Poleg rdečega zelja

neznan uporabnik
tema odprta - 5. nov 2001 14:31 | ogledi: 7.410 | odgovori: 15

Zelo radi imamo dušeno rdeče zelje (sladko kislo), nimam pa prave ideje, kaj naj jem zraven oziroma zraven česa naj postrežem zelje.

P.S. Nismo ljubitelji rdečega mesa.

neznan uporabnik

5. nov 2001 14:37

Tudi mi smo ljubitelji rdečega zelja.Jaz naredim zraven kar pire krompir in čez teden kar kakšne hrenovke spečem zraven.Včasih pa spečem zraven kakšnega piščanca, raco.

neznan uporabnik

5. nov 2001 14:56

Jaz imam zraven najraje mlince ali pa pire krompir. Zraven pa piščanec, odojek ali pa sploh nič mesa.

neznan uporabnik

5. nov 2001 16:27

RDEČI ZELJNI ZAVITKI 8 listov rdečega zelja 2 skodelici kuhane prosene kaše 1/2 čebule 3 žlice olja 150 g sira ZA OMAKO: 1/2 l vode 1 dl mleka 1 žlica moke 1 dl kisle smetane 2 žlici nastrganega hrena Liste rdečega zelja poparimo ,debele žile izrežemo zaradi lažjega zavijanja.Kuhano proseno kašo zmešamo z na olju prepraženo čebulo in z nastrganim sirom.Solimo po okusu. Zmes zavijemo v zeljne liste in spnemo z zobotrebci.Naložimo vposodo in zalijemo z vodo.Kuhamo 15 minut.Mleko in kislo smetano zmešamo in zlijemo k zavitkom.Kuhamo še nekaj časa ,nazadnje pa primešamo sveže nastrgan hren. Imate rdeče zelje pa še prilogo zraven. ČAO

neznan uporabnik

5. nov 2001 21:18

Pozdravljeni! Tudi sama imam nadvse rada rdeče zelje, predvsem zaradi tega, ker je sladko (saj veste, da smo ženske mahnjene na sladko...). Zraven imam najrajši mlince, ne upiram pa se niti pireju, kaj šele tapravim ajdovim žgancem. Pravzaprav so slednji največkrat na jedilniku poleg kislega zelja, vendar pa so odlični tudi poleg rdečega!!! Čisto zares. LP, Ana

neznan uporabnik

6. nov 2001 7:52

Hvala vsem! Na ajdove žgance se res ne bi spomnila in ker tako redko pridejo v poštev, bodo kar danes.

neznan uporabnik

6. nov 2001 9:44

Me veseli... Po drugi starni pa me zanima, če vam bo kombinacija všeč. Sporočite! Lep dan želim... Ana

neznan uporabnik

6. nov 2001 13:16

Pri nas imamo zraven rdečega zelja najraje mesne palačinke, velikokrat pa naredimo tudi kruhov cmoh in kak kos pečenke se prileže.A kot pravim meni se zdijo mesne palačinke najbojša kombinacija k rdečemu zelju.

neznan uporabnik

6. nov 2001 14:36

Kako pa izgledajo te palačinke?

neznan uporabnik

6. nov 2001 21:43

Sedaj ko prihaja Martinovo se že zelo veselim vseh dobrot in tako tudi redčega zelja. Najraje v kombinaciji z matevžem in širokimi rezanci in pa seveda krvavico ali račko. Pa lepo praznujte praznik vina! Anja

neznan uporabnik

6. nov 2001 22:35

Jaz ponavadi ponudim poleg mlince, ki sem jih predhodno prepražila na masti, v kateri se je peklo meso (piščanec ali raca). Mislim, da bi se poleg prilegli tudi krompirjevi svaljki ali skutini cmočki, od mesa pa tudi dobra pečena svinjska ribica. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti