Trgovina z azijsko hrano

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

tema odprta - 3. apr 2006 12:18 | ogledi: 19.273 | odgovori: 33

Kar nekaj časa nazaj je bilo na forumu omenjeno, da se da posebne sestavine, ki se uporabljajo v azijski kuhinji kupit v neki trgovini v Gradcu, pa me zanima, če mogoče kdo ve kje se nahaja ta trgovina??

LP

ivonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2006 12:36

Nahaja se na bližini glavne železniške postaje, s tiste glavne ulice eno ali dve naprej in na desno. Grem iskat link pa ti ga pošljem. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2006 12:39

http://www.aoy-asiashop.at.tt/ Evo ga. Na tej strani je naslov, ponudba, vse. Ta teden se tudi sama odpravljam tja. Mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

3. apr 2006 14:46

Mamamia najlepša hvala!! ivonja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jun 2006 14:34

Jaz pa nabavljam v Nemčiji in sicer v Frankfurtu. Tam imam sorodnike in ko mi ne gremo malo k njim, pa oni pridejo in mi prinesejo kaj rabim, zraven pa vedno še kaj novega za sprobat. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jun 2006 16:56

Meni so včasih nosili potrebščine iz Munchna, iz nekega azijskega megamarketa. Ampak zdaj, ko skorajda vse, razen svežih zelišč in škampove paste ter tamarind omake dobiš pri nas, ni več potrebe. Po zelišča in svežo zelenjavo skočim občasno v Gradec, pa je. Je pa res, da bi se mi verjetno "pripeljalo", ko bi me kdo odpeljal v tole trgovino v Frankfurt, ki jo omenja Kyara.... (mimogrede, Kyara, a veš da ima slovita igralka Catherine Daneuve hčerko z imeno Chiara, in sicer z Marcellom Mastroiannijem; je tvoje ime morda izpeljanka tega imena; meni tako lepo zveni) Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jul 2006 10:30

Ne ni moje nick ime iz tega , ampak ima moja prijateljica eno prijateljico, ki živi v Avstriji in ima dve hčerki. Starejča je Selina in mlajša Kyara, kar mi je oboje zelo všeč, pa še mlajša je tak bonbonček, da bi jo kar pojedel. Ker je moj konstanten nick bil zaseden in ker sem si zaželea sprememb, sem tako postala Kyara. Ja, veš, saj je tudi mene skoraj kap in udar po denarnici v Frankfurtu in možnostmi, ki so tam na voljo. Ampak to je druga zgodba. Lep pozdrav, Kyara, heheh Kyara

mala gurmanka  

član od: 10.2.2007

sporočila: 1

5. maj 2007 10:05

jst sem pa glih razmišlala, če obstajajo kašne take trgovine tudi v sloveniji. najbrž ne? mala gurmanka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. maj 2007 10:41

Zal ne obstajajo, res pa se zdaj ze veliko stvari dobi pri nas. Vcasih je treba malo skakati iz ene trgovine v drugo, pa ti uspe. Poskusi kombinacijo Maximarket, Spar, sosed, Leclerc in Kalcek. Najbolje, da si zapises, kaj se kje dobi, da ti bo lazje, ko bos naslednjic iskala. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2007 13:25

Kot je rekla fresh, skoraj vse dobiš pri nas, razen svežih zelišč.

Sojina omaka, svetla in temna, pa ostrigina omaka, to je na policah Tuša, Mercatorja in Interspara tako rekoč vedno, tudi različna vložena zelenjava, začimbe, pa ribja omaka, ki jo uporabljajo Burmanci,, Tajci in Vietnamci, je praviloma tudi na zalogi.

Za indijsko kuhinjo je tudi nekaj za dobiti, pa jasminov in basmati riž, različni rezanci za vzhodnjaško kuho tudi, pa kokosovo mleko tudi.

 

Le po svežo zelenjavo in zelišča je še treba čez mejo, razen ingverja, ki se v koreninah tudi praviloma že dobi pri nas.

 

Zdaj v MB odpirajo trgovino Kitajski zmaj, pa me zanima, kaj se bo dobilo. Bom poročala. Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. maj 2007 16:12

U, mamamia, ja potem bomo pa v MB hodili v shopping! Dobra novica! Porocaj, ko bo odprto! Za indijsko se res skoraj vse dobi, čeprav jaz jemljem samo garam masalo, vse ostalo pa pripravljam sama, ker je okus neprimerljiv. Tudi garam masalo občasno kar sama namešam in shranim v tesno zaprt kozarček. Receptov za paste, ki jih potrebuješ je na netu ogromno, zadeve pa se blazno uspešno zamrznejo. Jaz vedno pripravim večjo količino in potem po potrebi vzamem iz zamrzovalnika. Isto postopam s tajskimi pastami, ker so mi domače veliko boljše kot ready-made variante. Ena stvar pa je res- pri nas so nekatere stvari svinjsko drage. Vendar pa ne toliko dražje, da bi se splačalo samo po azijske zadevice hoditi iz Lj v Graz. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti