Rjavi in zeleni curry

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

tema odprta - 7. apr 2006 0:16 | ogledi: 3.397 | odgovori: 10

Prijateljica mi je iz potovanja prinesla zeleni in rjavi curry. Ima mogoče kdo kakšen zanimiv recept v katerem sta uporabljeni ti dve začimbi? Morda Mamamia?!

LP

ivonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 9:16

Ti je prinesla te začimbe v prahu ali morda kakšno mešanico začimb? Na Daljnjem vzhodu vem, da prodajajo tudi mešanice teh začimb, tudi v obliki past, pa je potem potrebno dodati samo meso in kakšno tekočino? Recept gotovo kak najdem, samo sporoči, ali z mesom ali samo zelenjava. Ti čez vikend kaj pošljem, brez skrbi. Mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

7. apr 2006 14:23

Začimbe so v prahu. Sem pa zadnjič v Berlinu v Asia shopu kupila tisto mešanico začimb v obliki paste - tako za probo sem jo vzela. No zdaj je lonček že skoraj prazen in mi je žal da nisem več te paste kupila ker je tako dobra da ni za povedat!! Moram v Gradcu počekirat če imajo tam kaj podobnega... Mogoče bi mi bolj prav prišel recept z zelenjavo, čeprav se tudi mesnega nebi branila - občasno namreč naredim tudi kaj od mesa. Mamamia ti si res zlata, vedno na vsako vprašanje najdeš odgovor (oz. recept)! Pozdravček, ivonja

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

12. apr 2006 11:27

Ravno včeraj sem si kupila mlet curry od Maestra. En kolega ga daje na prav vse jedi: meso, zelenjavo, solato, celo kruh si posipa z njim ali pa posipa kislo smetano in nato vanjo pomaka kruh. Skratka obsedenec s curryjem. Pa sem si rekla, nič, to moram tudi jaz poizkusiti, sem namreč nora tudi na začimbe. In bilo mi je noro všeč. Na ražnju sem popekla bučke in jih malce posipala. Bilo mi je res dobro. A obstaja še kakšen recept za uporabo c. v prahu??? Hvala! Tamči

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. apr 2006 11:54

Tamči, receptov, ki vsebujejo curry, je v bazi okrog 70. Sem že napisala sporočilo (link do seznama), odposlala na forum, preverila pri sodelavki, ki nima pluska in prikaže le en zadetek (Jernej je zvit kot sveder) zato sem ga izbrisala. Nekaj receptov je s piščancem, ribami, rižem, bučkami, zelenjavo... povej, kaj te zanima, pa ti kakšen link nalepim... LP V.

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

12. apr 2006 11:57

Kako prijazno! Prosila bi za tisti recept z bučkami, zelenjavo (sem namreč vegetarijanka). Kaj pa kakšen namaz ali omaka? Z ribami bi verjetno tudi šlo, kaj? Tamči

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

12. apr 2006 12:31

jaz delam pečene svaljke z koruzno omako pač svalke narediš po svojem receptu omako pa narediš nekako takole: mi ker nas je kr dost nardim velikooo posodo omake tako da količine so čisto približne vzemi 1 l jušne osnove ali vode z kocko to zavri v kozarcu zmešaj malo mleka in žlico ostre moke ko je brez grudic to zlij v juho in kuhaj ko se zgosti dodaš koruzo iz konzerve velikoooo curryja , česen malo čilija po okusu dodaj še mleka ali smetane če ti nastane preredko pa še malo zgosti posoli in če hočeš začini še z kako drugo začimbo ker imamo pri nas radi meso vsake toliko časa notri zakuham tudi 1 puranji zrezek zrezan na male koščke in kuham toliko da je puran kuhan

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

12. apr 2006 12:36

Curry je tudi meni zelo všeč. Ampak kaj, ko mi po tej začimbi smrdi (diši?)koža še tri dni. Se to tudi vam dogaja. Spomnim se, da doma mama v juho ni smela dajati zelene, ker je očetu več dni smrdela koža po zeleni. Sem misllila, da ima fiksno idejo ampak izgleda, da bo res kaj na tem. Lp

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2006 13:13

Nisem pregledala vseh linkov, ki jih je pripela VilmaS. Dodala bi samo, da je zelo dober tudi riž s curryjem. Tamči, ti bom na zasebno pošto poslala nekaj idej za jedi s curryjem, pa tudi tebi, ivonja. Samo malo bolj podrobno moram pogledati za tega zelenega. Pozdrav, mamamia mamamia

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

12. apr 2006 14:05

Hvala, hvala! Bučke chutney so prve na moji jedilni listi - mljask! Pa tudi namaz s tuno bom poskusila. Mamamia, hvala, se priporočam! Tamči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti