Mešanje solate

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. apr 2006 14:43

Čao, jaz se pa sedaj vsakič, ko pripravljam solato, spomnim na vas...... Lep pozdravček, S.

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

12. apr 2006 15:13

Včasih so rekli, da mora dobra kuharica čim več uporabljati roke in z njimi obdelati čem več jedi. Zato ni nič slabega če se solata zmeša z rokami, pa še boljša je. Meni domači , pri regradu prav posebej naročijo, da ga moram zmešati obvezno z rokami, pa še malo premečkati ga moram. Včasih se mi zdi že tak, kot bi bil že malo prezvečen. Pa kaj hočem, če tako želijo, pa naj jim bo! marja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2006 23:07

Jaz solate za druge mešam z rokami, razen seveda paradižnika. Sama jem solate brez vsega, razen regrata, ki je narezan na zelo majhne koščke in ga mama zmečka s krompirjem. V lokalih NIKOLI ne jem pripravljene solate. In sicer zakaj? Pred leti sem v velike, obratu nekega podjetja, ki je pripravljal cca 6000 preplačanih malic čakala v vrsti na liniji za denar. Poleg je bila tudi poslovna restavracija, kjer res nisem bila nikoli. Za našimi pulti je mladi kuhar, oblečen v pepita hlače, še zdaj jih vidim, mešal v prosojni svetlomodri in PLASTIČNI posodi zeleno listnato solato. Mi tukaj pravimo tej posodi "vajndlek" in še nisem ugotovila , kako se ji pravilno reče. Točno vem, da se tista plastika težko umije. Kuhar v poznih dvajsetih je bil obilno obdarjen z lasmi, ki jih je imel pod čepico, kar je res, je res, na obrazu je imel močno strnišče, to mi nikoli ni bilo všeč. In zdaj pride glavno- s strani so se razlivali žarki jutranjega sonca, ki so se na oljnih kapljicah , ki so se držale njegovih MOČNO poraščenih lakti. Zdaj razumete uvod. Neki drug kuhar mi je povedal, da bi si moral obriti roke, bil pa je kosmat ko medved in neobrit.No, luškan tudi. Ampak njegovo solato bi jedla samo, če bi komu s tem rešila življenje. Drugače pa me mešanje z roko ne moti, razen v velikih restavracijah. frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2006 9:39

"vajndlek" - frina, ti si pa s Štajerske? Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

13. apr 2006 9:50

Jaz tudi imam vanjdliko. (Evo, to je ena od posod, brez katerih ne morem biti.) Ja, pa še ranjglo imam tudi Frina, o.k. saj ne bomo jedli solate od tvojega kuharja... Kaj pa, če bi se kis in olje polizalo... Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2006 10:14

No, kaj pa ženske z dolgimi nohti? Meni je tudi to bljak

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. apr 2006 11:54

Lidka, zakaj pa to? Atina

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

13. apr 2006 20:03

Šele danes sem odprla ta post in, tako kot Tamči, prvič ugotovila, da kdo meša solato z rokami! Kljub temu, da imam zelo rada solate vseh vrst moram reči, da mi ideja o mešanju z rokami ni simpatičnai in da bom od sedaj kar nekam z gnusom jedla solato zunaj. K sreči jo v samopostrežni, kjer ponavadi kosimo, zagotovo mešajo z posebnimi zajemalkami, ker to počnejo pred očmi strank. Pa tudi drugače mi prav nič ne diši, da bi doma "zarila roke v mastno in spolzko" solatno listje. Še tiste lističe, ki padejo iz sklede med mešanjem, pobiram s priborom.Je pa tudi res, da za več kot šest ljudi še nisem prpravljala solate. Za naju z možem jo pripravim v skupni skledi, če pa nas je več, jo vedno razdelim na manjše skledice iz katerih se sorazmerno lahko je, kajti tudi meni ni všeč, da mukoma nabadam(o) posamezne lističe s krožnika.

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

13. apr 2006 20:52

Dragička, ti si pa res faca! Blanchy

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. apr 2006 21:07

Dragička vedno najde besede, ki me znova in znova spravljajo v smeh. In kar je najboljše- nikoli se ne ponavlja. Dragička si kdaj razmišljala o poklicu "klovn"? Ti bi res znala spravljati otroke v smeh. BRAVO!!! Lep dan vam želim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti