Romanticna vecerja - kuhati kuharju!!!!

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

tema odprta - 7. apr 2006 14:55 | ogledi: 4.713 | odgovori: 21

Kriza!!

Moj fant ima drug teden rojstni dan. Rada bi mu pripravila nekaj posebnega ( sva velika mesojeda in nobene morske hrane ) ampak imam nekaj tezav. Moj fant je Indijec in odlicen kuhar. NA POMOC!

Sanjab1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 15:31

Ha, potem pa nujno na slovenski teren! Ali pa na mednarodnega, z Indijo bo on razvajal tebe... Morda piščančji fileji, oviti v pršut? Ali pa kak biftek v poprovi omaki; ali biftek z gobicami? Chateaubriand - ta se običajno dela v enem kosu za dve osebi? Ali pa file wellington - pljučna z oblogo v listantem testu? Telečja obara z ajdovimi žganci? Telečja ribica v testu, enako gre tudi s svinjsko? Kaj vem, saj se še kaj najde, to mi je zdaj kar tako padlo na pamet, za prvo pomoč recimo. Kaj pa divjačina? Srnin zrezek v omaki z brusnicami in kruhovim cmokom? Mamamia mamamia

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 15:40

Joj mamamia, kaj ko bi kar ti prisla skuhat? Piscancji file v prsutu se slisi odlicno. Imela pa sem v mislih nekako tako, najprej predjed, glavna jed in sladica.... saj ves. Torej file v prsutu bi bila glavna jed? Kaj pa ostalo in priloge? ( Aja pa, ali je ta file s prsutom v bazui receptov? ) Sanjab1

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

7. apr 2006 17:02

Sanjab1,tudi jaz predlagam,da mu predstaviš in pripraviš kaj iz slovenske kuhinje ali pa evropske.Malce pobrskaj po bazi receptov,pa se bo že kaj našlo. Mogoče mu lahko pripraviš kaj na temo velike noči. No,recimo mu lahko na pogrinjek priložiš en pirh,kot eno majhno darilce. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 18:00

Sanjab, recepta menda ni v bazi, ga imam pa jaz doma in ti ga pošljem. Za prilogo naredi kakšno zelenjavo na maslu (recimo rdeče - zeleno kombinacijo, da popestri belo piščančje meso), morda tudi sirov štrukelj ali krokete. Aja, zdaj sem se spomnila še enega recepta - puranji file obložiš s tatarskim biftekom, ki mu dodaš malo kisle smetane, zaviješ v listnato testo in spečeš v pečici. Zraven glaziran mlad korenček in brokoli. Tudi to bi bilo za vaju, ko sta "mesoljubca". Za predjed pa - hm, bomo že kaj našli. Špargelj, zavit v rezino rostbifa na primer? Ali pa začinjena solata iz mletega mesa, škampovih repkov ter koriandra z dodatkom grobo narezanih arašidov? Samo javi, tče te zanima, ti bom poslala na zasebno pošto, kako kaj pripravit. Saj ni neke večje packarije. Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

7. apr 2006 18:47

jaz bi naredila kaj domačega, recimo: predjed: popečene rezine polente z popečenim pršutom na o. olju, zalitim z deci dobrega refoška. glavna jed: svinjska vratovina (kotleti) v pečici, priloga krompir, pečena zelenjava (paprika, melancani, bučke, čebula) sladica: limonin sorbet glede na to, da imata rada meso... razmeroma hitro pripravljeno, če je pravilno pripravljeno je lahko zelo okusno. pppp

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. apr 2006 19:40

Sanjab, izberi čimveč takih jedi, ki jih lahko že poprej pripraviš, če ne do konca, pa vsaj na tričetrt. Da ne boš že med pripravo predjedi izgledala prepotena kakor Jaimie Oliver, kadar se loti sekljanja petešilja, med predjedjo nervozno mencala na stolu v skrbi za glavno jed in se po sladici vsa izčrpana sesedla na kavč. Vidim, da sta oba predloga do sedaj oblikovana v tem smislu, zato sklepam, da smo se že vse " zrele" kuharice vsaj enkrat v kuharski karieri tako rekoč zakuhale. Predlagam novo temo o tem, da se malo nasmejemo. No, bom še jaz predlagala jedilnik. hladna predjed: goveji carpaccio (ga pripraviš dan prej) topla predjed: rižota s šparglji, po možnosti divjimi, je prav dobro začela sezona (rižoti moraš stati za vratom, tu ni pomoči - vendar tako dokažeš, da si kompetentna kuharica in ovržeš vsak sum, da je avtor čudovite hrane nekdo drug) glavna jed: piščanec s pehtranom, konjakom in česnom v pečici (se samostojno peče v pečici) priloga: pečen krompir (idem) sladica: baza je tako zvrhana odličnih sladic, da bo odločitev eden večjih problemov. Predlagam Schillerjevo torto, ki je sanjska (jo narediš dan prej) after: suhe slive, ovite s slanino, zapečene v pečici (se samostojno pečejo v pečici) chill out: jagode oblite s čokolado (jih pripraviš dan prej, če si dobre volje in stanuješ blizu Ljubljane, jih mimogrede naredi še kakšnih 120 za tistega strica, ki se tako pohvale vredno grebe za svojo ženo Sem tole še enkrat prebrala, pa mi manjka solata. Zakaj pa ne regratova, s toplim krompirjem in panceto, mogoče namesto rižota, da ne bo vsega preveč. Če rabiš kakšen recept ali nasvet, javi, ti pošljem po ZP nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 07. apr 2006 19:59:33

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. apr 2006 22:39

Sanjab1! Samozavest, pa bo! Jaz bi na tvojem mestu skuhala kaj takega, kar znam in se ne bi lotevala novih stvari, še posebej ne kompliciranih. Kar se kuharici s kilometrino zdi logično, se tebi mogoče ne in lahko vso stvar zamočiš, ane. So ti pa punce pred mano dale že odlične nasvete, ti kar preveri, kaj od naštetega bi si upala pripraviti svoji ljubezni...In dober tek, pa lepo praznovanje! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. apr 2006 22:42

pppp! Mimogrede, a lahko napišeš recept za predlagano predjed! Probleme imam z refoškom - a ga polijem po polentim, po pršutu ali ga spijem zraven? Pa ne smejte se mi, prosim... jasna

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

8. apr 2006 8:17

Jaz ga bom verjetno kar spila zraven, ko bom vse skupaj zamocila, se ze vidim. Res bom malo brskala po bazi receptov, ker sem ze marsikaj dobrega nasla tu. Kaj pa recimo za prilogo? Jaz sicer obozujem krompir, on pa pravi, da v Indiji krompir jedo revezi in ne samo to, ga niti ne mara!? Mogoce imate kaksno izvirno prilogo v mislih? Sanjab1

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

8. apr 2006 8:26

Jaz bi na tvojem mestu vsako jed najprej preizkusila,preden bi jo pripravljala,za slovesen večer. Lahko pripraviš v majhi količini,toliko da poskusiš,in potem vsaj približno veš kako bo stvar izgledala. lep pozdrav! val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti