Cikorija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. apr 2006 16:10

Naredila sem eno veliko zmedo, ker sem narobe prebrala, opravičujem se. Nola, hvala za prevod. P.S. Nola, da mi ne boš poslala konec leta račun za usluge

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

8. apr 2006 1:06

Jaz imam podobne izkušnje z zamrzov anjem kuhane čilerike kot Ami.POzitivno. Aki

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. apr 2006 7:29

veš da, anamarija1. Bi te pa prosila, da mi nekaj pojasniš. Si napisala, da je prav zdaj dober čas za cikorijo, pa me zanima ali jo tvoj oče že zdaj seje? Ali si mogoče mislila, da je moment za jo pripravljat? Saj je nimam namena sejat, ker kakor sem že povedala, vzame dosti prostora, je pa že nekaj časa nisem videla na tržnici. (Po moje misliva na isto cikorijo - v šopih, listi kor regrat, tipo Catalogna) nola

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. apr 2006 11:12

Jaz jo imam v skrinji in jo pripravljam kadar se nam "zalušta". Že vrsto let moj oče jo seje v tem času, in vedno uspe. ( CIKORIJA SEVEDA) Si me potolažila, kajti sem že začela shraniti tolarčke Lep vikend tebi in ostalim želi Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 08. apr 2006 11:14:19

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 10:27

cikorija je belgijski radič??? Res? potem jo namreč poznam, hehe:) Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. apr 2006 14:59

NE cikorija ni belgijski radič (vitlof). Belgijski radič naredi take luštne majhne koničaste glavice, cikorija pa zgleda kot en mutant regrata samo ene dvajsetkrat povečan. Ali pa če si zamisliš da bi regrat zrastel na velikost blitve recimo. <http://felcopruners.net/images/chicorycatalognachiogg> čeprav, vidim da če daš v iskalnik cikorijo vrže ven tudi beljgiski vitlof, očitno je angležem vse cikorija Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 11. apr 2006 15:03:23

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2006 17:04

hvala tinca, kje pa jo kupite? Na tržnici? Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. apr 2006 22:08

Pa še jaz ( kratek povzetek iz knjige " the complete vegetable&herb gardener ": pod cikorijo mislimo na različne rastline, kar vključuje endivijo. Semenarne ponavadi delijo cokorije v tri skupine - cikorija za rezanje, znana kot pomladanska cikorija, lisnata, Italijanski regret.......... -radič, znan kot Italijanska cikorija in glavnata cikorija, stalnica vsakega Italijanskega vrta, ki da kaj nase. -belgijska endivija, znana kot witlof, tradicionalno gojena zaradi korena ( za nadomestek kave ), pa tudi za siljenje, znano kot siljena cikorija.. Cikorijo cenijo zaradi grenkobe.......... v knjigi zelenjadni vrt pod sorte cikorije: - cikorija ( cichorium intubus ) - witloof ( belgijski radič ) - endivija ( chicorium endiva ) A je zdej jasno, ko nekdo reče cikorija, kaj misli ( meni ni ). ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. apr 2006 9:55

Po tem, kar si napisal, mi je vsaj jasno, zakaj nič ne vem, kdaj kdo kaj misli:) Bo treba malo kombinatorike - če je v isti knjigi omenjen witlof in endivja, potem je cikorija res cikorija, sicer je pa fino videt na slikci;), če pa še te ni, potem pa sem zgubljena:) Veri

bora  

član od: 19.1.2006

sporočila: 10

12. apr 2006 13:53

Naše nonce in nonči so peli :" Naša mati kuha kafe iz same cikorje samo da je." In ta cikorja (za nadomestek kave) je verjetno witlof. Če pa mislite na isto cikorjo kot mislim jaz, se mi zdi, da se ji reče katalonski radič ali katalonska cikorja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti