Mešanje solate

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 5. apr 2006 21:32 | ogledi: 5.503 | odgovori: 74

Naj vam ne bo smešno, ampka nekaj me zanima. Začela se je sezona regrata, zeleno solato in radič tako jemo skozi vse leto, zelje tudi, pa mešane solete enako. Pa me zanima, kako jih mešate - z rokami ali s posebnimi vilicami?

Ja zeleno, radič, regrat, motovilec in zelje obvezno mešam z roko, če to mešam z vilicami (imam sicer tri komplete za mešanje solat...) mi sploh ne tekne, kot da je brez okusa.

Moja tašča na primer pa sploh ne je, če vidi, da se solata meša z roko. Če ne vidi, še morda je, čeprav ve, kako jo pripravim jaz...Tudi svakinja in večina znank meša zeleno oziroma vse listnate solate (in podobne, no - rukola, regrat, motovilec) z vilicami, ampak meni se zdi, da potem solata ni tako okusna...

Paradižniko, stročji fižol, kumare, papriko, fižol, čebulo - te v solato tudi jaz zamešam s posebnimi vilicami, ampka zeleno - to pa ne.

Pa ve, drage moje Kulslovke? Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. apr 2006 21:46

Mamamia, sva popolnoma usklajeni, delam enako kot ti. Ni dileme, zelene solate morajo biti zmešane z roko, morda je le kakšna prav nežna berivka izjema (da potrdi pravilo). Pa sveže zelje je tudi z roko zmešano. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 05. apr 2006 21:46:38

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

5. apr 2006 21:50

Če mi je kaj groznega potem mešanje solate z rokami. Ne zaradi tega, da bi mi se gravžalo, niti slučajno. Z rokami delam vse: mesim, mažem pekače... solata mi pa ne gre in ne gre. Kar kocine mi gredo po konci, ko gledam hčero mešat solato z rokami. Zanimivo, a ne? Skomina me, kot da bi stiropor vlekel po šipi. Pozdravček!

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

5. apr 2006 21:51

Jasno, da je zelena solata najboljša, če je zmešana z rokami, še zlasti velja to za regrat in radič. Blanchy

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

5. apr 2006 21:53

Joj, dragička, midve pa nisva tako usklajeni, kaj? Blanchy

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. apr 2006 22:02

A je to mogoče štajerska fora? Moja cimra je tudi mešala solato na roke, vsi drugi (v apartmaju nas je bilo 12) smo jo debelo gledali... Atina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. apr 2006 22:10

Solato oz. vse vrste solat mešam z vilicami, s priborom včasih meša mlajši sin, verjetno zato, da se malce prezrači, ker jaz redno pozabljam nanj. Pravzaprav sem se sedaj spomnila, da imam razen plastičnega še en kovinski pribor, ki počiva. Hvala, da si me spomnila. Okus solate pa je po moje odvisen od začimb in ne od uporabe pribora, četudi so to roke. Meni osebno mešanje z rokami ni všeč, saj zato pa imamo vilice in druge zadevščine, da nam rok ni treba tiščati v mastno oz. oljnato solato, čeprav dajem zelo malo olja in veliko kisa. Kar pa je možno (paradižnik, kumare, paprika, čebula, redkvice) pa tako jem brez olja. Lep pozdrav pod Pohorje! riba-ribica

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

5. apr 2006 23:17

Pri meni je to odvisno od količine: ko sem na smučanju mešala solato za 14 oseb, sem jo seveda z rokami, če pa jo samo za dva, jo s priborom za solato. Mi je pa prijateljica, ki je včasih delala v kuhinji, rekla, da so jo oni vedno mešali z rokami (to je bilo še v časih pred solatnimi bari). teta torta

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

6. apr 2006 4:50

Najboljša solata je ogrooomna skleda regrata, premešana z rokami. Pa kako prija zdajle na spomlad! Pozdravček! Boris booris

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. apr 2006 5:26

Isto kot dragički....mi skomina z rokami. Teka

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

6. apr 2006 7:00

Način mešanja je odvisen od količine solate. Če jo pripravljm samo za družino (4 osebe), potem jo mešam z vilicami, če pa gre za veliko družbo, obvezno mešam z rokami. ez

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti