Trgovina z azijsko hrano

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. maj 2007 22:18

Cene so za večino artiklov zgoraj malenkostno nižje,tako da zaradi dveh konzerv kokosovega mleka ali kilograma riža res ne bi šla gor. Bistveno cenejša je na primer ostrigina omaka (pri nas stane mala steklenička osem evrov, pri tem Azijcu v G pa dva krat večja steklenica 3,80 evra), sicer pa je bolj pomembno, da tam nakupim tisto, čersar pri nas ni. Ostalo gre potem v košaro že zato, ker sem pač tam...(zanimivo, arašidno olje sploh ni cenejše kot pri nas, sezamovo tudi ne, slednje je enako drag špas kot pri nas). Je pa poleg ostrigine bistveno cenejša sojina omaka in teh dveh kupim po nekaj litrov.

 

Fresh, takoj ko Kitajski zmaj odpre vrata (oziroma razpre krila), se zapodim tja in poročam. Upam, da ne  bodo imeli le cunjic, paprinate galanterije in plastičnih svetlečih se pisal in vžigalnikov...

Mamamia

mamamia

Tatie  

član od: 7.7.2007

sporočila: 1

7. jul 2007 12:00

Pozdravljeni, Glede da to da povezava v tem forumu na trgovino z azijsko hrano ne deluje, me zanima ali ima kdo kakšno informacijo o trgovinah z azijskimi izdelki (po možnosti v Sloveniji)? Prav tako me zanima ali imajo kje limonino travo (lemmon grass)? Menda obstaja tudi v posušeni obliki. Sporočilo je spremenil(a) Tatie dne 07. jul 2007 12:08:30

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2007 12:31

Tatie,

dobrodošla na kulinariko. Glede trgovin z azijsko hrano, ne vem kaj tolik komplicirate : miške lahko sama uloviš v kakšni kleti ali kakšnem podsteršju, kače in ščurke ali kobilice naloviš na kakšnem travniku, za lastavičja gnezda je res mal problem vendar pokaži mal iznajdljivosti ( pa mal plezalnih spretnosti ne škodi) .

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. jul 2007 12:40

jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

7. jul 2007 13:27

LP! fakin712

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jul 2007 14:26

Tatie, limonino travo v MB občasno kupim svežo, ko jo najdem, kupim več, pa jo imam v zamrzovalniku. Smo vleiki ptrošniki ze začimbne rastline. dobiš jo sušeno - Interspar, mercator, včasih tudi Tuš, pa vloženo; pobrskaj v večjih trgovinah na policah s pripomočki za eksotične kuhinje.

Trgovine z azijskimi izdelki pri nas še nisem zasledila, tuista v Gradcu pa še vedno deluje in je tudi zelo dobro založena, sem bila pred nekaj dnevi tam.

ežoj se pa rad heca, čeprav dobro ve, da je eksotična kuhinja tudi kaj drugega razen miši, podgan in mrčesa. Večino začim dobiš tudi pri nas, tudi sezamovo olje in ribjo omako ter več vrst sojinih omak, problem je s svežimi zelišči. Jaz te kupujem v tisti omenjeni trgovini, pa tudi Metro ima tega veliko na zalogi, pa merkur v seiersbergu, če ti je to kaj v pomoč.

Pozdrav, Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jul 2007 10:51

ežoj je napisal/a:

Tatie,

dobrodošla na kulinariko. Glede trgovin z azijsko hrano, ne vem kaj tolik komplicirate : miške lahko sama uloviš v kakšni kleti ali kakšnem podsteršju, kače in ščurke ali kobilice naloviš na kakšnem travniku, za lastavičja gnezda je res mal problem vendar pokaži mal iznajdljivosti ( pa mal plezalnih spretnosti ne škodi) .

ežoj
OMG V vsakem hecu je neki resnice:) Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jul 2007 10:52

Kako se pa nameša doma tisto garam masalo? Bi jaz tudi namešala sama. Jelenckova

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. jul 2007 11:01

Garam masala je več kot kulturna tista, ki se dobi v praktično vsakem malo večjem sosedu. Drugače pa so to v enakem razmerju zmešani koriander, kumina, ingver, črni poper, piment, cimet, kardamom, muškatni orešček in klinčki. Vse suho pražiš in potem zmelješ v prah. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti