Hrana vaših otrok

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

10. apr 2006 23:44

Vesela sem, ker vidim, da imate tudi drugi tako špurave otroke, ker jaz si ves čas očitam, da sem za izbirčnost pri hrani mojih dveh hčera sama kriva. Starejša -17 let ne je nobene zelenjave, razen zelene solate brez olja kisa in soli ter rdečo redkvico in surovo korenje ( kuhanega pa ne mara). Zelo rada ima vse vrste testenin, vse zrezke v omaki, riž, vampe, ribe in gobe, obužuje tudi sir in vse mlečne stvari. Občasno jo uspem pripraviti, da poje kaj od sadja. Tri leta mlajša hči pa ne mara rib, ne gob in ne testenin, rada pa ima jedi na žlico. In to je moj večni problem, kaj ob 4. popoldne, ko pridem iz službe hitro skuhati za kosilo, da bosta obe jedli. pozdrav atic

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

11. apr 2006 9:20

Tudi pri nas starejša hči je praktično vse,mlajša pa je grozno izbirčna. Najbolj pa gredo v promet testenine z omako bolognese,čufte v omaki,zrezki v omaki,piščančja rižota,cmoki,palačinke in seveda pica,ki si jo sami obložita. Starejša si potem sama pripravlja razne mešane solate po svojem okusu,mlajša pa solate še povoha ne. Mlajša je od zelenjave samo korenček in grah,na srečo pa ima rada vsaj sadje. Za zajtrk imata najrajši mleko in kosmiče,včasih kakšen kruh z margarino ali pašteto,redkokdaj kakšno ocvrto jajce. Mlajša tudi ne je salam(zaradi tega se pa sploh ne sekiram),temne čokolade(samo belo),čokoladnega pudinga(samo vanilijevega),špinače(starejša jo pa obožuje). Pomfri in pohano imata radi,vendar je to pri nas na jedilniku le občasno,toliko,da si potešita lušte. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 10:15

lisička, hehe, tvoj mali bo gotovo detektiv ali pa kriminalist, ko odraste - in to dober, sodeč po sposobnostih! Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. apr 2006 11:04

Jeee sem vedla da nisem sama v teh tegobah. Hudo je potem, ko me zaposlene mame ob petih popoldne čaramo kosilo za: - eno zbirčno 6,5 letnico (jest bom torteline) - eno sestradano 18 letnico (vseeno kaj samo da bo hitr) - enega moža, ki je v službi jedel pico in bi zdaj samo kaj malega - eno mene, ki itak pojem vse kar mi dajo, najraje pa napolitanke iz vrečke, med tem ko kuham kosilo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

13. apr 2006 18:17

Uuuu,kakšno temo ste odprli pri nas je groza. Kaj spet je mineštra(pri nas je vse kar je enolončnica mineštra) pa saj to je zdravo,pa tudi solata imamo domačo iz vrta ,smo na takem kraju da še ni onesnažena pa kaj ko jo vzame eno vilico pa je konec ker on tega ne bo jedel. Jaz sem že obupana,Čao runo01

surfinija  

član od: 9.6.2005

sporočila: 16

13. apr 2006 18:30

Vidim, da imam super otroka! Ne jesta le krvavic in žolce. surfinija

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

13. apr 2006 19:44

Moja dva jesta večinoma vse, z redkimi izjemami. Nobeden ne je vampov, eden ne je jeter, drugi ne mara čebule v praženem krompirju (ga pač njemu pustim kar v oblicah), kuhana zelenjava sicer je problem (razen korenja, ki je lahko kuhano ali surovo in pa špinača), oba pa imata rada surovo zelenjavo. Pojesta ogromno sadja. Za zajtrk pa muslije, pa čokolino. Na kruhu je eden raje salamo in sir, pa kakšen list solate, drugi maslo, marmelado, med, ali pa kislo smetano in sladkor. Jogurtov je težko dovolj doma, ker jih vsaj mlajši lahko poje kar jih vidi. Nikoli se nista pritožila, da bi na kakšnem taboru slabo jedla, čeprav sta povedala, da so se nekateri pritoževali, pa jima ni bilo jasno zakaj. Nena

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

13. apr 2006 19:51

jaz bi imela tudi pripombo na tisti kruh z viki kremo. vem, da moj starejši sin tega ne bi jedel. nutele in raznih sladkih namazov ne kupujem, pa me moja dva otroka niti nikoli ne vprašata, da bi jedla. dopoldne, zajtrk pa malica sta ponavadi mlečna (zajtrk npr. musliji, čokolino, riž na mleku, gris, jogurti, skuta...), malica pa je ponavadi sadje (največkrat pretlačena banana z medom ali pa kompot iz jabolk, zdaj jima naredim jagode). za kosilo imata rada juho ali pa zelenjavne mineštrice, pa ribo, nikoli ne zgrešim z testeninami, lazanjo obožujeta oba (lahko je mesna ali pa zelenjavna, največkrat kombiniram oboje). popoldne vzameta sama kakšen kos kruha z sirčkom ali pa merendine. za večerjo pa kakšne hrenavke, jajčka... skratka, otroci jedo kar jih navadiš. pri nas sta se navadila zelenjave, sadja in rib od malega in to rada jesta. sladkarij nisem nikoli skrivala, ko jih hočeta, jih lahko vzameta, sreča pa je, da ne eden ne drugi ne marata preveč. za meso pa tako. trudim se narediti čim bolj raznoliko hrano, tako da je vsaj nekajkrat na teden tudi kakšen dan brez mesa. pppp

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. apr 2006 20:01

Hja, kakor jih navadiš.... Moja starejša hčera je, ko je bila še tako mala, da je komaj sama pristopicala v vrt, jedla vso zelenjavo ( npr. paradižnik, kot jabolko )sedaj ni šans, da se dotakne paradižnika, solate,... je pa hec, da naravnost obužuje zelenjavo pripravljeno v voku ( brokoli v voku je, v juhi pa ne, kalčki so ji super,...) mogoče zato, ker je zelenjava lepih barv, hrustljava,... seveda pa ni šans, da poje npr. vampe, srček v omaki, jetrce,... vanjatajnsek

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. apr 2006 14:18

Moja mala je že pri 6 mesecih tiščala usta, češ, da ne bo jedla. Pa sem ji kuhala zelo zelo raznoliko, pa ni nič zaleglo. Ko je šla v varstvo, je bilo pa vse super dobro za jest. Pri meni doma še vedno ne poje banane, pri moji mami, stari mami, tašči, pa po dve naenkrat! Nimam pojma, zakaj... Jo pa učim raznolikosti. Ker je še majhna, dobi muesli ploščice, sadne ploščice, kak piškot... tudi kak košček čokolade, najraje 70%... Kupujem ji dobre, kvalitetne stvari. Zato me moti, ker v vrtcih in šolah ne gledajo na to. Medtem ko otroci jedo kruh pa še nakaj, se v zbornici šibijo mize od raznolike hrane. ne vem, če je povsod tako, za eno šolo pa sem sigurna.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti