Cikorija

alansi  

član od: 24.6.2002

sporočila: 1

30. dec 2007 0:18

Malo nekropostinga Če prav razumem, je tista "cikorija", ki jo prodaja Lidl v bistvu witloof ( belgijski radič )

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. dec 2007 10:15

Nekroposter, če so to tesno stisnjene štručke rumene barve, potem je to witloof oz. po naše, belgijski radič. S to cikorijo je nekaj zmede, ker pri nas s tem poimenujemo navadni radič ali belgijskega, ki ga pri nas največkrat jemo v solatah. Italijani pa poznajo pod tem imenom (chicorria- sem najbrž narobe zapislala) katalonski radič, ki izgleda kot gigantski regrat in ga večinoma pripravljajo dušenega, na enak način kot blitvo, se pravi blanširanega vržejo na olivno olje s česnom. Se ga pa čisto kulturno da pripraviti tudi v solati, s tem, da je precej grenka stvar. Nekajkrat sem ga zasledila v Sparu. O tem je bilo tudi govora v neki stari temi. Malo pobrskaj. Drugače pa ti lahko z razvrščanjem največ pomaga Rimljanka, ki trese latinska imena in razvrstitve iz levega rokava. fresh

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. dec 2007 10:29

Cikorija je dobra dušena kot je Fresh povedala, vendar najboljša je, če jo preprosto skuhamo, odcedimo, pustimo da se malce ohladi, solimo in zabelimo z oljem in limoninim sokom, pustimo kake 2 uri v hladilniku,

sploh ni grenka.

P.s. Fresh, oprosti napisala si kikorja, no, tako bi se bralo v italijanščini, piše se cicoria,(beri čikorja). Ker si napisala, da si narobe zapisala sem te popravila, pa brez zamere.

lp 

 

 

Anamarija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

30. dec 2007 10:32

Mi je bilo jasno, da sem narobe napisala, italijansko sicer super dobro razumem, napisati in povedati znam pa ravno toliko, da me ne prodajo. Zdaj bom pa končno vedela, kako se zapiše. Hvala. Tudi meni je zelo dobra, predvsem kuhana. In tudi na vrtu mi je super uspevala. fresh

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

6. jan 2008 14:05

hoj! da te bodo še težje prodali : "c" pred "i"in "e" se prebere mehko ( nekje med c in č ), pred "a", "o" in"u" pa trdo ( podobno našemu "k" ). saj ne , da bi želela komu pamet soliti, a k je glih padla debata.... GOSPAKATJA

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. jan 2008 14:37

O, hvala. No, pa ravno za kosilo bo pri nas. Za k ribi. Sem je ogromno pridelala na svojem vrtičku. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti