Romanticna vecerja - kuhati kuharju!!!!

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. apr 2006 8:39

Sanjab1, kaj pa če bi za prilogo pečene zdrobove krogljice, pa kakšna dušena zelenjava, ali dušen riž, mogoče kakšni tortelini... Poglej v bazo pod " priloge" Teka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2006 9:00

Kaj pa jorkširski puding za prilogo? Zraven pa petelinček v črnem vinu. nola

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

8. apr 2006 9:01

torej, popečena polenta in pršut gre takole: polento skuhaš že prej, ohladiš jo v ravni posodi, da lahko potem režeš ravne rezine, debeline recimo 2 cm. segreješ o. olje in z obeh strani popečeš polento. delaš na polnem ognju. polento položiš na krožnike, mislim, da bosta dve rezini na osebo dovolj. potem spet segreješ o. olje in popečeš rezine pršuta. prosi v trgovini, naj ti ga narežejo na tanko, kupi mehkejši pršut, da ne bo že presušen. to delaš tudi na polnem ognju, gre zelo hitro. ko pršut prvič obrneš, dolij vino kar v ponvico, počakaj še nekaj trenutkov, da začne vino gostiti in vse skupaj serviraš na krožnik k polenti, ki jo delno preliješ. okrasiš lahko z kakšnim lističem sveže bazilike. mislim, da je zelo enostavno, pol lahko pripraviš v naprej, pa tudi bolj lahka predjed je to. kar pogumno, skoraj se ne more pokvariti. zdaj sem se spomnila še na eno sladico, ki jo lahko tudi pripraviš v naprej, pa še afrodiziak je po vrhu. takole: dateljnov odstraniš koščico, namesto nje vdeneš žličko maskarponeja, po vrhu daš (na maskarpone) polovičko orehovega jedrca. 4-5 koščkov na osebo bo dovolj, na krožnik daš še sveže lističe mente. do serviranja imaš v hladilniku. dober tek in lepo praznovanje rojstnega dne. pppp

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2006 9:15

U, pppp, tole se pa dobro sliši - tako polenta s pršutom, kot tudi sladica z datlji. Si bom oboje privoščila, magari brez rojstnega dneva! nola

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

8. apr 2006 9:35

nola, pa ne sama, posebno ne dateljnov...(hihihi) sanjab1, še nekaj sem se spomnila. polento narediš razmerje takole: 1 skodelica 3/4 polente 1/4 grisa, 4 skodelice 1/2 mleka 1/2 vode. kuhaj 20 minut, bo dosti bolj rahla in kremasta, kot sicer. če želiš še malo popestriti jed, lahko pred koncem kuhanja, recimo zadnjih 5 minut, vmešaš še pest blanširane rukole. ko se polenta potem reže, je zanimiva tudi za oko. pppp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. apr 2006 10:58

Mi verjamete, da sem ya najbolj yahtevne ve;erje, ko so bila pri;akovanja, kaj bom prinesla na miyo, najve;ja, vedno iybrala jedi, ki sem jih takrat delala prvi;_ In vedno je uspelo. Ko pa sem kdaj drugi; ponavljala, je vedno iypadlo druga;e, vedno niti ne tako uspe[no kot prvi;. Seveda, ko pa sem v drugo in tretje vedno nekaj eksperimentirala, samo prvic sem se vedno dryla recepta. No, saj je bilo kdajtudi v drugo ali tretje bolje, ampak v sebi vem, da se mi vedno, ko nekaj dela prvic, tako yelo posreci, da me je potem kar strah ponavljat...Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

8. apr 2006 11:16

mamamia, se strinjam s tabo. mogoje je to zato, ker si vzamemo več časa in se potrudimo. je pa tako, da se nikoli ne držim recepta kot pijanec plota. ko prvič pripravim jed že vem, kaj bom naslednjič dodala, izpustila...; pa ne mislim reči, da je recept slab, samo prilagodim ga našemu okusu. pppp

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

8. apr 2006 17:36

Najbolj me skrbi, da bom vse skupaj zazgala. Sanjab1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. apr 2006 17:40

Daj nehaj, zakaj bi zažgala, no. Je pa logično, da te skrbi. Mogoče se boš čez nekaj let z nasmeškom spominjala teh skrbi, veš. Nisi napisala, koliko imaš kuharskih izkušenj. jasna

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. apr 2006 18:05

Jaz bi pa naredila takole: uvod: sampanjec predjed: pikantna avokadova solata, servirana v avokadovih polovickah (avokado, mlada cebulica, ce se bojis zadaha, pa lahko samo sesekljan drobnjak, 50g gorgonzole - naj bo zelo sveza!, 100g kisle smetane, sol, poper - pazi, ker je nasitno!) glavna jed: biftek v omaki z zelenim poprom, serviran na medaljonu iz ocvrtega kruha (medaljone lahko naredis ze prej, potem jih samo se na hitro segrejes ob biftku); zraven kako tezko rdece vino. Velik socen biftek po mojem ne rabi nobene posebne priloge, kvecjemu skledo hrustljave solate. posladek: jagode na vanilijevem ali pistacijevem sladoledu - opcija: vanilijev sladoled pokapljas z nekaj kapljami bucnega olja ali balzamicnega kisa, zraven sampanjec iz uvoda. Vanilijev sladoled oblikuj v plosco v tortnem modlu in jo nazaj zamrzni, nanjo pa nalozi jagode v obliki srcka. hm, pravzaprav, zakaj bi tako stvar clovek sparal samo za rojstne dneve?:)))) razmisljam, da bi sla kar takoj k "sosedu" po biftke!:))))) in jagode, ostalo ima kuhinja na zalogi!:)))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti