Preliv za piškote

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 10. apr 2006 19:06 | ogledi: 23.042 | odgovori: 8

Zanima me kakšno mešanico beljaka,sladkorja in limoninega soka rabiš za premaz po piškotih,meni so se kar sprijeli ker je beljak še mehak,kljub temu da so se sušili 24 ur..lp Andreja

andreja č.

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

10. apr 2006 20:01

Andreja, kolikor vem ti ni potrebno dodati beljaka. Preliv narediš samo s sladkormin prahom in limono. maychi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. apr 2006 20:17

za 125 g sladkorja v prahu zadostuje en beljak in ena cajna zlicka tekocine. Tudi jaz sicer praviloma delam brez beljaka, za 175 g sladkorja uporabim stiri do pet zlic tekocine. Mamamia mamamia

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

24. nov 2016 17:50

No, pa sem naletela na temo, ki me je spomnila, da vas moram povprašati za nasvet.

Pri peki novoletnih keksov bom prav gotovo kakšno vrsto keksov zopet okrasila s sladkim limoninim prelivom. Ga imam zelo rada, vendar nikdar nisem povsem zadovoljna s svojim izdelkom. Želim si, da bi bil moj preliv bolj gladek in morda svetleč, ne pa nekako zrnast.

Kaj delam narobe? Premalo časa stepam? Lahko mleti sladkor z limono malo segrejem, da se prične topiti in potem zopet ohladim?

Pa hvala za kakšen nasvet.

bršljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. nov 2016 23:44

Ne ve, v čem bi lahko bil problem. Sladkor v prahu vedno presejem in zmešam s tekočono (limonin sok ali kar voda), včasih dodam barvo. In je masa vedno gladka, brez grudic, lepo se posušo, piškoti se ne lepijo ... Na fotki se vidijo smrečice, glazira brez barve, in okenca oziroma kvadratasti pipkoti, sladkorna glazura z dodatkom zelene barve. Moji prelivi sicr niso svetleči, kako to doseči ne vem, ampak mene te mat barve nič ne motijo. 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. nov 2016 12:45

Ne smeš stepati, ampak mešati. S stepanjem spraviš v maso zračne mehurčke.

Če vzameš kupljeni sladkor v prahu, se moraš zavedati, da vsebuje zmlet silikagel, da preprečuje oziroma zmanjšuje nastajanje grudic (beri nalepke!). V keksih se ne pozna, glazuro pa naredi bolj motno. Zato si za obliv raje sama zmelji navadni kristalni sladkor. Kako narediš svetlečega, pa ne vem - razen če ne narediš sirupa z ogromno sladkorja in čisto malo limone ali kar citronske kisline, samo potem okus ni pravi.

Sonja

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

25. nov 2016 18:14

 Hvala obema za nasvete in vzpodbudo.

Tole z doma mletim kristalnim sladkorjem mi zagotovo ne bi padlo na pamet, dokler bi imela v shrambi dovolj kupljenega mletega sladkorja. Bom preizkusila tudi ta način.

Torej ni potrebno, oziroma se ne sme, sladkor raztopiti?

bršljanka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

26. nov 2016 21:15

Zadnjič sem videla en video kako se tudi naredi ta sladkotni led. Beljak z vilico počasi stepaš in po žlicah dodajaš sladkor v prahu(mleti sladkor od Frank je izredno droben in nima dodatkov) in, ko se ti zdi, da je dovolj gosto se doda malo limoninega soka in še po potrebi sladkor. Če se rabi za večjo površino se naredi bolj redek, za obrobe pa malo bolj gosto. Jaz sem mogoče do sedaj dvakrat trefila in sem mislim končno zakapirala.

 

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti