Kupljeni oblati za torto

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 7. apr 2006 11:28 | ogledi: 10.006 | odgovori: 23

ali ima kdo izkušnje z njimi. ali je kakšna razlika med znamkami-so kakšni ki so boljši od ostalih.

naredila bi čokoladno torto pa nimam modela za torto.

tej@

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. apr 2006 11:40

Namesto da kupuješ oblatne za torto, dodaj še malo denarčka in boš imela model za tortico. Pozdravček!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. apr 2006 11:50

Jaz ti ne znam pomagati, kupila sem jih samo 1x pred 10 leti, pa so frčali v koš, ker mi niso bili všeč. Sem jih namočila s kompotom od sadja pa je nastala pocasta zadeva. Od takrat vedno sama pečem. jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2006 12:01

Za kupljene oblate žal ne vem, lahko ti pa dam drugo idejo. Če ti ni problem delat torte, pa nimaš obroča, lahko tega narediš tudi iz kartona, sploh če je povoščen. Karton odrežeš v trak, dolžine kot hočeš obseg torte (računa se 3,14*premer, torej za torto premer 26 cm jer 3,14*26= 81,64cm, zaokrožiš, seveda na 82 cm, recimo, pa je) in višine vsaj 5-6 cm, lahko seveda več, potem pa ta trak zviješ v obroč in spneš skupaj s sponkami za papir, ali pa jih kar spneš skup s spenjalcem. Lahko pa karton zaviješ še v peki papir, če se bojiš, da se ti bo prijelo. Na dno pekača daj nujno peki papir, čez daj ta obroč in natoči vanj kako malo gostejše testo. Moj biskvit (recept v bazi, temni in svetli) definitivno in večkrat preizkušeno rata na ta način, saj ni tako tekoč. Če se bi torta slučajno prijela na obroč, greš ob njem z nožem in jo tako ločiš, dela ko pesem. jaz tako delam druge oblike ali velikosti obročev, ki jih nimam. Veri

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

7. apr 2006 12:08

Veri, ti si genij!! Ravno danes sem razmišljala, kje naj dobim model v obliki golobčka in si me ti rešila iz zagate s to preprosto idejo. Hvala Lp, Tina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. apr 2006 12:34

Tudi jaz sem delala torto iz oblatov samo na taborjenju, kjer nismo tako izbirčni. Tej@, če je problem samo model: v Intersparu dobiš v akciji za 1990 SIT 4 modele - razklopljivega za torto z dodatnim dnom, ki ima na sredi "dimnik" (za potice in šarklje), takega za sadne torte (tega bolj redko uporabljam) in podolgastega. Lahko odpreš slaščičarno! Sicer pa torto lahko spečeš tudi v okrogli kozici (le ročaji morajo biti kovinski, da se ne bodo stopili v pečici), v tem primeru seveda na dno obvezno peki papir. Tudi to je preizkušeno, večkrat sem kuhala v tujih kuhinjah in tudi v najbolj "revni" so imeli kakšno emajlirano kozico, ki se jo uporabila, ko sem hotela koga presenetiti za rojstni dan. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 12:50

Jaz pa biskvitno podlago za torto včasih tudi kupim. Lepo ja namočim z nečim, pa kakšno kremo gor in je za prvo silo tudi v redu,. Jasno, da se z domačo ne more primerjat, ampka ko se mi je sesedel biskvit na sinov rojstni dan, je šlo seveda vse v smeti, na mizo pa je šla torta iz kupljenih podlag, pa smo tudi prišli skozi. Se pa doma da speč lepo podloga v teflonski posodi, če je ni, pa se pač kakšna druga obloži s peli papirjem int udi gre. Za začetnike pa - jaz nimam pomislekov proti kupljenim podlogam. mamamia mamamia

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

7. apr 2006 13:08

Lahko pa spečeš biskvit v oglatem modelu. Na pečen biskvit položi krožnik ali naredi krog iz kartona in obreži. Ostanke biskvita lahko uporabiš v nadevu. Lep pozdrav in obilo uspeha pri peki Mihaela miha-ela

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

7. apr 2006 13:46

No, jaz že dolga leta nisem kupila oblata za torte, na začetku "kuharskega" življenja pa zelo pogosto. Moja torta je izgledala takole: tekočino iz (kupljenega) kompota sem razredčila z vodo z njo navlažila oblate, ki sem jih še namazala z marelično marmelado. Sadje iz kompota (navadno jagode, marelice ali breskve) sem z vilicami pretlačila in pomešala s stepeno smetano. To je bila krema. Po vrhu pa sem torto okrasila z žele bomboni, čokolado ipd. Vse torte so bile narejene z ljubeznijo (tako kot danes, ko jih sama pečem) in tudi sprejete so bile tako. To pa je pri kuhi itak najbolj pomembno. Prepričana sem, da danes prodajajo še boljše oblate, kot takrat, če bi rad kdo koga razveselil s torto. Saj torte ponavadi delamo za druge, ne? Danca

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 14:31

JAz sem popolnoma amaterska kuharica in se nikoli nisem sama doma niti poskusila narediti oblat. Vedno sem jih kupila, je pa res, kot je ze bilo omenjeno, da jih hitro prevec razmocis in potem nastane ena sama packarija. Jaz ti predlagam, ce se ti jih res ne da doma naredit, jih kupi, vendar prelij s kaksnim zelo okusnim kompotom in zelo previdno. Meni so cisto OK ( ne pa domaci seveda ). Sanjab1

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 14:33

Aja punce pa se tole, tile zgoraj omenjeni modelcki za torto. So uporabni? Ali moras biti profesionalka, da jih sploh lahko uporabljas? Sanjab1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti