Ribez

nastja16  

član od: 26.12.2005

sporočila: 2

26. jun 2006 20:49

prosim za recept in sicer liker iz rdečega ribeza hvala nastja16

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jun 2006 22:17

Več ali manj jaz vse sadne likerje delam na enak način: v kozarec za vlaganje dam plast sadja (ribez, maline, višnje, jagode,itd). plast sladkorja, plast sadja,.....Na vrhu naj bo sladkor (ja, točno, ne motite se - isti postopek kot za smrekove vršičke). Zaprem, pustim na soncu prb. 10 dni. Nastane tekočina, vse se sesede. Nato do vrha nalijem žganja (ne pride ga prav veliko - 3-4dl - če imam litrski kozarec). Pustim še nekaj časa v temnem in hladnem. Če je treba, precedim (višnje ne-ostanejo cele v likerju). Dobimo liker, ki je precej sladek (saj zato pa je liker) in ne zelo močan. LP cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jun 2006 7:47

teta torta, tvojo varianto bom poskusila pa jaz. Saj verjetno lahko tudi s svežim. Sem ga toliko nabrala, da se ven iz njega ne vidimo, večino sem zamrznila, nekaj ga je pa še ostalo. Loni Makaroni

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. jun 2006 8:07

Čao, tudi jaz sem ta vikend "spraznila" skrinjo. Sem našla v raznih lončkih 2,5 kg rdečega ribeza. še celo predlanski je bil eden. In sem skuhala marmelado po receptu iz Vandeline: ribez kuhaš tako dolgo, da popokajo jagode in dodaš 0,7 kg sladkorja na kg sadja. nato kuhaš tako dolgo, da so vidni znaki kuhane marmelade in spraviš v ogrete kozarce. V trčetrt ure sem imela vse narejeno, tudi pospravljeno. Meni je ta marmelada super, prijetno kiselkasta. Drugače pa imamo zelo radi tudi pito z ribezom. Naredim osnovno testo za pito, gor dam malo skute in kisle smetane ter posujem z ribezom. Malo sladkam, čez dam mrežo in pomažem s snegom. Meni najboljša pita. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti