Koliko čokoladnega obliva?

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

tema odprta - 6. apr 2006 17:00 | ogledi: 1.763 | odgovori: 8

Torto bom prelila s čokolado. Za ta namen sem kupila kar Gorenjkin čokoladni obliv. Zadaj piše, da se enostavno stopi nad vodno kopeljo in je to to. Zanima me pa, če je že kdo uporabljal ta obliv, koliko naj ga stopim za torto model 26 cm? Obliv je pakiran po 300g.

Hvala za vse nasvete. Naj še povem, da sem šele pred kratkim odkrila to Kulinarično Slovenijo in sedaj stalno visim na tej strani. Toliko fajn idej in nasvetov. Aja biskvit pa sem naredila po tistem receptu "biskvit, ki nikoli ne pade dol". Superca. Hotela sem samo nekaj vprašat sem pa čist not padla.

Lep dan vsem, pa prooosim nič več snega!

gerberaa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. apr 2006 17:02

Jaz bi dala 200 g, da bo lep plašček, res pa imamo radi čokoladno. če boš dala več, ne bo nič narobe (prej obratno), z malo spretnosti se pa da pokrit tako torto tudi z manj, ampak je težje. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2006 17:39

gerberaa (mimogrede, moj poročni šopek so bile roza gerbere...), za 26 cm torto razlomi,kot je že rekla Veri, 200 g čokolade. Sicer pa boš videla - če se ti bo zdelo, da bo zmanjkalo, lahko še vedno dodaš. Jaz sem za saher torto uporabila 175 g čokolade, premera je bila prav tako 26 cm, in se je zelo lepo izšlo - vsa je bila oblita s čokolado, dva do tri mm debelo. Mamamia mamamia

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

6. apr 2006 18:04

Hvala obema. To pa je hitrost. Očitno nisem samo jaz tista, ki stalno visim tukaj gor. Šla sem delat torto Nutella. Biskvit pa sem naredila, kot sem že prej rekla, pa je uspel. Manjkal mi je samo še podatek za obliv, tako, da res hvala. Mamamia, če lahko vprašam? Ali si kuharica ali je vse to tvoj hobi, ker vidim da si poslala že preko 2000 sporočil? Hvala zate in vse ostale, ki nas začetnike v peki rešujete. Do lanskega leta, 4.leta sem hčerki naročila torto za rojstni dan. Letos pa me je kar prijelo in sem rekla, da bom sama poskusila in je šlo. Res je fajn občutek, če ti uspe pa, da še drugi pohvalijo. Dobiš kar zalet. Danes pečem torto kar tako, brez razloga. Mi je polepšalo dan, če že zunaj sneži. Saj se še kaj slišimo. gerberaa

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

6. apr 2006 21:15

jaz sem že preiskušala ta preliv .pa mi ni uspeu,vse je bilo tako trdo.Naredila sem vse po navodilih.Zato nikoli več ne kupim pripravljenega preliva,ne vem kako je z vami,čauči. runo01

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. apr 2006 9:23

Gerberaa, niti po naključju nisem kuharica, mislim poklicno. Tako iz čistega veselja vihtim doma kuhlo, le zdaj, v poznih srednjih letih oziroma nekaj zadnjih mesecev - se nekoliko - zaradi službe -spogledujem z nekaterimi kulinaričnimi zadevami. Pa še to je posledica nagnjenja do kuhinje od prej. Tistih mojih dva tisoč sporočil pa bo menda posledica klepetavosti. Saj veš, povsod prislonit svoj piskrček...Pa še dodatna sreča, da mi v službi nihče ne gleda čez ramo in imam neomejen dostop do interneta. V zadnje čase pa tudi jaz več pečem kot običajno. Menda zato, ker ne smem jesti sladkega, pa čutim strašno potrebo po tem - menda abstinenčna kriza, ali kaj - tako vsaj sklepajo doma in samo naročajo...Jaz pa delam, delam, delam, delam kot zamorc (kot je včasih pel Jani Kovačič) Mamamia mamamia

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

7. apr 2006 9:58

Tudi jaz sem kupila Gorenjkin čokoladni preliv, ki je sicer čisto uspel, le predebel je bil in zato seveda čisto trd. Bo treba očitno poskusit z 20 dag čokolade! Simona

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

7. apr 2006 17:10

Torta je uspela. Obliv pa je bil tak, kot pri runo01 in Doban. V čem je sploh hec. Ta obliv naj bi vse olajšal a ne? A je mogoče, da je bil predebel? Zdaj sem pa res zmedena. Bom drugič kar po ta starem načinu naredila. Samo kako? Koliko mleka in čokolade? Ali lahko samo te dve sestavini, ker eni so pisali še nekaj olja pa sladkorja? Včasih torto tudi zamrznem. Ko jo odtajam je enaka. Kako pa je s tem, če je notri želatina ali kaj spremeni? Vsem lep dan še naprej. gerberaa

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. apr 2006 9:18

Gerberaa dobrodošla med nami odvisniki. Odkar delam preliv iz sladke smetane in jedilne čokolade (10 dag čoklade in 1 dcl smetane) mi preliv vedno uspe! Je ravno prave trdote, da čokolada ne poka ob rezanju. Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti