Beli oblati (vaflji) - ala hostije

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. apr 2006 12:07

Če je tema še aktualna, glede na to ,da me nekaj časa ni bilo - oblate, take tanke, kot hostije v velikosti A4 prodajajo v Črnučah v prodajalni Pekarne Vrhnika. Se pa lahko kupi samo večje pakiranje (če se prav spomnim, so mi, ko sem se zanimala zanje, rekli, da je v paketu 100 kosov), pa tudi cena je bila precej zasoljena. Malie, okrogle, premera 4 cm (imajo tudi večje, pa oblate na roli...) pa sama kupujem v Sparu v Avstriji. Morda bi pa lahko na naš Spar linkirali tole in podobne debate iin jih morda spodbudili, da uvozijo kakšno reč, po katero še vedno moramo v Avstrijo. Pred leti se je že obneslo, ko nikjer pri nas ni bilo mogoče dobiti grobozrnatega sladkorja, tam okoli novega leta pa sem včasih tudi zaman iskala janeževe zvezde. Irena

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. apr 2006 17:40

V reviji VEČ, ki sem jo prebprala najbrž dvakrat v življenju, sem brala ravno tisti članek. Ni bilo recepta. Bila pa je informacija, da jih pečejo v samostanu, naš najbližji je v Nazarjih.Članek se je nanašal tudi na švercanje peči za pečenje hostij.( izdano okrog 20.2.2006) Pri receptih, kjer se zahteva hostija ( datljnovi poljubčki ipd.), sploh v hrvaških časopisih, vedno uporabljajo izraz hostija. Do danes sem bila prepričana,da so to vaflove plošče, oblate, ki jih jaz narežem z modelčkom ustrezne velikosti. Načeloma pa vsaj jaz teh hostij ne bi uporabila že zaradi mojega odnosa do verujočih. Imam sicer katoliško vzgojo, vendar že več kot 35 let ne spadam med vernike. Vsekakor ne bi hodila okrog župnikov. Ampak to je samo moje mnenje,se mi zdi, da bi kak duhovnik tudi razmišljal tako. Ko sem bila majhna, sem tudi hodila k obhajilu. Od tega se spominjam samo okusa po "popndeklu", ki me je zelo motil. In najbrž bi tudi zato raje narezala oblate za napolitanke.Če že res ne gre za tradicijo. frina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

18. apr 2006 10:50

v dalnjem sorodstvu imamo župnika in nekoč sem se pri njem tako najedla odrezkov od hostij, da sem bruhala cel naslednji dan.... brrrrrrrrrrrr to je itak samo posušena moka in voda. ANJA

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

11. nov 2008 22:08

pozdravljeni... danes sem kupila posebno št,revije naš dom-"sladki prazniki",recepti so mi kar všeč,me pa zanima a se ti okrogli oblati zdaj že dajo kupit kje pri nas? hvala za pomoč cheleste

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

11. nov 2008 22:11

cheleste... meni jih je poslala ena članica po pošti.

Članica je Klea. Vprašaj jo. Ona zagotovo ve

MM

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

11. nov 2008 22:54

Pri nas jih še nisem videla. Mogoče jih bo imel Hofer v prednovoletni ponudbi. Drugače pa nakup preko meje, tam jih imajo skoraj v vsaki trgovini. regina

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

12. nov 2008 8:12

Dobijo se v trgovini Biga na Ptuju, kjer prodajajo vse za peko, tudi ticino maso, barve, modelčke..... baška

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

12. nov 2008 11:10

jaz sem jih videla v Maxiju (res kaksen mesec nazaj) LP, R.

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

12. nov 2008 22:22

hvala,rebecca,v Maxi bom pa šla pogledat. LP cheleste

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

12. nov 2008 22:36

cheleste, sporoči, če jih boš našla v Maxiju. londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti