Šunka v testu

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

8. apr 2006 7:48

pri peki vam priporočam da ko se skorja že malo zapeče vse skupaj malo pokrijete z alu folijo to dela moja mami ker pravi da se testo tako ne zapeče tako močno kot bi se sicer ... no pa je še zmer kr zapečen sam baje je bolš pa čunko ona vedno premaže z gorčico

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

8. apr 2006 8:40

Tudi jaz jo prej skuham in sicer, če ima 2 kg, kuham 1 uro in eno uro pečem. Pri tej varianti ostane kruh mehak in ga pojemo. Testo pa naredim isto, kot za kruh. Veliko sreče biba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. apr 2006 11:03

Mi k sunki, v testu ali brey, jemo yraven ygolj hren na ene [tiri pet na;inov / y bucnim oljem in sesekljanim jajcem, y jabolki in smetano, samo s smetano ipd...Pa pinco obveyno, ali crn kruh, kar ima kdo raje. Jemo jo pa nedeljski velikonocni zajtrk, pa se za vecerjo, pa naslednji dan...No, yase govorim v preteklem casu, letos bo zame zal uzitnen le crn kruh in beljak... Mamamia mamamia

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

12. apr 2006 15:06

Mamamia, kaj pa je zdaj to s tvojim računalnikom, imaš novo tipkovnico? Bo treba malo prenastavit zadeve, izpisuje y namesto z itd. Glede "zraven" se pa strinjam, hren tako in drugače je zakon, še nisem naletel na boljšo varianto. In pa, moje sožalje, mamamia, s precejšnjo verjetnostjo nas vse, ki radi dobro pojemo in popijemo, slej ko prej čaka crn kruh... dolenjcek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2006 15:25

Joj, te moje napake so posledica zmede na tipkovnici. Sem se "šlepala" doma na nečakovem računalniku,pa mu kar zlepa s sloveske preskoči na angleško. Preden jaz to opazim, je zmeda že tu. Potem sem vmes popravila (me je hči naučila, sama tako nisem znala, priznam), a se je ikona čudežno preselila v neki skriti kot ekrana in sem bila spet na starem...In tako so bili ipsiloni namesto z, poševnice namesto oklepaja...vmes sem pisala brez šumnikov, a včasih pozabila... No, zdaj je urejeno, bom bolj pozorna. Ja, to s črnim kruhom pa...bo za preživet, kaj hočemo. Še samo prihodnje leto, potem pa bomo menda že lahko kaj konkretnega vrgli v kljun. Pa primerno poplaknili, jasno. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti