Hrana vaših otrok

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. apr 2006 14:20

No če pomislim kaj zdaj najraje je moja prvošolka - žal bolj malo. Številka ena so tortelini (začuda mesni), lahko povsem brez omake ali samo s parmezanom, potem vsi ostali makaroni z minimalno katerekoli omake (najraje brez). Potem njoki z omako iz tunine in kisle smetane. Potem pa že dolgo nič. Pogojno je še govejo juho (no v glavnem rezance z minimalno juhe), perutninsko rižoto (zelenjavo zbrska ven), mesno lazanjo. Občasno hrenovke, brez kruha, zraven ketchup. Od salame je samo poli, od kruha samo belega, če ni bel mora biti vsaj brez skorje. Naprej - pire krompir, pečen krompir v pečici, pomfri (seveda, no doma ga ne delamo), nekajkrat je jedla celo matevža. Ribe v obliki delamarisove turistične paštete in včasih ribje panirane palčke (nihče drug jih ne je v družini, tako da je privilegij, če jih dobi). Od mesa še najraje piščanca, redko puranja prsa. Praktično nobene zelenjave razen svežega korenja in paradižnika. Hvala bogu vse sadje, čeprav malo. Od sladkarij samo črno čokolado in domači štrudelj. Ne je praktično nobenih mlečnih stvari razen pudinga in včasih kakšne sadne skutke, nobenega sira, mlečnega riža, kaš. Da ne bo pomote - vse je na našem jedilniku, vse je poizkusila pa pravi, da ji ni všeč. Ponudim in vržem stran (oz. je mami kanta). Sem pa ugotovila da se ne splača sekirati. Težka je povsem normalno, kri ima dobro, bolana letošnjo zimo in pomlad še ni bila. Jaz se lahko v tla zabijem s svojimi polnozrnatimi kruhi in zelenjavo, če noče jesti je vse zaman. Veseli me da je še kje kakšen kuhar ki mu je mar za prehrano naše dece. V naši šoli so kuharice očitno že dvignile roke (jejo seveda ful dobro -pica štručke, rogljičke, hrenovke, včasih je za kosilo tudi repa in matevž pa pečenica, ampak sem prepričana da veliko vržejo stran). Pomagala nisem... ali pač? Pa srečno! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

10. apr 2006 14:30

Sin obožuje repo pire krompir ter fižol,seveda tudi hitro hrano in še bi se našlo;hčera pa musako in vse vrste solate,tudi sadje pride v poštev in zelonjava.Skratka nikoli mi nobeden ne reče da ne bo jedel kar skuham ali da bi si vzel kaj drugega.Če jima ni všeč pač ne pojesta veliko.Tudi odrasli imamo nekaj kar ne jemo in nekaj kar obožujemo. LP mamazeljka

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

10. apr 2006 14:31

Pire krompir in piščančje prsi po kitajsko (brez zelenjave), če to pripravim za kosilo ni problema. Drugače pa je ojoj. Sinova imata rada mineštro, hčerka pa jo niti ne povoha. Špageti z ragujem so dobri samo najmlajšemu, za hčerko je dobra omaka s pršutom, najstarejši pa je samo makarone s tuno in olivami. Paštičo jejo vsi trije, samo da najmlajši brez bešamela. Surovo zelenjavo, najraje zeleno solato, jesta samo dva, ta tretji pa nič od tega. Vsem trem sem kuhala že od malega enako in ni bilo takih razlik. Ko jemo v restavraciji pa najraje naročijo: pomfri, pico, hamburger, ljubljanski zrezek, puranji na žaru. Lp anita

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

10. apr 2006 15:03

Moja 10-letna hči zmaže praktično vse, kar ji postavim na mizo (razen vampov ali graha, ampak to se mi zdi res zanemarljivo), medtem ko 8-letni sin ne je praktično ničesar (razen makaronov, pireja, pečenega krompirja in pomfrija, sira, jajc, mogoče malo pečenega ali ocvrtega piščanca, ocvrtega osliča, goveje juhe in svaljkov; in pa (hvala bogu!) sem ter tja kakšnega sadja). Tako kot Tinca pred mano - lahko se zabijem v tla ali mečem na zobe, ostale hrane on NOČE NITI poskusit. Sem nekaj časa poskušala vse mogoče; pomagalo ni nič..... Zdaj kuham tako, da se pri kosilu najde tudi zanj ........ Z zdravjem nima problemov, razvija se normalno....... So mi že razni pametnjakoviči povedali, da sem ga sama tako navadila. Lahko mi verjamete - pri prvem otroku smo še imeli čas komplicirat s hrano (pa ni izbirčna), pri drugem časa za kompliciranje ni bilo več. Ampak mali je klub temu izbirčen do te mere, da me včasih ima, da bi skočila iz kože...... Zato se ne strinjam z maestrom glede tega, da se vidi iz kakšne družine prihaja otrok. Kuham vse od A - Ž, na moji mizi ni nikoli hitro pripravljene hrane, niti pogrete hrane iz konzerve. Ampak, kdor bi dobil na hrano mojega sina, bi pomislil ravno to Pa lep pozdrav, zvitorepka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. apr 2006 15:13

Jaz svojih otrok še nima, zato ne bom preveč pametna, sem pa že nekajkrat kuhala za kake "tuje" otroke in sem mela zelo pozitivne izkušnje. Zdi se mi, da otroci ne marajo enolončnic in juh, vendar pa z veseljem pojejo zelenjavo v obliki voka, sploh če je malo na sladko narejena ali v kakih žepkih iz testa, sploh ni nujno, da so ocvrti, lahko so pečeni,... Velikokrat tudi rajši pojejo zelenjavo, če jo lahko vidijo, torej, da vidijo obliko, barvo,... da lahko pričakujejo okus, ne da je vse zmiksano ali razkuhano, vsaj po mojih izkušnjah, so pa sigurno tudi ravno obratni. Papriko večina otrok "prebavi", brokoli pa malokateri... Zelenjavo se da lepo skrit v raznih narastkih, musakah, lazanjah, tortelinih, kar je potreseno s sirom in zapečeno, praviloma marajo. Samo mora bit malo čvrsta zelenjava, razkuhane noben ne mara - to pa je problem pri ljudskih kuhinjah, kjer hrana hočeš nočeš čaka... Tudi jaz nisem marala jest v šoli (OŠ),res pa je, da nam niso ravno zdravo kuhali... Mami se je vdala in mi ni bilo več treba "jest kosila tam" potem, ko so nam enkrat ocvrli posebno salamo, ki je bila očitno že malo čez rok oz. verjetno kar precej, ali pa je bila splesnjena... no, to so potem ocvrli, očitno so si mislili, saj za otroke bo že, in naslednji dan je 3/4 šole manjkalo, ostali smo pa vsi zeleni dežurali pred WCjem, bruhali in še kaj... Tako da sem res vesela, ko vidim, da se nekateri pa zelo trudijo:):):) Večina jih ima rada testenine in rižote, samo da niso razkuhane. Radi imajo omako boloneze in jedi iz testa oz. moke, recimo sirove vlivance, torteline,... sploh sladke glavne jedi, recimo marelične cmoke, skutne štruklje, skutne palačinke in seveda vse ostale palačinke in vaflje... vsaj, kar jih jaz poznam, marajo praktično vsi:) pa ni treba, da so vaflji čisto beli in lahko so spečeni skoraj brez masti, tudi palačinke so lahko malo polnozrnate, samo da niso čisto, to je otrokom premočen okus... Veri

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

10. apr 2006 15:20

Veri.............. samo še nekaj na temo skrivanja zelenjave: Jedli smo pizzo (v pizzeriji). Moj sine je kar naenkrat okamenel in ves zgrožen oznanil: Ta pizza je pa s korenjem! Po podrobnem pregledu sem v pelatih odkrila neznaten košček korenčka, ki je najverjetneje izviral iz vegete....... predvidevam, da so pelate malce popravili z vegeto. No, pa povej, če človek ne bi skočil iz kože zvitorepka

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

10. apr 2006 16:23

iz dajšnih izkušenj povem da imajo najraje govejo juho, perutnino,krompir ali riž z malo zelenjave, sladice imajo tudi kar radi . smo pa letos dobili dopis da moramo zmanjšati vsebnost sladkorja v čaju,umaknili smo tudi avtomate z čipsom, pijačami... do trgovine imajo več k 2 km,tko da jo nekateri sploh ne vidijo. je pa res da več pojedo od srede dalje ko jim zmanjka "domačih zalog" . Nekatere mame skrbi da bi bli lačni pa jim dajo z seboj čipse, čokolade....pozimi pijejo čaj, poleti ja sok, letos bomo uvedli čisti jabolčni sok;pijača brez mehurčkov in raznih dodatkov. maestro1

rozika  

član od: 12.3.2006

sporočila: 24

10. apr 2006 18:13

Pri naših otrocih je zakon vsekakor riž na 101 način, pire krompir, zraven pa razne omake( zrezek v omaki, gobova omaka, smetanova omaka), lahko pa tudi dušene bučke, kumare v omaki, špinača, ne smejo pa manjkati tudi testenine, lahko s tuno, makarovovo meso, lasanje, musuke, pa še bi lahko naštevali. Saj otroci niso tako izbirčni kot izgledajo. rozika

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

10. apr 2006 19:37

Moja dva pojesta praktično vse. Najraje imate testenine, njoke in tortelina na 1001 način. Oba imata rada tudi razne mineštre (spasirane), joto + palačinke, šmorn, slivovi cmoki, ričet, golaž s polento, rižote (zelenjavne in mesne). Sicer pa starekša hčerka ne mara brokolija in graha, mlajši sin pa poje vse. Srečna jaz!

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

10. apr 2006 21:53

Maestro, kaj pa če bi še malo povprašal na kakšni eko šoli ali eko vrtcu kakšen jedilnik imajo.Tukaj kuhajo zdravo prehrano in sem prepričana ,da ti bodo kuharice z veseljem pomagale. Lp balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti