Ruske kučme!!!

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 9. apr 2006 12:31 | ogledi: 11.726 | odgovori: 10

Mislim, da se pecivu reče ruske kučme. Sem bila na enem praznovanju, kjer sem probala to pecivo in je bilo zelo dobro. Izgledalo pa je tako: spodaj je bil rjav biskvit (v obiliki kroga) potem je bila krema (svetla oz.bela) na vrhu bel biskvit (biskvita sta bila zelo penasta in rahla) potem pa čokoladni preliv. Okrog in okrog pa je bilo povaljano v kokosovi moki. Jaz bi vas prosila za ta recept. Ker je to pecivo resnično zelo dobro.

tej_a

Temo je spremenil(a) tej_a dne 09. apr 2006 12:32:20

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

9. apr 2006 12:38

evo recept ku je verjetno najbolj podoben temu ki ga zelis, jaz poznam drugace ta recept da je tudi po vrhu krema in ne cokolada, jaz jih delam kvadratne ker okrogle so potrata testa ker ti ga veliko ostane , in kvadratne so prav tako dobre kot pa okrogle, upam da sem ti kaj pomagala lep poydravcek

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

9. apr 2006 12:51

t-baby kje pa je recept? Jaz bi ga tudi rada. Prosim Tanja

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

9. apr 2006 13:20

t-baby kje pa je recept? Ja samo v tem receptu, ki ga je priporočala galja pa nistva dva biskvita (rjav in bel) potem so tudi sestavine za biskivit drugačne)! Jaz bi prosila za recept za rjav in bel biskvit za te kape (mehak in penast biskvit)? tej_a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. apr 2006 13:35

Temu kolačku jaz rečem "Šubarice". Testo pečem v velikem pekaču, tako da mi ni treba rezat na polovico. Nekoč sem rezala, pa mi ni izpadlo enakomerno in sem opustila ta postopek. Tej-a, nikjer ne piše rjav in bel biskvit. Mišljeno je rjavi krogec namazan z belo kremo in zgoraj spet rjavi krogec, potem šubarico premažeš z belo kremo, obod povaljaš v kokosovi moki, po vrhu pa namažeš s čokoladno glazuro. Testo, ki ostane okrog krogcev jaz zmečkam, dodam kokosovo moko, malo orehov, beljak in naredim "kokosove kroglice". Seveda ni nič narobe, če delaš kvadrate, ampak, to več ni šubarica. Pač, moramo se malo igrat. Pozdravček!

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

9. apr 2006 22:24

Dragička. kakšen pa je tvoj recept za to pecivo?Hvala tej_a

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

10. apr 2006 7:33

Tej_a, tule boš našla še en podoben recept, preberi tudi mnenja, boš našla tudi Dragičkin recept, pa tudi mojo varianto s svetlim in temnim biskvitom. Res je i http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3300 Encijan

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

10. apr 2006 8:05

Tej-a, pa mi ni treba ponovno pisat. Encijan je pomagala. Hvala. Pozdravček!

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

10. apr 2006 12:17

ja jst sm prilepla ta recept ki ga je encijan pa se mi je zgleda nekje zgubil jooj pa sploh nisem opazla no ja mela sem dober namem pa mi ni ratal pa drugič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2006 14:44

Ruske kape alias kučme (recept sodelavke Biserke) Biskvit: 4 jajca, 1 vanilin sladkor, 12 žlic sladkorja, 12 žlic mleka, 12 žlic olja, 2 žlici kakava dobro zmiksamo in nato vmešamo še 2 žlici kakava v prahu, 12 žlic moke in 1 pecilni prašek. Zlijemo v pomaščen pekač in spečemo. Krema: 4 dl mleka + 0.5 dl mleka, v katerem razmešamo 4 žlice gustina, 10 do 15 dag sladkorja v prahu; vse skupaj premešamo in pri nižji temperaturi skuhamo. Ko se ohladi, dodamo 20 dag margarine. Še vroč biskvit prelijemo z 1 dl mleka, v katerega smo vmešali en zamašek ruma. Počakamo, da se ohladi. S kozarčkom oziroma primernim modelčkom izrežemo kroge. Polovico jih premažemo s kremo in jih pokrijemo s preostalo polovico. S kremo jih namažemo tudi ob strani. Ob straneh jih povaljamo v kokosovi moki, vrhnjo površino pa premažemo s čokoladnim prelivom. Še ena malce drugačna verzija, jaz jih delam po tem receptu. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti