Mravlje v stanovanju

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 9. apr 2006 19:43 | ogledi: 23.967 | odgovori: 27

Kako naj se jih znebim, kupila sem neke hiške, ampak nič ne pomagajo.Kolegica mi je rekla da jim cimet smrdi, ampak tudi ta ne pomaga.

Hvala in lep pozdrav

Teka

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

9. apr 2006 19:57

Enak problem smo imeli mi pravzaprav celi blok.Vse živo smo poskusili od tega da smo nastavili sladkor in nevem kaj vse še ne:enega lepega dne pa so šle same od sebe kam pa nevem ampak smo se potem tudi mi preselili tako da nevem ali so se vrnili ali ne. Je pa vsekakor zelo zoprna zadeva imela sem jih celo v kruhu;tako da smo kruh imeli v hladilniku.Ker so mravlje male najdejo še tako malo šoranjico da pride kamor si je zamislila.Povprašaj v lekarni če imajo kakšno zadevo proti mravljam in da ni škodljivo ker se potem prenese na hrano in to ni nikakor vredu. mamazeljka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. apr 2006 22:24

Mi smo jih imeli lani, kar ceste so imele napeljane po celi bajti. Za znoret. Potem je pa mož nekaj kupil, mislim da je bila neka pena, ne morem se spomnit. Ga bom vprašala (zdaj ga ni doma) in ti napišem jutri. Vem samo, da je full delovalo in da so izginile... Zdaj jih že par dni spet opažam, tu pa tam kakšno osamljeno revo, ki se opoteka okrog ( ne vem ali jim je še premrzlo ali kaj, hodijjo kot pijane. Da se človeku kar zasmilijo. ) jasna

elišeba  

član od: 3.3.2006

sporočila: 34

10. apr 2006 0:04

Mi smo se jih znebili s praškom borax, ki ga imajo v lekarni. Kakšno žlico boraxa zmešaš z malo medu in zmes nastaviš na njihovo "avtocesto". Za ta nasvet sem izvedela v reviji Delo dom. Najprej ni nič kazalo, da se jih bomo rešili, potem pa je po 14 dneh vse izumrlo. Mravlje zmes začno nositi v svoje gnezdo in zastrupijo celo potomstvo. elišeba

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

10. apr 2006 8:53

Cimet pri meni deluje. Celo zunaj na travi. Lp Dolores

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

10. apr 2006 10:34

Edina stvar, ki je meni pomagala (pri rdečih mravljah-faraonke) je sprey Raid - prav za te mravlje! Res deluje! Za kakšne mravlje gre pa pri vas? LP gordana

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. apr 2006 11:07

Pri nas v stolpnici je hišnik delil sprej Faracid od Unichema. Učinkovit, če ga dosledno uporabljaš. Posprejali smo celo stanovanje in za nekaj dni odšli na vikend. Ko smo se vrnili, faraonk ni bilo več. Stanovanje sem potem samo še očistila strupa... Vrana

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. apr 2006 11:13

Pri nas so mravlje črne. Teka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. apr 2006 13:41

Strinjam s s tabo gordana,edino kar je zares pomagalo so ble hišce od Raida.Samo vztrajen moraš biti,da vse pojedo pa pol nastavt druge, Lansko pomlad so bile vsepovsod,tud v hladilnik so našle (skoz luknjico za samoodtajevanje), Pojedle so strup iz šestih hišk,in izginle. Upam da ti bo v pomoč! lep pozdrav! val

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

10. apr 2006 14:23

To je bila naša nadloga par let, cel blok je imel mravlje faraonke - so živele v stiroporju, ki je bil dodan pod fasado, ko so gradili blok. Nahajale so se v čistem perilu, v sladkorju, pleničkah, moki, kruhu....vse smo poskusili, pa nič ni pomagalo in na koncu je zaleglo samo to, da je prišel "iztrebljevalec mravlj" in cel blok cepil (nasprejal, ne vem kako bi se izrazila,) z neko tekočo zadevo - in potem je bil mir, no še kar je. Koliko smo jih samo pojedli, pa nismo vedeli hahahhah. cukrček

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. apr 2006 16:26

Moj mož se ne spomni nobene pene, jaz pa vem, da smo nekaj špricali z njo. bom pogledala v trgovini. jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti