Grenki kokosovi piškoti

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 5. apr 2006 20:37 | ogledi: 4.810 | odgovori: 10

Včeraj sem spekla celo skledo kokosovih piškotov.Ko sem jih probala pa grenki da jih tudi jest ne moreš.Pomoč

andreja č.

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

5. apr 2006 20:52

to da so grenki je odvisno kaj si dala vse noter. npr. če daš preveč limonine lupine potem pecivo ni dobro res je čisto odvisno kaj si dala skupaj ker nekatere sestavine skupaj povzročajo grenak okus brkn83

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

5. apr 2006 21:00

Delala po receptu: 14dag margarine 14dag sladkorja 2 jajca 38dag moke 3/4 pecilnega 10dag kokosove moke edino kar je možno da sem naredila narobe,ker sem dala namesto pecilnega sodo,ali pa so se pekli predolgo na premajhni temperaturi andreja č.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

5. apr 2006 21:10

Kaj pa pravijo drugi k tem tvojim piškotom? So tudi ostalim grenki, ali samo tebi? Morda pa je bila kakšna sestavina pokvarjena. riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. apr 2006 21:19

Zagreniti zna tudi pecilni prašek. Kaj pa margarina, je bila res sveža? Mamamia mamamia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

5. apr 2006 23:02

pecilnega se men zdi full preveč... nevem jst dajem v kokosove piškote precej mal pecilnega pa čist ok ratajo

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

5. apr 2006 23:14

Mislim, da pecilni ne more biti. Sama kdaj neprijetno čutim okus pecilnega na jeziku, če ga je v receptu preveč, a tu je moke in kokosove moke skupaj praktično 1/2 kg, za kar lahko damo cel pecilni prašek. Če ni bila margarina (ki pa po mojih izkušnjah v hladilniku traja večno), je bila mogoče kokosova moka, če je bila prestara. Sicer v takem primeru postane bolj žaltava kot grenka ... Ali je še kaj imaš, da bi jo poskusila, ali vsaj vrečko, da bi preverila datum trajanja? teta torta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. apr 2006 7:49

Se strinjam s teto torto. Pokvarjena kokosova moka zna krasno pokvarit pecivo, ker ima obupno grenko-kodrlajsast okus. LP cervus

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

6. apr 2006 9:11

aha kokosova moka bo. Sem imela isto izkušnjo. Pri kokosovi moki moraš biti res pazljiv, ker na prvi pogled ne daje vtisa da je z njo kaj narobe. biba

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. apr 2006 9:33

A ste že slišali za sladkor, ki ni sladek, ampak nekaj drugega. Res je nenavadno, sladkor je vendar konzervans, traja v nedogled. Zato mislim, da je pri Andreji lahko kriv tudi sladkor. Andreja, če ga še imaš, poskusi ga prosim in mi povej. Pri nas pa je bilo včeraj takole: Pridem domov in vidim na kuh. elementu poln lonček kave z mlekom in zraven narobe obrnjen kozarec instant kave. Pomislila sem, da sin ni imel časa spiti kave, ker je moral v šolo, ampak zakaj je zraven obrnjeni kozarec kave? Kavo poskusim, malce grenka, toda bila sem žejna in vse spijem. Ko pride sin domov, začne razlagati, da je kava pokvarjena, kako sem lahko to spila. Odgovorim mu, kako je lahko sedaj pokvarjena, če pa smo spili že skoraj cel kozarec (200 g v enem tednu). Pa spijem še eno majhno skodelico te kave, enako sin, seveda večjo, bila je v redu. Prej je morda pozabil sladkati. Prinesem iz kleti zvečer drugo enako kavo in spet sin začne sanjati, da je pokvarjena. Ali se mu meša ali kaj? Nato poskusim sladkor iz odprtega kozarca in res, sladkor je nekako čudnega okusa, zgleda pa povsem normalno. Torej je kriv sladkor Ali ste že slilšali za pokvarjen sladkor Moram še dodati, da imam sladkor v kuhinji v dveh kozarcih in je sin pil kavo s sladkorjem iz različnih kozarcev, meni je naredil kavo z umet. sladilom. Ali sladkor s starostjo izgublja svojo sladkobo? Saj tako strašno star pa tudi ni bil, vsaj po moje ne. Nikoli ne več, kdaj ti kakšen ponagaja. Lp iz Mb riba-ribica

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. apr 2006 13:37

Nimam pojma kaj je s temi piškoti vse sestavine naj bi bile ok, ampak piškoti so vseeno zelooooo grenki, sinko ga je vrgel kar v koš.Pri nas nič pečenega ne ostane dolgo,no saj sem se že potolažila sem pekla potico z makovim nadevom in so ja vsi pohvalili,pa hvala za vse andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti