Beli oblati (vaflji) - ala hostije

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 6. apr 2006 17:08 | ogledi: 21.869 | odgovori: 49

Zanima me, kje bi jih lahko dobila. NE, ne mislim oblatov/vafljev za napolitanke, niti ne tistih, ki jih spečeš v strojčku za vaflje in ješ še tople, to dvoje poznam, uporabljam in mi ne dela problemov.

Rada pa bi te, kot papir tanke, skoraj prosojne in užitne že "surove", torej, da jih ni treba pečt ali kuhat, kot recimo rižev papir za spomladnske zvitke, tega znam naredit, ampak to ni to, kar rabim. Vem, da se jih nekje mora dobit, saj sem jih videla v božični Lisi med tekmovalnimi piškoti, ki pa so bili vsi spečeni pri nas, torej so ti valji nekje v Sloveniji:) Ampak kje? Ali jih je mogoče katera kje videla? Ni treba da so narezani na krogce (v Lisi so bili), lahko je tudi oblatni list, tudi glede velikosti sem fleksibilna, samo da to kje dobim...

Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2006 17:36

Vveri, poglej v Hoferju, in ne vem, če jih nisem videla tudi v Intersparu. Jaz jih imam vedno doma, za kakšne poljubčke peči so idealni.Mamamia mamamia

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

6. apr 2006 18:02

To smo pri nas vedno dobili za veliko noč. Spekli pa so jih v župnišču in vsaka hiša jih je dobila kolikor je bilo članov. Tudi mene zanima kako se to naredi. To je kot hostija , če sem prav razumela Veri, samo da je v večji velikosti. marja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. apr 2006 18:12

Mamamia si jih videla v hoferju pri nas? Ker jaz stalno hodim v hofer pa še nisem videla. jade

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. apr 2006 18:27

tudi v Merkatorju sem jih že videla, med arancini, barvami za pecivo..ipd. So pa uvoženi. Lisa

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

6. apr 2006 19:24

Veri, jaz jih pri nas nisem videla še v nobeni trgovini, in sem jih že tudi iskala kot obsedena povsod. Te oblate kupim, ko grem preko meje v Avstrijo-tam se dobijo v različnih oblikah in velikostih, če Ti ta podatek kaj koristi. LP Anja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. apr 2006 20:05

PREVERJENO! Dobijo se v Hofferju v Avstriji, pakirani so po 100 kom, ceno sem pa pozabila, niso pa dragi. Prijateljica jih ima za podlago, gor pa nadeva kokosovo maso, katero posuje z biserčki (jedilnimi), sesekljanimi orehi, kandirano sadje itd..... Pri nas jih še nikjer nisem videla, pa se jih iskala! Galja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

6. apr 2006 20:57

Aja, Veri, spomnila sem se, da je pa te iste oblate pred par leti moja tašča kupila pri nas v eni manjši trgovini Klasek na Pobrežju v MB. Ne vem pa, če jih imajo še sedaj. Tam je enkrat kupila tudi majhne rdeče perlice, ki krasno pašejo na kekse, oblite s čokolado, in jih nikjer v nobeni trgovini nisem več videla (niti v Avstriji). Opažam, da so naše trgovine nasploh zelo slabo založene z materialom za peko drobnega peciva, saj vedno, ko sem v kaki trgovini pogledam na tisto polico. Npr. nikjer tudi nimajo luščenih pistacij, kaj šele sesekljanih. Tudi olupljeni mandlji so pri nas že Bingo! zadetek. Da o tehle oblatih sploh ne govorim. Ko pa prideš preko meje v Avstrijo, pa dobiš že pri Berti ogromno, v kakšnem večjem Sparu pa je za nas že Amerika. Tako da jaz osebno grem vsako trimesečje ponavadi preko meje in nakupim vse, kar potrebujem, pa pri nas na žalost ne dobim. To pišem, ker upam, da te forume berejo tudi kaki nabavni referenti. P.S. Ljubljančani so na boljšem, ker imajo industrijsko prodajalno Pekarne Vrhnika. Vam zavidam! :) Anja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2006 10:25

hvala punce, bom še enkrat vse pregledala, ma kam jih skrijejo, da jih jaz nikoli ne vidim?! Bila sem že v Hoferju v Ljubljani, Interšparu, v Merkatorja (ta velikega, hipermaket) itak redno hodiva, pa jih še nikjer nisem našla!!! Lisa, kako so pakirani, kje jih najdem? Navadno gledam pri sestavinah za peko in pri kruhih, za vsak slučaj:) mogoče je tudi, da kdaj majo, kdaj pa nimajo, ampak to je res trapasto, saj ne moreš non stop po štacunah lazit! mamamia, a si jih našla v slovenskih Hoferjih in Interšparih ali čez mejo? jaz grem čez mejo v glavnem "malo južnije", v avstrijo me nikoil ne vleče, mislim, da sem bila do zdaj 2x... (in sem bila še mala - sem si pa že takrat kupila barvice za na teksitl risat, hehe:) galja in mamamia, če jih ne najdem in če gre katera pred majskim srečanjem tja gor, kaj bi vaju lahko prosila, če mi jih prineseta kako škatlo? Plačam dvojno na majskem srečanju:) marja, ja, to je res kot hostija, se mi zdi (hostije od blizu namreč še nisem videla, razen v filmih...) če bi lahko tega župnika nahecala za recept, bi bilo super! Bomo zelo spoštljivo jedli:) Najina družinica šteje trenutno samo 2 člana, pa še to ni ta prava družinica po cerkvenih normah (fant pa punca baje ne šteje:)), tako da midva dvomim, da bi lahko kaj dobila iz te smeri... anja in galja tudi jaz sem jih iskala ko nora, v bistvu že kako leto ves čas šnofam za njimi, pa še nisem mela sreče Celo v pekarni Vrhnika jih zadnjikrat, ko sem bila, niso meli:) Sicer pa nismo taki srečkoti ljuljančani, ker navadno (vsaj jaz) delamo dalj kot do 16h, ko se pekarna zapre, pa vsaj pol ure rabim do tja, če koga nahecam, da me pelje (jaz sem namreč navadno z biciklom, kar pa traja dobro uco do urco in pol do tja, je kar daleč...) Tako zgodaj pa ne morem nikoli končat... Se pa zelo strinjam, da so pri nas zelo spabo založeni s takimi prčkarijami, tudi za dekoracijo tort je bolj "snađi se" sistem, saj ni slab, je prav zabaven sistem, ampak včasih si pa želiš točno določen rezultat, ki se ga da dosešt samo na točno določen način... Če pa kdo ve, kako se jih naredi, se pa seveda tudi priporočam! Verjetno bi jih morala prej speči oz. nekak posušit, pa se mi kar nekak zdi, da to ni postopek za domačo rabo... Ampak, če gre, bi bila pa za! Saj so to delali že pred vsemi temi mašinami, ne? Samo verjetno pa ni bilo tako tenko in belo in prosojno, kar jaz rabim... Veri

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. apr 2006 11:06

Mislim, da sem jih videla v ljubljanskem Hoferju okoli božiča, verjetno veljajo za "božični artikel", saj se takrat peče največ piškotov. V Avstriji jih pa res dobiš v vsaki malo bolje založeni špecerijski trgovini. Najbolj znana znamka je Küchle www.kuechle.de in škatlica je belo modra (pri Hoferju so imeli lastno znamko in škatlica je bila belo-rdeča). Sicer pa - če imaš take stike - lahko vprašaš domačega župnika, kjer naroča hostije, in se pozanimaš v tistem samostanu (navadno hostije pečejo kakšne redovnice). Kolikor vem (nisem pa še nikoli videla), jih delajo samo iz moke in vode, nato pa potrebujejo posebne "klešče", ki so jih včasih držali nad ognjem, danes pa jih ogreva elektrika. Pa še pekarsko ugibanje: če jih potrebuješ kot podlago za kakšne poljubčke, ti lahko zagotovim, da se enako dobro spečejo na peki papirju. Imam namreč nekaj "odjemalcev", ki jim hostije kot podlaga niso všeč, zato vse poljubčke pečem brez njih. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 07. apr 2006 11:07:32

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2006 11:52

teta torta, hvala, bom vsaj vedela, kaj iskat, saj jih bom še iskala, mogoče so kje ostali od božiča - pa od kod jim take trapaste ideje, da se piškote peče samo okoli božiča??? Hm stikov z župniki ravno nima veliko... Mam svoj pogled na svet, ki ni lih za v cerkev... Mam pa enega prijatla iz sosednjega laba, čigar dedek je pekel tele zadeve za župnika. Sem ga že spraševala za recept, pa ga ne dobim, mislim, da je dedek med drugim že mrtev, prijatelj pa trenutno v Angliji... Smola... Ne, ne potrebujem jih za poljubčke, te vedno pečem brez oblatov, samo na peki papirju in so vsi zadovoljni, res je. Rabim jih za dekoracijo na tortah, kjer jih res ne morem nadomestit z ničemer drugim Če jih kdo kje vidi zdaj, naj mi nemudoma sporoči, hehe;) Ali pa če kdo slučajno naheca kakega župnika ali redovnico s smislom za humor (mogoče pa se le najde kaka taka,ki ne jemlje vsega preveč resno;), se seveda sploh priporočam... Testo bi še nekak znala naredi, se mi zdi, samo ne vem, kako naj stvar spečem, da bo tako tanka in predvsem, da bo ostalo čisto belo in rahlo... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti