Kako pripravljate hren?

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

tema odprta - 6. apr 2006 9:03 | ogledi: 27.769 | odgovori: 14

Zanima me, kako pripravljate hren; ga samo naribate, z jabolkom, s kislo smetano? Kako se ga da še drugače pripraviti?

Hvala za odgovore, nasvete,...

Lp

moja

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

6. apr 2006 9:11

Hren lahko pripraviš tudi s posneto skuto. 1 korenina hrena 3 žlice posnete skute ščepec soli malo sladkorja za polnejši in boljši okus mamazeljka Sporočilo je spremenil(a) mamazeljka dne 06. apr 2006 09:19:45

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

6. apr 2006 9:23

Če kupim koren hrena, prvo ga olupim in potem naribam na zelo tenek ribež. Dodam nekaj kapljic kisa ali pa limone, zato, da ne potemni. Hrenu dodam naribano jabolko ter premešam; drugič hrenu dodam 1-2 žlici kisle smetane; ali pa naredim hrenovo omako... odvisno zraven česa se je. Če so samo jajca in šunka, potem je bolj ta varianta, če je pa zraven še kakšen mesek, potem naredim hrenovo omako. Velikokrat pa kupim kar hren v steklenički. Pozdravček!

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

6. apr 2006 9:32

Pri nas pa tako - naribam na zelo drobno - malo pustim, da izgubi na moči, potem pa sol, olje, kis, voda, narezana jajca - premešati - mi imamo radi bolj redko - odvisno od okusa. LP M

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. apr 2006 10:28

Nariban hren, drobno, drobno sesekljano jajce, bučno olje. Potem hren, naribano jabolko, sladka smetana. Pa samo hren in naribano jabolko ali samo hren in stepena sladka smetana. Meni je najboljši ta z bučnim oljem. Mamamia mamamia

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. apr 2006 10:37

Hren naribam,malo pustim,da ni preveč močan potem pa zalijem z juho ne prevročo nato malo posolim,dodam kis in olje.Tak nam je najbolj všeč potem pa močimo vanj koščke mesa. Zdaj ga pa večkrat tudi kupim odličen je od naturete in mercatorja. jesen

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

6. apr 2006 11:56

Hren naribam,obvezno to delam zunaj,da manj jokam.Naribam eno kuhano jajce,ob Veliki noči jih je zadosti,malo posolim nato pa dodam eno kislo smetano. gogi

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

6. apr 2006 12:07

drobno nariban hren drobno sesekljano trdo kuhano jajce (ali pa dve, če želiš gostejše) 1 kisla smetana 1 jogurt sol po okusu Premešaj in uživaj ob polni žlici. Lp, K. P.S. Da prišparaš kakšno kalorijo, lahko smetano in jogurt uporabiš v razmerju 1:2, pa je še vedno okusno.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. apr 2006 18:48

Na eno žlico drobno naribanega hrena (lahko je iz kozarčka, jaz uporabim Maestro, se mi zdi najboljši) dodaš drobno sesekljano trdo kuhano jajce, eno drobno naribano, seveda olupljeno, kiselkasto jabolko (pohitiš, če je sorta taka, da rada porjavi), dve žlici kisle smetane (meni je ljubši Mileram), čisto malo sladkorja (po okusu), ščepec soli. Dobro zmešaš in to je vse. Ohlajeno je super. Pokrito zdrži v hladilniku nekaj dni. Obnese se tudi, če količine sestavin priredimo po okusu. Dober tek. Zgornji tekst sem napisala, najbrž prvega na kulinariki sploh, na dan, ko sem se prijavila. Še vedno stojim za njim. In vmes sem ga že nekajkrat pripravila. Sem pa recept dobila od sestre, ona pa tudi od nekoga. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti