček!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 12:08

dragička, hvala, verjetno ga bom res kar zmrznila en del, ker nama ga ne bo uspelo vsega porabit, predno se pokvari... Prejšnjič sem delala filije in so bile čisto fajn, sem pa hotela zdaj kaj drugega. V sendviče ga že zdaj dajem, samo kolikor jaz sendvičev pojem;) bi predolgo trajalo - čeprav fant je pa kar dober odjemalec, za zrezke sva pa oba bolj tako tako, čeprav mogoče bi res lahko spet 1x kaj spohala, mislim, da še nisem, odkar sva se preselila (3 mesece) Za sirovo pito, bi te pa prosila za recept, to se sliši kot nekaj, kar bi bilo pa zelo zaželeno pri nama;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti