Kupljeni oblati za torto

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 15:34

Sanjab1, kaj tako preprostega za uporabo kot je model za torto pa zlepa ne najdeš. Na obodu je "hakl" za odpret, da se obodo razpre in da ti testo lepo odstopi, in to je vse. Mamamia mamamia

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 15:38

Verjamem, da je preprosto odpret, ampak KAJ PA TESTO? To je nocna mora za vse ljudi, kot sem jaz. Sanjab1

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

7. apr 2006 16:39

no sem kupila model....kaj pa zdaj...kako moram dati peki papir?a samo na dno ..si ne predstavljam kako naj ga dam noter da ne bo ves zgerbančen. tej@

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

7. apr 2006 16:41

Pa hvala za vse nasvete.. tej@

neznan uporabnik

7. apr 2006 17:06

v model pa res ni treba dat peki papir js model sam namazem z margarino in posujem z malo moke. pa se to samo dno od modela se maze obroc pa ne cene ti biskvit nebo narasu tko kot bi mogu SIMONA_22

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

7. apr 2006 17:21

Ti bom povedala kako daš peki papir v model. Odrežeš večji kos peki papirja kot je dno in ga položiš gor (na dno). Čez daš obod in ga skupaj s papirjem in dnom vred zapreš s "haklom". Papir pride zelo napet in ni nič nagrbančen. Tako sem se sama spomnila in je najboljše. Mogoče še katera tako naredi. Upam, da sem dovolj razumjivo napisala.Oboda pa nič ne mažem. Saj že veste, "Šmarna gora" na sredini. gerberaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 17:55

Jaz tudi ne mažem oboda, vem pa iz prejšnjih debat, da nekatere to naredijo in testo vseeno uspe. Bi rekla, da je to "faktor roka". Enako kot gerberaa tudi jaz odtrgam večji kos peki papirja od dna oboda, potem pa dno v obroč in tisti odvečni del odtrgam proč. Sanjab, če se bojiš, kaj bo s testom, potem z nožem zarini med testo in obod in naredi krog, da ločiš testo od oboda in se ti ne bo prelomilo. Saj se nobena od nas ni rodila pametna, kaj šele izkušena. Tudi jaz sem imela že razlomljen biskvit, ker sem prehitro odpirala obod in pozabila, da se pa včasih le kje kaj tudi prime... Na vse nezgode je pač treba gledat z vesele strani, se bomo vsaj imele česa spominjat... Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. apr 2006 21:54

tej@ je napisal/a:
no sem kupila model....kaj pa zdaj...kako moram dati peki papir?a samo na dno ..si ne predstavljam kako naj ga dam noter da ne bo ves zgerbančen. tej@
Krasno, da si ga kupila. Danes sem imela petkovo nabavo v Šparu in sem krožila okrog posode, seveda, videla modele za torte. Spomnila sem se na te in se sladko nasmejala. Zdi se mi, da nobeden ni bil prek 2.000 SIT. Uspešna peka! Pozdravček!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. apr 2006 18:45

Lahko model samo dobro namažeš z margarino ali maslom, če hočeš bit ziher, ga posuj še z moko, pa bo ravno tako dobro. meni se navadno ne da rezat krogov iz pekija za na dno, sicer pa lahko narediš tako. Peki papir namažejo ljudje samo zato, da se lepo prime na dno in se ne viha gor, jaz to rešujem tako, da dam peki s tisto stranjo, na katero se hoče zavihat proti dnu, potem se pa ne more:) Sem lenoba in mazanje pekačev in pekija mi je res zoprno. Eni pravijo, da moraš dat peki po obodu, eni po obodu samo namažejo, eni pa sploh nič, češ da sicer torta ne more plezat po obodu in da zato ni lepo ravna. Kar se mene tiče, namažem cel model, torej dno in obod, navadno ga nič ne mokam, zlijem not maso in to je to. Mi super lepo naratste, nekatere torte pa celo morajo met hribček in meni jih je dejansko večina lepših s hribčkom, čeprav znam naredit tudi ravno, če čem;) Tu maš recept, ki ga jaz vedno uporabljam, je moj "izum", zelo lahen biskvit, nič masten (sploh ni not nobene maščobe) in nam najbolj všeč. Fajn je to, da vedno rata in da ga mam skup v 10 minutah:) http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4499 Veri

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

8. apr 2006 23:39

Veri zate eno vprašanje glede tvojega biskvita. A kompletno na roke zmešaš z metlico ali s čim podobnim ali daš v multipraktik? Jaz dam kar v multipraktik. Še posebej sneg se fajn naredi. Ko ga moram vmešat v rumenjake pa dam na tisto funkcijo, ko se sam izklaplja (vse gre bolj počasi). Upam, da se ti vsaj malo sanja kaj mislim povedati. gerberaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti